Transparent wywieszony przez kibiców Lecha - fot. Woytek
REKLAMA

Temat zastępczy - kibice!

Woytek - Wiadomość archiwalna

"Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice!". Transparenty takiej treści pojawiły się na trybunach większości stadionów podczas ostatniej ligowej kolejki. W ten sposób członkowie Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców zaprotestowali przeciwko nagonce na środowisko fanów piłkarskich, które ma miejsce w ostatnich miesiącach.

"W przededniu organizacji imprezy rangi międzynarodowej EURO 2012 środowisko kibiców piłkarskich stało się obiektem ataków i w zgodnej opinii mediów uznane zostało za główny czynnik zagrażający poprawnej organizacji Mistrzostw Europy w Polsce oraz na Ukrainie. Środowiska kibicowskie skupione w ramach Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców są zdania, iż istnieje wiele istotniejszych i pilniejszych elementów związanych z organizacją imprezy rangi międzynarodowej, aniżeli skoncentrowanie się jedynie na walce z polskim środowiskiem kibicowskim" - wyjaśniają w komunikacie przedstawiciele OZSK.

Na meczu w Poznaniu zarówno fani Lecha, jak i Legii wywiesili takie same transparenty. Dodatkowo gospodarze na środku trybuny dwukrotnie zaprezentowali sektorówkę z tekstem:

"Projekt Euro 2012
stadiony - przepłacone
autostrady - nie będzie
dworce - przypudrowane
lotniska - prowincjonalne
zawodnicy - słabi
Temat zastępczy kibice.
Rząd - zadowolony!".

"W chwili obecnej sprawa kiboli przesłoniła wszelkie inne działania zmierzające do sprawnej organizacji turnieju jak m.in. infrastruktura stadionowa czy drogowa, stając się tematem numer jeden w większości mediów" - uważają fani.

OZSK ubolewa nad faktem, iż w mediach wciąż nie ma miejsca na informacje dotyczące pozytywnych działań związanych ze środowiskiem kibicowskim. W najbliższych dniach do przedstawicieli najważniejszych instytucji rządowych, piłkarskich oraz przedstawicieli mediów przesłane zostanie oficjalne podsumowanie roku 2010 z działalności polskiego środowiska kibicowskiego, uwzględniające m.in. działalność w ramach społeczności lokalnej. Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców wyraża w ten sposób głęboką nadzieję, iż zostanie potraktowany jako równorzędny partner do rozmów na tematy kluczowe dla polskiego środowiska kibicowskiego.

fot. LL!
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.