Grali przyjaciele

Trwa wspaniała passa Zagłębia Sosnowiec w Pucharze Polski. Sosnowiczanie wyeliminowali kolejnego po Flocie i Górniku przedstawiciela I ligi - Stal Stalowa Wola. Równie dobrze poradziła sobie Pogoń, która wyeliminowała Piasta. W środę Juventus rozgromił w meczu Serie A Sampdorię aż 5-1!

PP: Zagłębie Sosnowiec 3-0 Stal Stalowa wola
Zagłębie Sosnowiec w 1/4 finału Pucharu Polski! Sosnowiczanie rozbili na Ludowym I-ligową "Stalówkę. Spotkanie stało na niezłym poziomie. Kluczowe dla losów spotkania okazały się dwie żółte kartki dla Jacka Maciorowskiego. Ta z 35 minuty oznaczała przedwczesne opuszczenie placu gry przez zawodnika gości. Minutę później Hubert Jaromin po podaniu Hosicia dał Zagłębiu prowadzenie. W 59. minucie Jaromin po raz kolejny wpisał się na listę strzelców, wykorzystując podanie Filipowicza. Najładniejszy gol był na deser. W 76 minucie po podaniu Pacha, Konrad Koźmiński pięknym technicznym strzałem przerzucił piłkę nad Tomaszem Wietechą i ustalił wynik meczu na 3-0. Spotkanie obejrzało 3 tysiące widzów, w tym stu fanów gości. Kolejne mecze Zagłębia w PP na wiosnę.

PP: Pogoń Szczecin 2-0 Piast Gliwice
Mimo różnicy jednej klasy rozgrywkowej, Pogoń nie miała litości dla Piasta Gliwice. Portowcy strzelili gola w 40 minucie. Po rzucie wolnym najpierw piłka trafiła w poprzeczkę, a później Piotr Petasz skierował ją do bramki. Parę minut po przerwie Portowcy po raz kolejny trafili do siatki, ale sędzia nie uznał gola Macieja Ropiejki, dopatrując się spalonego. 7 tysięcy kibiców nie było zadowolonych z postawy sędziego także w kolejnych akcjach, ale w 78 minucie mogło odetchnąć z ulgą. Piotr Petasz na 12 minut przed końcem z 12 metrów ustalił wynik meczu na 2-0.

Serie A: Juventus Turyn 5-1 Sampdoria Genua
Po wspaniałym spotkaniu Juventus rozgromił Sampdorię aż 5-1. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 26 minucie po trafieniu Amauriego. 3 minuty przed przerwą na 2-0 podwyższył Chiellini. Po zmianie stron Camoranesi w 50 minucie podwyższył na 3-0, a 12 minut później Amauri strzelił czwartego gola dla Juve. Pazzini w 64 minucie strzelił honorową bramkę dla gości. Wynik ustalił dwie minuty przed końcem Trezeguet.