Hanna Gronkiewicz-Waltz z koszulką od prezesa Legii - fot. Piotr Galas
REKLAMA

Nowy stadion: Dokumentacja przetargowa

źródło: stadionlegii.pl - Wiadomość archiwalna

W piątek świętowaliśmy ogłoszenie przetargu, a już dzisiaj serwis stadionlegii.pl przedstawia oficjalne ogłoszenie o zamówieniu. Na stronach internetowych Warszawskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawiły się dokumenty dla zainteresowanych firm.





1. Ogłoszenie_o_zamówieniu_przekazane_UOPWE_w_dniu_19.10.2007_r.
2. Wniosek_o_dopuszczenie_do_udziału_w_postępowaniu
3. Załącznik_nr_1_Doświadczenie_wykonawcy


Drugi i trzeci dokument to formularze przeznaczone dla firm zgłaszających chęć budowy nowego stadionu Legii. Natomiast z pierwszego dokumentu możemy wyczytać kilka szczegółów trwającego przetargu. Przede wszystkim to, że ośrodkiem zamawiającym jest Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, zatem jest jasne kto odpowiada za przeprowadzenie procedury przetargowej. Potwierdzają się również zapowiadane wcześniej parametry techniczne - stadion będzie czterogwiazdkowy z 31 tys. miejsc siedzących. W zamówieniu znajdują się również informacje o obecnym obiekcie - m. in. wymiary i sposób konstrukcji istniejących trybun.

Z założeń dotyczących nowego stadionu możemy wyczytać m. in. poniższe wymagania:

* korona stadionu będzie ok. 20,50 m. nad poziomem terenu,
* wszystkie miejsca siedzące będą zadaszone,
* dach będzie na wysokości ok. 28,70 m. nad poziomem terenu,
* pod trybuną wschodnią i południową (aktualnie - "Żyleta" i łuk od strony Kanałku) będą garaże na 790 pojazdów osobowych,
* pod trybuną zachodnią (aktualnie - "Kryta") zlokalizowane zostanie zaplecze gastronomiczne, szatnie, sale ćwiczeń, odnowa biologiczna, centrum prasowe i wjazd dla gości honorowych,
* pod trybuną północną (aktualnie - łuk od strony Łazienkowskiej) znajdą się pomieszczenia klubowe i usługowe.


Zapisano również formalnie wymaganie dotyczące czasu budowy (zapowiadane 26 miesięcy) oraz możliwości rozgrywania meczów piłkarskich przez cały czas trwania budowy. Ze szczegółów budowlanych - po zakończeniu budowy murawa zostanie przesunięta o ok. 2.5 metra względem aktualnego położenia, a rozbudowa stadionu będzie wymagała demontażu m. in. masztów oświetleniowych, wałów ziemnych pod trybunami oraz budynku aktualnej trybuny "Krytej" oprócz ścian elewacyjnych.

Ważne są również wymagania dla firm i konsorcjów startujących do przetargu. Chętni do budowy nowego stadionu Legii musieli w ciągu ostatnich 5 lat wybudować co najmniej jeden obiekt piłkarski dla co najmniej 30 tys. widzów z krytymi trybunami lub rozbudowę małego obiektu do takich rozmiarów. Konieczne są również referencje od zamawiających, że wykonawca zrealizował projekt poprawnie. Wykonawca musi również posiadać oszczędności lub zdolność kredytową na co najmniej 150 mln. zł. i nie zalegać z podatkami czy innymi opłatami. Warto zaznaczyć, że w procedurze wstępnej selekcji premiowani będą ci wykonawcy, którzy wykonali więcej tego typu obiektów w ostatnich pięciu latach. Najważniejszym kryterium pozostanie jednak cena (projekt nie będzie realizowany z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej).

Terminem składania ofert jest 29. listopada 2007 r. Procedurę odwoławczą będzie obsługiwał Urząd Zamówień Publicznych w Warszawie.

Kolejny krok na drodze do nowego stadionu Legii został wykonany - procedura przetargowa rusza pełną parą, firmy i konsorcja budowlane mają teraz ponad miesiąc na przygotowanie ofert, a my musimy ponownie uzbroić się w cierpliwość i czekać na rozstrzygnięcie przetargu.

Wszelkie informacje na temat budowy nowego stadionu znajdziecie na www.stadionlegii.pl




fot. Piotr Galas
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.