fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Relacja z trybun: Jeden z dziesięciu

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Za nami jeden z najliczniejszych wyjazdów do Wrocławia w ostatnich latach. W sobotnie, słoneczne popołudnie na południe kraju ruszyła dwoma pociągami specjalnymi bardzo liczna grupa fanów drużyny z Łazienkowskiej. Po mobilizacji wyjazdowej można się było spodziewać lepszej niż zwykle liczby na największym w Polsce sektorze dla przyjezdnych. Tak też było, a kto odpuścił wyjazd do Wrocławia, z pewnością może żałować. Można rzec, że był to jeden z dziesięciu najlepszych wyjazdów w naszym wykonaniu w ostatnim czasie ;) Na trybunach bowiem zabawa była doskonała, a fanatyczny doping trwał 90 minut. Nie zabrakło także efektownej oprawy, którą zapowiedział sam Tadeusz Sznuk.

We Wrocławiu frekwencja była całkiem przyzwoita - zdecydowanie najwyższa w sezonie (blisko 3 tys. osób więcej niż na meczu Śląska z Lechem), a blisko trzy razy wyższa niż na ostatnim meczu WKS-u z Piastem. Młyn wrocławian także prezentował się o wiele bardziej okazale niż na ostatnich spotkaniach.



To właśnie gospodarze rozpoczęli tego wieczora akcentem ultras, prezentując choreografię w pierwszej połowie. Składały się na nią malowana sektorówka "Ave nASza banda" z herbem Śląska i logo "h", transparent "Ave Silesia Hooligans" z "10" w wieńcu laurowym oraz kilkadziesiąt rac i flagi na kijach. Niedługo później zaświeciło się także w naszym sektorze. Po odliczaniu od dziesięciu do jednego, pośród kilkuset flag oraz malowanych transparentów, zapłonęły stroboskopy, dając bardzo dobry efekt.



Nasz doping tego dnia stał na naprawdę niezłym poziomie. Mieliśmy kilka mocniejszych momentów, ale dzięki w miarę równej formie, trudno tego dnia wskazać jeden hit, który wyróżniałby się wyraźnie, ponad resztę repertuaru. Konkretnie wychodziło nam zarówno "Legia gol allez allez", jak i "Mistrzem Polski jest, ukochana ma...". Na boisku piłkarze wyraźnie przeważali, czego efektem była bramka w pierwszej części spotkania.



W trakcie drugiej połowy zaprezentowana została druga tego dnia prezentacja ultras. Najpierw rozciągnięta została malowana sektorówka przedstawiająca prowadzącego teleturniej "1 z 10", Tadeusza Sznuka z herbem Legii w klapie marynarki, czytającego pytanie - "Kategoria: wynalazki. Jaki wynalazek opatentowała Martha Coston?". Po chwili legioniści udzielili odpowiedzi na zadane pytanie i rozświetlili sektor racami.



Do końca meczu w naszym sektorze trwała bardzo dobra zabawa. Powiewało ok. 30 flag na kijach, a przez ostatni kwadrans cała nasza grupa prowadziła doping bez koszulek. Można powiedzieć, że tych 90 minut spotkania minęło w oka mgnieniu. Po meczu chwilę pośpiewaliśmy jeszcze z piłkarzami, a podczas pomeczowego rozruchu przeciągłym "Kuuuudłaty, kuuuudłaty", pozdrawiany był portugalski trener bramkarzy. Legioniści skandowali także nazwisko Arka Malarza, który od kilku meczów grzeje ławę. Po treningu Arek podarował swoje rękawice oglądającemu trening chłopcu. Po około 40 minutach bramy zostały otwarte i ruszyliśmy w kierunku pobliskiej stacji PKP, skąd odjechaliśmy do stolicy. W Warszawie zameldowaliśmy się przed godziną szóstą nad ranem.

Przed nami przerwa na mecze reprezentacji, a najbliższy mecz piłkarzy dopiero za dwa tygodnie - przy Łazienkowskiej z Wisłą. W przyszły weekend zachęcamy do wspierania naszych koszykarzy, którzy zagrają na Bemowie ze Stalą Ostrów Wielkopolski.

P.S. W sektorze gości zawisły następujące flagi: (L)egia Fans, Legia Warszawa, Tradycja Pokoleń, 1916, Legioniści, Wyszków, Legionowo, Grochów, Otwock, Wilanów, czaszka, Capital City, Mińsk Mazowiecki oraz 22 dobrze znane z Ł3 duże flagi na kijach.

