REKLAMA
REKLAMA

Legia w czyśćcu - obszerny reportaż Łukasza Olkowicza

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Przez ostatnich kilka tygodni ukazywały się kolejne części sporego reportażu Łukasza Olkowicza o Legii Warszawa. Cała publikacja, zatytułowana "Legia w czyśćcu", składa się z siedmiu naprawdę bardzo obszernych części i drukowana była częściowo na łamach Przeglądu Sportowego, a całość dostępna jest jedynie w internetowym wydaniu "PS". Z kolei Onet Audio przygotował audiobook z całą serią "Legia w czyśćcu", podzieloną również na siedem części.

- To jest jakieś odkupienie win, bo z Legii bije jednak dobra energia. Są niezłe wyniki, kibice wrócili na trybuny, ale przecież Legia nie odkupiła jeszcze win. Tym odkupieniem będzie mistrzostwo - opowiada Łukasz Olkowicz, dziennikarz Przeglądu Sportowego Onet.W materiale dowiemy się wiele nt. Josue - jego relacji z pozostałymi zawodnikami, zmianie funkcjonowania w drużynie, opasce kapitana i wielu innych. W reportażu "otwiera" się także właściciel klubu, Dariusz Mioduski, który opowiada jak doszło do zatrudnienia w roli dyrektora sportowego Jacka Zielińskiego.

Przedostatni materiał cyklu poświęcony został legijnej akademii i temu, że legioniści "produkują" zawodników głównie dla innych klubów, bowiem stosunkowo niewielu graczy wyszkolonych w LTC, trafia następnie do pierwszego zespołu Legii. Ostatnia część cyklu zatytułowana "Odkupywanie win" odnosi się w dużej mierze do nowego szkoleniowca, Kosty Runjaicia. "Jeżeli Legia chciała uniknąć powtórki z czarnej jesieni, musiała zacząć się zmieniać. Nowy trener wniósł do warszawskiego klubu wiele pomysłów" - pisze Olkowicz.

- Legia jest dziś uśmiechnięta. Wróciła pewność siebie, mocniej stoi na nogach. Detoks był potrzebny. Właściciel klubu Dariusz Mioduski mówi o grzechu pierworodnym, za który Legia musiała odpokutować, by nareszcie rozpocząć nowy etap. On też w pogoni za złotem pozwolił, by Legia przez kilka lat z tym grzechem się męczyła. Od zapaści minęły dwa lata, a w Legii zmieniło się dużo. Jest na pewno zdrowszym organizmem, ale czy powiemy, że ślady choroby zniknęły? Że pacjent uczciwie przeszedł rehabilitację i można go uznać za wyleczonego? Dziś wydaje się przygotowany do odzyskania tytułu. W Europie poczuł się tak pewnie, że zagra w niej wiosną. Na domowe mecze Legii wyprzedają się wszystkie bilety, w dobrym tonie jest dziś przy Łazienkowskiej bywać, z wnętrza klubu już nie wydostaje się toksyczność, a po prostu dobra energia - czytamy w obszernym materiale, do lektury którego zachęcamy.

Odcinki "Legii w czyśćcu":
1. Dwie twarze Josue cz.1
2. Dwie twarze Josue cz.2
3. Ucieczka z piekła cz.1
4. Ucieczka z piekła cz.2
5. Przypowieść o dyrektorze
6. Miłuj młodzieżowca swego
7. Odkupywanie win


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.