Christian Vital - fot. Maciek Gronau
REKLAMA

Vital zawodnikiem miesiąca FIBA Europe Cup

Fumen, źródło: Legionisci.com

Christian Vital został wybrany zawodnikiem miesiąca FIBA Europe Cup (za mecze styczniu i lutym). Zawodnik Legii zasłużył sobie na to wyróżnienie postawą w ostatnich tygodniach 2024 roku, kiedy to w meczach ze Sportingiem Lizbona, BC Jonava oraz Bahcesehir Koleji SK notował średnio 26,2 pkt., 5,0 zbiórek oraz 3,7 asysty. W ostatnim czasie 26-latek trzykrotnie był wybierany do najlepszej piątki rozgrywek.

Christian Vital jest liderem klasyfikacji strzelców FIBA Europe Cup. W jedenastu spotkaniach spędził na parkiecie średnio 28 minut, w których zdobywa 23,4 pkt. na mecz przy skuteczności z gry 49,2%, 43,3% zza łuku oraz 88% z linii osobistych. Do tego dokłada średnio 4,5 zbiórki, 2,6 asysty oraz 2,5 przechwytu na mecz (trzeci w klasyfikacji).


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.