Piłki ze skłonnością do tycia? - fot. Woytek

Po treningu piłka waży 150 g więcej +MP3

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

"Musimy się zastanowić skąd biorą się urazy. Przyczyną mogą być piłki, którymi gramy. Szybko nasiąkają i robią się ciężkie" – mówił Jan Urban przed meczem z Górnikiem Zabrze. Szkoleniowiec Legii nadal ma zastrzeżenia do futbolówek, którym grają jego piłkarze. "Piłka po treningu waży 150 g więcej niż przed nim. To bardzo dużo i może mieć wpływ, jeżeli taką ciężką piłkę kopie się 30 razy. To nie jest to samo co gra lekką piłką" - uważa trener "wojskowych".
"Nie wiem czy to właśnie piłki są przyczyną kontuzji. Faktem jest jednak, że u czterech zawodników Legii pojawiły się identyczne kontuzje mięśnia prostego uda. Można szukać ich przyczyn, skoro są do siebie tak podobne" - mówi Urban. Trener Legii martwi się także, że do tej pory legioniści musieli grać na słabo przygotowanych murawach, co także odbijało się na ich zdrowiu. "Na takiej śliskiej murawie noga ucieka do boku i mięśnie narażone są na urazy" - uważa szkoleniowiec.


Posłuchaj wypowiedzi Jana Urbana o piłkach, boiskach i piłkarskich butachprzeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.