Grali przyjaciele

To nie był udany weekend dla Den Haag i Juventusu. Obie zaprzyjaźnione z Legią ekipy przegrały swoje mecze, tracąc drugie bramki w ostatniej minucie gry. Den Haag jest już niestety bardzo blisko miejsc oznaczających konieczność gry w barażach o utrzymanie.

Eredivisie: Den Haag 0-2 Feyenoord Rotterdam
"Bociany" przegrały przed własną publicznością z Feyenoordem 0-2. Den Haag pierwszego gola stracił w 23. minucie meczu, kiedy Ron Vlaar pokonał Barrego Ditewiga. Wynik w ostatniej minucie ustalił Andwélé Slory. Piłkarze z Hagi zajmują obecnie 15. miejsce w tabeli i są tylko jedną lokatę nad miejscem barażowym.

Serie A: Cagliari 2-0 Juventus Turyn
Po porażce z Bordeaux, tym razem "Juve" przegrał niespodziewanie z Cagliari na wyjeździe. Tym razem trudniej będzie wyjaśnic przyczyny przegranej. Pierwszy gol padł w 30 minucie. Podobnie jak w przypadku Den Haag, drugie trafienie Cagliari zanotowało minutę przed końcem meczu, kiedy Matri pokonał Buffona. Juventus zdecydowanie zawiódł w tym meczu, mimo że posiadał olbrzymią przewagę w posiadaniu piłki.