Grali przyjaciele

W sobotę trzy punkty zdobyły zaprzyjaźnione z Legią Pogoń i Olimpia Elbląg. Cieszy szczególnie pewna wygrana ZKS-u po ostatnich zawirowaniach w klubie. Dobrą passę przerwało Zagłębie Sosnowiec, a Den Haag w pechowy sposób przegrał ze Spartą Rotterdam. W niedzielę pierwszą wygraną od dłuższego czasu w Serie A zanotował Juventus.

I liga: Pogoń Szczecin 2-1 KSZO Ostrowiec
W obecności 4 tysięcy kibiców Pogoń pokonała w Szczecinie KSZO. Po porażce z Widzewem tym razem "Portowcy" zdobyli 3 punkty. Pogoń wyszła na prowadzenie w 22 minucie za sprawą Moskalewicza. 9 minut później wyrównał Robaszek, który pokonał Radosława Janukiewicza. Zwycięską bramkę dla MKS-u zdobył w 59 minucie Piotr Petasz. Pogoń zajmuje trzecie miejsce w tabeli i dzięki porażce Górnika traci do miejsca premiowanego awansem 2 punkty.

II liga: GKS Tychy 1-0 Zagłębie Sosnowiec
Dobra passa Zagłębia została przerwana w Tychach. Sosnowiczanie ostatnio odnosili dobre wyniki, ale w Tychach przegrali po rzucie karnym. Ten został podyktowany dwie minuty przed przerwą za przypadkowe zagranie ręką w polu karnym Adriana Marka. Jedenastkę wykorzystał Łukasz Kopczyk. Zagłębie z przebiegu spotkania było drużyną lepszą, ale nie potrafiło tego udokumentować.

II liga: Olimpia Elbląg 3-0 Concordia Piotrków Trybunalski
Po ostatnich zmianach w kadrze Olimpii (wyrzucenie paru graczy i zatrudnienie jednego nowego), zespół z Elbląga pewnie pokonało przed własną publicznością Concordię. Gospodarze prowadzenie objęli już w 4. minucie po strzale Łukasza Pietronia. W 7. minucie było już 2-0 - gola zdobył Anton Kołosow. Wynik na 3-0 ustalił w 50. minucie Kamil Stankiewicz.

Eredivisie: Den Haag 2-3 Sparta Rotterdam
Piłkarze Den Haag dwa razy doprowadzali do wyrównania w meczu ze Spartą, ale ostatecznie nie zdobyli nawet jednego punktu. Decydujące trafienie goście zdobyli w ostatniej minucie. Drużyna z Rotterdamu na prowadzenie wychodziła w 9. i 38. minucie. Den Haag wyrównywał w 27 (Danny Buijs) i 42 (Charlton Vincento) minucie. Niestety w 90 minucie spotkania Erik Falkenburg strzelił gola na 2-3.

Serie A: Siena 0-1 Juventus Turyn
Juventus zdobył trzy punkty w wyjazdowym spotkaniu ze Sieną i było to pierwsze od dłuższego czasu zwycięstwo w lidze. Gola, który zadecydował o zwycięstwie strzelił w 72 minucie Amauri, który wykorzystał podanie z rzutu wolnego Diego Ribasa da Cunhi.