KS Piaseczno - Legia, czyli zatrzymać Okołę i wygrać po raz pierwszy

Po trzech tygodniach przerwy w rozgrywkach, koszykarze Legii zmierzą się z czołową drużyną II ligi, KS Piaseczno. Spotkanie rozegrane zostanie w hali przy ulicy Szkolnej 24 (SP5) w Piasecznie w środę, 6 stycznia o godzinie 19:30. Wstęp jest wolny. Liczymy, że nasz zespół zagrzewać do boju będzie liczna grupa fanów Legii.

Piaseczno w obecnych rozgrywkach radzi sobie wyśmienicie - przegrało tylko 3 z 13 spotkań i miejscowy KS plasuje się na trzeciej pozycji w tabeli.

"Będziemy walczyć z każdym, bez względu na nazwę przeciwnika i zajmowaną pozycję w tabeli" - zapowiada trener Legii, Wojciech Kiełbasiewicz.

Wiadomo, że najtrudniej będzie powstrzymać jednego z najlepszych koszykarzy w lidze, Sebastiana Okołę. Zresztą byłego legionistę. "Malina" w obecnych rozgrywkach nie tylko świetnie zbiera (aż 17 zbiórek w meczu z Sidenem), ale i punktuje (rekord to 32 pkt. przeciwko Astorii; średnio zdobywa 20,6 pkt w meczu). Przeciwko swoim niedawnym kolegom z zespołu wystąpi natomiast Artur Grzejszczyk, który w trakcie rozgrywek wrócił z Piaseczna do Legii. W Piasecznie wystąpi ponadto Łukasz Kok, który był bliski gry w Legii w obecnych rozgrywkach.

To będzie czwarte spotkanie obu drużyn w Piasecznie - podwarszawski klub w II lidze występuje bowiem dopiero czwarty sezon. Do tej pory za każdym razem zwyciężali gospodarze. Najbliżej wygranej nasz zespół był w sezonie 2007/08. Wtedy Legia osiągnęła przewagę w pierwszej kwarcie, ale dość szybko ją roztrwoniła. Legioniści w końcówce doszli rywala na trzy punkty, ale ostatecznie Piaseczno zupełnie zasłużenie zwyciężyło siedmioma oczkami. Mamy nadzieję, że tym razem nasz zespół pokusi się o pierwszą wygraną w piaseczyńskiej hali. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.