Turniej Pamięci Małego Powstańca - dzień I i II

Raffi - Wiadomość archiwalna

W piątek i sobotę na boisku przy Konwiktorskiej 6 odbyły się mecze fazy grupowej 2. edycji Turnieju o Puchar Pamięci Małego Powstańca. W rywalizacji uczestniczyło 10 drużyn z Polski, Niemiec, Ukrainy i Węgier. Tak jak przed rokiem, w turnieju bierze udział CWKS Legia, który reprezentuje drużyna żaków '98, trenowana przez Mariusza Jagusia. Tym razem wyniki były zdecydowanie lepsze – po wygranych 4-1 z Polonią II i 7-3 z Agrykolą, porażce 1-5 z Karpatami Lwów i wygranej 5-1 z Fortuną Dusseldorf legioniści zajęli drugie miejsce w swojej grupie.

W niedzielę o 11 zagrają o 3. miejsce z FK Lwów. W finale o 12. na głównym boisku Polonii zagrają Karpaty Lwów i węgierski Vac VLSE.
W niedzielę odbędą się także pozostałe mecze. Spotkania rozgrywane są systemem każdy z każdym (2 grupy po 5 drużyn), a 8-osobowe drużyny grają mecze o długości 2x20 minut.

Polonia II Warszawa 1–4 (1-1) CWKS Legia
0-1 12 min. Maciej Pietrzykowski (as. Cezary Sauczek)
1-1 19 min. Mateusz Kwasiński
1-2 26 min. Patryk Kowalczyk (as. Adrian Skowroński)
1-3 32 min. Kacper Gąstał (as. Adrian Skowroński)
1-4 33 min. Maciej Pietrzykowski (as. Patryk Kowalczyk)

Legioniści już w pierwszym spotkaniu zaczęli z wysokiego "C", bombardując od pierwszej minuty bramkę gospodarzy. W końcu prowadzenie dla "wojskowych" zdobył Maciek Pietrzykowski. Niestety tuż przed przerwą poloniści wyrównali, ale druga połowa należała już tylko do jednej drużyny. Po rzutach wolnych Adriana Skowrońskiego piłkę głową do siatki pakowali Patryk Kowalczyk i Kacper Gąstał, a wynik meczu ustalił na 4-1 Maciej Pietrzykowski, po ładnym prostopadłym podaniu Kowalczyka.

CWKS Legia 7-3 (3-1) Agrykola Warszawa
1-0 1 min. Maciej Pietrzykowski
2-0 6 min. Cezary Sauczek (as. Maciej Pietrzykowski)
3-0 16 min. Cezary Sauczek (as. Patryk Kowalczyk)
3-1 18 min. Marcin Popławski (as. Michał Bednarczyk)
4-1 22 min. Alek Osowski (as. Grzegorz Stein)
5-1 25 min. Maksym Mikułowski (as. Grzegorz Stein)
5-2 28 min. Piotr Duma (as. Piotr Zieliński)
6-2 29 min. Maksym Mikułowski (as. Kacper Gąstał)
6-3 32 min. Piotr Duma
7-3 39 min. Patryk Kowalczyk (as. Grzegorz Stein)

Spotkanie z Agrykolą ułożyło się dla legionistów doskonale – już po 10 sekundach prowadzili za sprawą walecznego Pietrzykowskiego, który odebrał piłkę obrońcom, popędził na bramkę i zdobył szybkie prowadzenie. Kolejne 10 minut należało do Czarka Sauczka, który stworzył sobie 4 doskonałe okazje, a po jednej z nich podwyższył na 2-0. Gdy na 3-0 podwyższył Sauczek wydawało się, że nic nie zagrozi zwycięstwu legionistów. Niefrasobliwa gra w obronie doprowadziła jednak do utraty gola tuż przed przerwą. Nadzieje podopiecznych Jacka Rutkowskiego rozwiali ostatecznie Alek Osowski i Maks Mikułowski, którzy w ciągu 5 minut podwyższyli na 5-1. Choć kolejne dwa gole dla MKS zdołał zdobyć Piotr Duma, Legia dzięki celnym trafieniom Mikułowskiego i Kowalczyka nie pozwoliła rywalom odrobić strat. Dobry wynik pozwolił na przetestowanie niemal wszystkich graczy znajdujących się w kadrze na ten turniej.

CWKS Legia 1-5 Karpaty Lwów
gol dla Legii: Patryk Kowalczyk

Stawką tego spotkania był udział w finale imprezy. Niestety silna fizycznie i dobrze zorganizowana w każdej formacji drużyna z Lwowa nie pozwalała legionistom na rozwinięcie skrzydeł. Jedynie Patryk Kowalczyk zdołał zdobyć gola, ale drużyna przeciwna odpowiedziała aż pięcioma i to ona zagra w wielkim finale.

Fortuna Dusseldorf 1–4 (1-1) CWKS Legia
0-1 6 min. Cezary Sauczek (rzut wolny)
1-2 18 min. Fynn Eckhardt
1-2 31 min. Maciej Pietrzykowski (as. Maksym Mikułowski)
1-3 38 min. Patryk Kowalczyk (as. Alek Osowski)
1-4 40 min. Maciej Pietrzykowski (rzut karny po zagraniu ręką)

Spotkanie z Fortuną było istotne z uwagi na możliwość zajęcia drugiego miejsca w grupie. Legionistom wystarczał remis, ale od początku walczyli o zwycięstwo i szybko objęli prowadzenie za sprawą pięknego uderzenia w okienko Czarka Sauczka. Kilka minut słabszej gry spowodowało jednak utratę bramki. Także druga połowa była bardzo zacięta, ale ostatnie minuty należały zdecydowanie do legionistów, którzy zdobyli trzy gole, dające im przepustkę do "małego finału".