Marek Kania na podium AMŚ w Hamar - fot. Paweł Skraba/PZLS.pl

Łyżwiarstwo

Trzy medale legionistów na AMŚ w Hamar

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Panczenista Legii, Marek Kania zdobył dwa złote medale Akademickich Mistrzostw Świata w łyżwiarstwie szybkim, które rozegrane zostały w norweskim Hamar. Najpierw Marek triumfował na dystansie 1000 metrów, uzyskując czas 1:11.21 min., wyprzedzając m.in. dwóch Japończyków. W sobotę Marek był najlepszy na 500 metrów, z wynikiem 35,143 sekundy.

Karol Karczewski zajął miejsce 11. na 5000m z czasem 7:18.82 min., a także 16. lokatę na 1500m z wynikiem 1:56.53 min.

W sobotę odbył się bieg drużynowy mężczyzn, w którym Polacy, z Karolem Karczewskim w składzie zdobyli złoty medal. Ponadto startowali Michał Kopacz i Maksymilian Rzepka. Zwyciężyli Norwegowie. Na koniec zawodów, w biegu masowym, Karol Karczewski zajął 9. miejsce.