Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja

Runjaić: Gual sam poprosił o zmianę

Mishka, źródło: Legionisci.com

Kosta Runjaić (trener Legii): Myślę, że generalnie to był ciekawy mecz dla kibiców. Obie drużyny grały ofensywnie, chciały strzelać bramki. Zdobyliśmy pięknego gola, mieliśmy potem szanse na drugą bramkę, ale nie wyszło. Drugiej połowy nie zaczęliśmy tak, jak powinniśmy, ale jest to związane z poziomem i jakością, jakie prezentuje Jagiellonia. Zaczęliśmy się bronić, moim zdaniem za mocno i za głęboko, ale nadal mieliśmy szanse na gola.

Znów straciliśmy bramkę w łatwy sposób. Dla Jagiellonii 1-1 to dobry wynik, dla nas nie. Mamy jeszcze 7 meczów, będziemy chcieli wygrać je wszystkie.Nie ukarałem Jurgena Celhaki za wizytę w nocnym klubie. Zagrał w rezerwach, wygrali. Jest młodym mężczyzną, zespół miał 3 dni wolnego, dlaczego nie mógłby wyjść i poświętować. Bardziej mnie martwią ludzie, którzy robią zdjęcia i je wysyłają. To świadczy o naszym społeczeństwie. Nie zrobił niczego złego. Gil Dias niedawno został ojcem, może to świętowali. W wolnym czasie mogą robić co chcą, jechać gdzie chcą, jeśli dają z siebie na boisku to, czego od nich oczekujemy. Dla mnie nie ma tematu. Teraz odwiedził mnie kolega z Niemiec, z którym znamy się od czasów szkolnych. Zawsze wygrywaliśmy, kiedy przyjeżdżał, dziś to nie zadziałało. Byłem z nim wczoraj na kolacji, wypiliśmy piwo, wino. W czym problem? To nigdy nie był poważny temat dla mnie i zespołu.

Zmiana Guala
Gual dał znak, że jest zmęczony i potrzebuje zmiany. Nie był zły, zagrał dobrze, strzelił piękną bramkę. To Gual, którego chcemy oglądać, był aktywny, widać, że jego forma rośnie. Po tym meczu wszyscy byli rozczarowani wynikiem i tym, jak straciliśmy bramkę. Mam bliską relację z pilkarzami i komunikujemy się na bieżąco. Pankov też dał znać, że chce zmiany. Jest chory, musiałem to uszanować. Yuri Ribeiro poczuł ból w prawej łydce podczas wczorajszego treningu i nie był w stanie dziś zagrać.

Cele
Nasz cel to wygrać wszystkie mecze do końca sezonu. Nie będzie łatwo, w tabeli jest ciasno. Na pewno musimy dać z siebie maksimum. Wszystko jest możliwe, ale Jagiellonia wygląda stabilnie. Dla mnie to póki co zespół sezonu. Mają dobry skład, silną ławkę, dobrą strategię i terminarz. Dla mnie po tym meczu są głównym faworytem do mistrzostwa, ale wiele rzeczy może się jeszcze wydarzyć. Musimy wszyscy razem włożyć pełne zaangażowanie, żeby wyciągnąć z pozostałych meczów maksimum. Opcja najgorsza, opcja minimum to miejsce w top 3.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 69015
START: 20.06.2023 / KONIEC: 13.04.2024

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.