Futsal

PP: Legia Warszawa 9-4 Red Dragons Pniewy. Awans Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W 1/8 finału Pucharu Polski Legia Warszawa wygrała z zespołem Red Dragons Pniewy 9-4 i tym samym awansowała do kolejnej rundy. Do przerwy legioniści prowadzili 6-4. Mecze ćwierćfinałowe zaplanowano na 6 marca. Kolejne ligowe spotkanie legioniści rozegrają 24 lutego o 17:00 z Eurobusem Przemyśl - będzie to zaległy mecz, nierozegrany w pierwszym terminie z powodu przeciekającego dachu.

Legioniści rozpoczęli mecz z Red Dragons bardzo dobrze i już w 12. minucie prowadzili 5-0. Goście szybko zdecydowali się na wycofywanie bramkarza, co przyniosło im aż trzy bramki w ciągu minuty. Legia poprawiła koncentrację, strzeliła szóstą bramkę i wydawało się, że 3-bramkowe prowadzenie utrzyma do przerwy. Niestety, dwie sekundy przed końcem I połowy, goście mieli aut na wysokości naszej ławki. Jeden z graczy z Pniew posłał mocną piłkę, którą właściwie trafił w głowę Gładyszewskiego, a ten z najbliższej odległości po raz czwarty pokonał Warszawskiego.

Wynik 6-4 sprawił, że goście nadal wierzyli w korzystny wynik. Starali się grać cierpliwie, ale wszystko posypało się w 23:57 min., kiedy wychodzący na czystą pozycję Davidson Silva został sfaulowany na środku boiska przez Piotra Błaszyka. Arbiter nie zastanawiał się ani chwili - od razu ukarał gracza gości czerwoną kartką i ten... miał udać się do szatni. Jako, że szatnia była zamknięta, ostatecznie zajął miejsce na trybunach i stąd oglądał spotkanie już do końca meczu. Legia zaś wykorzystała grę w przewadze za sprawą Rui Pinto i w 25. minucie strzeliła siódmego gola - nasz zawodnik uderzył z prawej strony na wysokości pół metra, a piłka po odbiciu od dalszego słupka wpadła do siatki. Wynik ustalił dwoma strzałami z własnej połowy (po wycofaniu bramkarza przez Red Dragons) - Michał Klaus.

Awans do 1/4 finału Pucharu Polski to jak dotąd najlepszy wynik w historii futsalowej Legii. Wierzymy jednak, że ta pucharowa przygoda wcale nie skończy się na ćwierćfinale...