Sparing: Legia 2-4 Szachtar - polała się krew

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Niepełne 90. minut trwało spotkanie Legii z Szachtarem Donieck. W końcówce meczu w polu karnym Legii doszło do awantury - nawet rezerwowi gracze wbiegli na boisko. Sędzia zdecydował się przerwać mecz. A wcześniej na murawie dominowała drużyna ukraińska. Do przerwy Szachtar prowadził 2-0 po trafieniach Adriano. Po zmianie stron na 4-0 podwyższyli Gładkij i Brandao. Dopiero wówczas zaatakowali legioniści. Najpierw gola zdobył Grzelak, a następnie z rzutu wolnego pięknie piłkę do siatki skierował Edson. Z tego meczu przeprowadziliśmy relację LIVE!.

Fotoreportaż z meczu - 59 zdjęć Tomka Janusa
Do awantury doszło w 86. minucie kiedy to Elton Brandao uderzył w twarz Inakiego Astiza. Na pomoc koledze ruszył natychmiast Jakub Rzeźniczak i pozostali koledzy, także z ławki rezerwowych. Inaki zalał się krwią z rozbitych ust i nosa. Bardzo zdenerwowani piłkarze wracają już do hotelu w Campoamor.

Legia Warszawa 2-4 (0-2) Szachtar Donieck
0-1 - 37 min. Luiz Adriano
0-2 - 42 min. Luiz Adriano
0-3 - 57 min. Oleksandr Gładkij
0-4 - 64 min. Brandao
1-4 - 67 min. Bartłomiej Grzelak
2-4 - 78 min. Edson da Silva

Skład Legii: Mucha - Rzeźniczak, Astiz, Szala, Kiełbowicz - Radović, Ekwueme (20' Grzelak), Giza, Roger, Edson - Chinyama (83' Korzym)