Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja

Runjaić: Walka o mistrzostwo będzie do ostatniej kolejki

Fumen, źródło: Legionisci.com

Kosta Runjaić (trener Legii): Oczywiście, nie lubię takich wyników, jak dziś, a także stylu, jak do tego doszło. Na pewno nie jestem szczęśliwy i czuję rozczarowanie, ale tak czasem bywa w piłce. Nie chcę zbytnio debatować na temat tego spotkania, bo to nikogo nie uszczęśliwi. Musimy się zregenerować, bo w czwartek graliśmy ciężkie spotkanie z Molde i tak samo wymagający mecz przed nami.Uważam, że walka o mistrzostwo będzie trwać do ostatniej kolejki. Pozostało jeszcze wiele spotkań i każdy mecz jest ważny. Wiemy o tym i będziemy kontynuować naszą pracę, aby być w pełni skoncentrowanym na następne spotkanie. Chcę wygrywać wszystko, co możliwe. To nasz cel i nasza w tym praca, żeby przygotować zespół do realizacji tego celu.

Myślę, że nasi zawodnicy zasługują na wsparcie w czwartek. Osiągnęliśmy razem wiele i jesteśmy zespołem, który ma realne szanse awansować. Niech ogień zapłonie w czwartkowy wieczór.

Czy europejskie puchary wpływają na naszą postawę w lidze? Tak, ale to normalne. Podróże, mecze, to kosztuje zdrowie, to inwestycja sił. Jednak to towarzyszy każdej ekipie, która gra w europejskich pucharach. Co nie zmienia faktu, że oczywiście rozgrywki ligowe są priorytetem. W Europie nie można kalkulować, tylko trzeba postawić wszystko na jedną kartę.

Ja jako trener, my jako klub, mamy wiele celów. Chcemy wygrywać w dobrym stylu i chcemy pokazywać dobrą energię na boisku. Chcemy, żeby kibice mogli się identyfikować z naszą postawą. A tych celów jest jeszcze więcej, bo przecież są transfery, zarabianie... Jednak jesteśmy na dobrej drodze, żeby każdy z celów zrealizować. Nie chcę spekulować nt. rozgrywek ligowych, ale podobne priorytety mają Raków, Lech, Jagiellonia czy Śląsk. Także presja będzie rosnąć... Jednak widzę ten zespół każdego dnia na treningach i postawa napawa optymizmem w kontekście reszty sezonu.

Nie myślę o transferze do klubu przed zamknięciem okienka. Komunikacja wewnątrz jest jasna i mamy podobne spojrzenie. Zobaczymy, co się stanie, ale najważniejsza jest koncentracja na następnym meczu.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 69008
START: 20.06.2023 / KONIEC: 13.04.2024

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.