Oprawa Pogoni Szczecin w Płocku - fot. Hagi

Grali przyjaciele

Pierwszoligowa Pogoń zdobyła komplet punktów w Płocku. 3 "oczka" zapewnił "Portowcom" jeden z graczy gospodarzy, który strzelił samobója. MKS wspierało dopingiem kilkuset fanów Legii i Pogoni - sektor gości wypełnił się po brzegi, a po przerwie zaprezentowano oprawę. W sobotę Olimpia przegrała wyjazdowe spotkanie z Okocimskim, a Zagłębie rozgromiło Czarnych w Żaganiu. Niestety swoje spotkania przegrał Juventus i Den Haag. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Pogoni:

Fotoreportaż z Płocka - 59 zdjęć Hagiego

I liga: Wisła Płock 0-1 Pogoń Szczecin
Piłkarze Pogoni zdobyli komplet punktów w Płocku, chociaż to gospodarze w 17. minucie mogli wyjśc na prowadzenie. W sytuacji sam na sam Masłowski przeniósł piłkę nad bramką Janukiewicza. Jedyny gol meczu padł w 29 minucie. Po dośrodkowaniu Rogalskiego, piłkę do własnej bramki skierował Pęczak. Po zmianie stron Wisła za wszelką cenę chciała doprowadzić do wyrównania, ale ani razu nie udało się jej pokonać szczecińskiego bramkarza. W Płocku "Portowcy" mogli liczyć na wsparcie licznej grupy kibiców. W sektorze gości stawiło się 500 fanów Legii i ok. 250 kibiców Pogoni. Fani głośno śpiewali "Ole ole", na zmianę śpiewając "Legia Warszawa i Pogoń szczecińska". Po przerwie przyjezdni zaprezentowali oprawę z wykorzystaniem pirotechniki.

II liga: Okocimski Brzesko 3-1 Olimpia Elbląg
Olimpia po wygranej 3-0 z Concordią tym razem przegrała w Brzesku. Gospodarze objęli prowadzenie w 43 minucie. Zaledwie minutę później piłkarze ZKS-u doprowadzili do wyrównania, po trafieniu Mateusza Kołodziejskiego. Niestety po przerwie bramki strzelali już tylko gracze Okocimskiego. Najpierw Policht w 70. minucie ponownie wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a 7 minut przed końcem Jagła ustalił wynik meczu na 3-1.

II liga: Czarni Żagań 0-4 Zagłębie Sosnowiec
Po porażce w Tychach, w Żaganiu piłkarze Zagłębia pewnie zdobyli 3 punkty. Trzy bramki sosnowiczanie strzelili już przed przerwą. Goście wyszli na prowadzenie w 26 minucie za sprawą Marcina Strojka. Zaledwie 2 minuty później Bednar podwyższył na 2-0. Trzeciego gola sosnowiczanie zdobyli w 37 minucie, kiedy Buchlę pokonał Filipowicz. Wynik ustalił 4 minuty przed końcem meczu Konrad Koźmiński. Po 17. kolejkach Zagłębie zajmuje piąte miejsce w tabeli ze stratą 5 punktów do Ruchu. Jesienią II-ligowcy rozegrają jeszcze dwie serie spotkań.

Serie A: Juventus Turyn 2-3 Napoli
Po wygranej 5-1 z Sampdorią Juventus przegrał 2-3. Szkoda tym bardziej, że prowadził już 2-0 z Napoli po golach Trezegueta w 35 minucie i Giovinco w 54. Niestety później trafiali już goście do bramki Buffona. Najpierw Hamsik w 59 minucie strzelił kontaktową bramkę, a 5 minut później Datolo doprowadził do wyrównania. 3 punkty gościom zapewnił w 81. minucie Hamsik.

Eredivisie: SC Heerenveen 3-0 Den Haag
Wysokiej porażki doznał Den Haag w wyjazdowym spotkaniu. Nasi przyjaciele stracili pierwszą bramkę w 21 minucie i taki rezultat utrzymał się do przerwy. W 44. minucie "Bociany" straciły jednego zawodnika - Pascal Bosschaart za dwie żółte kartki został usunięty z boiska. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze i w 63. i 77. minucie Michal Papadopulos strzelił kolejne dwie bramki dla Heerenveen, ustalając wynik meczu na 3-0.