Warszawski Festiwal Piwa - fot. Warszawski Festiwal Piwa
REKLAMA

17. Warszawski Festiwal Piwa na stadionie Legii + KONKURS [WYNIKI]

Fumen, źródło: Legionisci.com

Co robić w pierwszy dzień wiosny w stolicy? Propozycji jest wiele, ale tylko jedna jest bezkonkurencyjna. To 17. edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa na stadionie Legii! Tym razem organizatorzy zapraszają nie tylko do świętowania NA nim, ale i Z nim, bo wydarzenie właśnie kończy 10 lat. I z tej okazji uwarzy wyjątkowe festiwalowe piwa.

WFP może się pochwalić niejednym sukcesem. W stolicy szybko przemijających trendów, festiwal nie tylko się obronił i nie wyszedł z mody, ale stał się jej wyznacznikiem. – Gdy zaczynaliśmy, nie było nawet tyle browarów rzemieślniczych, żeby wypełnić salę, zapraszaliśmy nawet duże browary, które grzecznie nam odmawiały mówiąc, ze w tym samym czasie wystawiają się na jakimś festynie. Ale sukcesywnie robiliśmy swoje. Z edycji na edycję było o nas coraz głośniej. Stworzyliśmy markę, której nie zmiótł z mapy Warszawy covid, która angażowała się w akcje charytatywne na rzecz Ukrainy i która, powiem to bez fałszywej skromności – dziś jest nie tylko wizytówką stolicy, ale jest rozpoznawalna w całej Europie. I coraz bardziej staje się rozpoznawalna na świecie – mówi Paweł Leszczyński – pomysłodawca i główny organizator festiwalu.

Wyjątkowe atrakcje na 10-lecie festiwalu
Festiwal startuje 21 marca, pod hasłem Przywitanie Wiosny, bo na 17. edycji WFP każdy dzień ma swoją nazwę i swój motyw przewodni, a także – osobny bilet. To jednak nie jedyna nowość. Wszystkie atrakcje nie sposób wymienić, ale warto, chociażby krótko, napomknąć o tych najważniejszych.

10 wybranych rzemieślniczych browarów zadbało, żeby było czym go wznosić i specjalnie na tę okazję uwarzyło 10 różnych piw. Z kolei te będą inspiracjami dla muzyków i DJ-ów do stworzenia unikatowych festiwalowych setów. Do tego na uczestników będzie czekać wiele dodatkowych atrakcji jak choćby festiwal food trucków, gry planszowe, flippery, mobilna sauna czy też strefa wyrobów rzemieślniczych. Nie zabraknie działań prospołecznych i związanych ze zdrowym trybem życia jak profilaktyka przeciwnowotworowa oraz sport (joga, bieg „Dobry Kierunek”). Oczywiście nie zabraknie wystąpień osób związanych ze światem browarniczego rzemiosła czy też warsztatów.

Bez wątpienia 17. Warszawski Festiwal Piwa będzie wyjątkową imprezą, bo też 10-lecie zobowiązuje. Nie zabraknie wspomnień, bo przez dekadę przez festiwal przewinęło się ponad 13 000 różnych piw, przeszło 3 000 premier i dużo ponad 200 000 gości. 

Więcej szczegółów i program wydarzenia znajdziesz na warszawskifestiwalpiwa.pl.
Impreza potrwa od 21 do 23 marca. Bilety na poszczególne dni oraz 3-dniowe karnety można nabywać zarówno online, jak i w kasach stadionu Legii.

KONKURS


Z okazji szczególnego wydarzenia, jakim jest 10-lecie WFP mamy dla Was aż 20 wejściówek! Wystarczy odpowiedzieć poprawnie na trzy pytania. UWAGA! Konkurs odbywa się na wyłącznie stronie, a nie w social-mediach. Przy wstawianiu odpowiedzi należy podać e-mail - tylko w ten sposób skontaktujemy się ze zwycięzcami. Liczy się pierwsza odpowiedź, nie można odpowiadać więcej niż raz. Komentarze publikowane są z niewielkim opóźnieniem, natomiast o czasie udzielenia odpowiedzi decyduje moment wciśnięcia przycisku DODAJ.

Pytania:

1. W sezonie 2013/2014 piłkarze Legii Warszawa:

a) zdobyli mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski
b) zdobyli tylko mistrzostwo Polski
c) zdobyli tylko Puchar Polski
d) nie zdobyli ani mistrzostwa Polski, ani Pucharu Polski2. W sezonie 2013/2014 najlepszym strzelcem Legii w lidze był:
a) Wladimer Dwaliszwili
b) Michał Kucharczyk

c) Miroslav Radović

d) Marek Saganowski

3. W sezonie 2013/2014 piłkarze Legii w europejskich pucharach:
a) odpadli w el. Ligi Mistrzów i zagrali w fazie grupowej Ligi Europy
b) odpadli w el. Ligi Mistrzów i nie grali w fazie grupowej Ligi Europy
c) grali tylko w el. Ligi Europy i zagrali w fazie grupowej Ligi Europy
d) nie grali w europejskich pucharach

Odpowiedzi wysyłajcie w formacie:
1. a
2. a
3. a


Punktacja:
Punktacja za każdy mecz:
- 1 pkt. za poprawną odpowiedź
Maksymalna liczba punktów do zdobycia: 3.

O wygranej decydują kolejno:
1. liczba zdobytych punktów
2. w przypadku równej liczby punktów dokładny czas wysłania odpowiedzi (kto pierwszy, ten lepszy)

Nagrody:
1. miejsce - 3 bilety
2. miejsce - 3 bilety
3. miejsce - 2 bilety
4. miejsce - 2 bilety
5. miejsce - 2 bilety
6. miejsce - 2 bilety
7. miejsce - 2 bilety
8. miejsce - 2 bilety
9. miejsce - 2 bilety

Koniec przyjmowania zgłoszeń w środę o godz. 14:59:59.

Aktualizacja, środa 7:30

Konkurs możemy uznać za rozstrzygnięty, bo mamy już pełną listę zwycięzców.

Prawidłowe odpowiedzi:
1. B
2. C
3. A

Lista zwycięzców:
1. Orzelek - 3 pkt. (19:41)
2. Paweł - 3 pkt. (19:47)
3. Piotrek - 3 pkt. (19:50)
4. Mrmrovek - 3 pkt. (19:58:33)
5. (L) - 3 pkt. (19:58:55)
6. zawisza82 - 3 pkt. (20:02)
7. Łukasz - 3 pkt. (20:07)
8. Macie(L) - 3 pkt. (20:09)
9. Wigraszek - 3 pkt. (20:10)

Gratulujemy! Wejściówki już zostały wysłane do zwycięzców na adresy e-mail podane w odpowiedziach. Wszystkim dziękujemy za udział i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.