Tu ma powstać ośrodek treningowy Legii Warszawa - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Budowa ośrodka niezagrożona

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Sierpniowa pucharowa klęska spowodowała sporą dziurę w budżecie Legii Warszawa. - Będziemy musieli ograniczyć koszty i wolniej się rozwijać w wielu obszarach działalności klubu - napisał niedawno prezes Dariusz Mioduski. Ta sytuacja jednak nie powinna wpłynąć na budowę ośrodka treningowego w Książenicach, który jest dla klubu kluczowym projektem. Sytuację finansową klubu może poprawić sprzedaż zawodnika pierwszej drużyny za kilka milionów euro.

Koszt powstania ośrodka szacowany jest na ok. 60 mln zł. Na ten cel klub organizuje finansowanie zewnętrzne. Dodatkowo rok temu Akademia Piłkarska Legii podpisała umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Wsparcie to wyniesie 11 mln zł i jest rozłożone na 4 lata (w 2017 r.: 100 tys. zł, w 2018 r.: 1,3 mln. zł, w 2019 r.: 6 mln zł, w 2020 r.: 3,6 mln zł). Kolejny 1 mln złotych na wyposażenie centrum badawczo-rozwojowego APL uzyska z Ministerstwa Rozwoju.

Jak się dowiedzieliśmy w klubie, procedura przetargowa na budowę ośrodka rozpoczęła się w czerwcu, czyli 2 miesiące później niż planowano, ale generalny wykonawca ma zostać wyłoniony do końca września. Sama budowa ma trwać ok. 13 miesięcy.

Więcej informacji na temat budowanego ośrodka możecie przeczytać w naszym wywiadze z Tomaszem Zahorskim, który nadzoruje ten projekt.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.