Juniorzy wygrali w Konstancinie

Raffi, źródło: własne / Nasza Legia - Wiadomość archiwalna

Zaległy mecz 9. kolejki I Mazowieckiej Ligi Juniorów Starszych 1989/90 rozgrywali dziś w Konstancinie najstarsi (rocznik 1991) gracze Młodych Wilków. Po zaciętym pojedynku rozgrywanym w trudnych warunkach atmosferycznych pokonali 4-3 (2-2) miejscową Kosę Konstancin. Gole zdobyli: Adrian Rajczak, Daniel Łukasik, Mikołaj Piotrowski i Mateusz Rosłoń. Zwycięstwo dało legionistom awans na czwartą pozycję w tabeli I MLJ z 23 punktami. Liderem jest Okęcie (27p.), przed Polonią i Wisłą Płock. Ostatni mecz rundy juniorzy starsi rozegrają w sobotę o 10:30 na Łazienkowskiej, z ostatnim w tabeli Orlikiem Radom.

Spotkanie było z punktu widzenia naszej drużyny bardzo istotne, gdyż po stracie punktów z Olimpią było ostatnią szansą dołączenia do ścisłej czołówki przed końcem rundy (trzecia w tabeli Wisła Płock pauzuje w ostatniej kolejce). Poczynania zawodników utrudniał padający deszcz, wskutek którego boisko stało się ciężkie do gry. Obie drużyny nadrabiały jednak walką i na boisku aż iskrzyło. Pierwsi zdobyli gola gospodarze - Jakub Kosecki urwał się obrońcom i pokonał Osucha. Odpowiedź Młodych Wilków była szybka - po akcji Nikodema Starka piłkę do siatki Kosy skierował głową Rajczak. Niestety kolejna bramkę zdobyli, po akcji prawym skrzydłem, zawodnicy Kosy. To nie załamało legionistów. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy przeprowadzili akcję ofensywną, zakończoną zagraniem ręki w polu karnym przez jednego z obrońców drużyny z Konstancina. Rzut karny pewnie wykorzystał Łukasik i do przerwy było 2-2.
Druga odsłona zaczęła się bardzo emocjonująco - już po kilku minutach Rajczak odnalazł podaniem Mikołaja Piotrowskiego, a ten nie miał problemów ze skierowaniem piłki do pustej bramki. Niestety z prowadzenia drużyna Młodych Wilków cieszyła się zaledwie parę minut - Kosecki po raz drugi tego dnia przechytrzył obrońców i zdobył gola na 3-3. Na kilkanaście minut przed zakończeniem spotkania pięknym uderzeniem lewą nogą z woleja popisał się Rosłoń, piłka wpadła w samo okienko i Legia ponownie prowadziła. Jak się okazało, mimo zaciętych ataków gospodarzy, była to ostatnia bramka tego dnia i to nasi zawodnicy mogli głośno świętować zwycięstwo. Dzięki niemu stoją przed szansą wskoczenia przed przerwą zimową na "pudło", jeżeli tylko pokonają w sobotę ostatniego w tabeli Orlika.