Frekwencja: 20 084
Kibiców gości: 1800
Flagi gości: 13

Autor: Bodziach


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

Mateusz z Gór - 08.10.2018 19:36:11, *.adsl.inetia.pl

Hahaha. Najlepsza. Panu Tadeuszowi na pewno też się podoba. :D

Bartek.JJ - 08.10.2018 19:38:01, *.ip-point.pl

Moment kiedy śpiewamy "jesteśmy zawsze tam ... aeaoooo śląska ku*wo" a caly WKS siedzi cicho i nie ma mocy odpowiedziec. Bezcenne. A potem jeszcze mocniejsze pierdolniecie "Mistrzem Polski jest". :D

jkjkh - 08.10.2018 19:51:52, *.dynamic.chello.pl

Sznuk był TW za komuny. Dziękuję dobranoc

rudy - 08.10.2018 19:53:45, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Była z boku jeszcze flaga Mmz. Kto odpalił strobo w 8 wagonie? Przyznał się ktoś ? ;)

ass - 08.10.2018 20:34:32, *.dynamic.chello.pl

o co chodzi z transparentem przekreślonym 60 ?

Do redakcji. Flaga - 08.10.2018 20:56:54, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Do Bodziacha:
Nad Wyszkowem wisiała jeszcze flaga Mińska Mazowieckiego

L - 08.10.2018 20:57:50, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dobry doping dobra oprawa - kozak wyjazd. Tak powinno być zawsze.

Niedowidzący - 08.10.2018 21:22:18, *.unknown.vectranet.pl

Bodziach - nad Mińskiem Mazowieckim wisiała jeszcze flaga Otwocka :)

123 do Redakcji - 08.10.2018 21:24:54, *.pl

Dlaczego nie ma filmu z dopingiem? Najlepszy wyjazd w tym roku, mega pier...nięcia w pewnych momentach. Chętnie bym posłuchał naszego popisu we Wrocławiu.

Redakcja (LL!): Ze względu na dwie oprawy i umiejscowienie sektora gości kamerę ustawiliśmy przy młynie Śląska, ale właśnie dodaliśmy nowy film, w którym wyraźnie słychać doping warszawiaków mimo szalejącego solisty z mikrofonem w sektorze gospodarzy ;)

Do jlhkj - 08.10.2018 21:35:20, *.unknown.vectranet.pl

Sznuk tw? Jak polowa ludzi z telewizji. Nie znaczy ze kapowal

DO ASS - 08.10.2018 21:35:24, *.60.ipv4.supernova.orange.pl

Chodzi o to że dana trybuna ze względów bezpieczeństwa konstrukcji ma określoną ilość ton na sektor.

abb - 08.10.2018 21:43:18, *.beskidmedia.pl

o co chodzi z transparentem przekreślonym 60 ?

do ass - 08.10.2018 21:55:09, *.dynamic.chello.pl

60 tki - mali koronni

do @ass - 08.10.2018 22:10:46, *.dynamic-zab-03.vectranet.pl

paragraf 60 - mały świadek koronny ... czyli konfident !

flaga - 08.10.2018 22:15:46, *.adsl.inetia.pl

*LEGIA WARSZAWA FANATYCZNE MIASTO OTWOCK !!!

@ass - 08.10.2018 22:21:57, *.adsl.inetia.pl

Mały świadek koronny 60 kk.

tonie w wódce - 08.10.2018 22:29:29, *.dynamic.chello.pl

Wyszków tonie

@ass - 08.10.2018 22:51:13, *.play-internet.pl

Kibice Legii oprócz programu 1 z 10 oglądają też uwaga pirat ;-)
A tak poważnie: '60' to konfidenci.

do ass - 08.10.2018 23:00:43, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

60tki - świadkowie koronni. Pogarda dla 60tek.

Pawcoi - 08.10.2018 23:03:59, *.eltronik.net.pl

Ma ma oznaczac przekreslona 60 na jednym z transpatentow? Pytam serio bo nie lapie...

Do ass - 08.10.2018 23:54:10, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Sześćdziesiątki tak określa się osoby które zostają tzw. małymi świadkami koronnymi i sprzedają się na psach.

14888 - 09.10.2018 01:17:31, *.centertel.pl

Podczas "Mistrzem Polski jest " w ostatnich 10 minutach meczu była taka jazda, jakiej nie bylo dobrych wiele lat. Cudowna sprawa, każdy śpiewał i nakrecal innego. Jest nadzieja, że wcale nie będzie tak źle w przyszlosci :)

Barczi - 09.10.2018 06:44:35, *.centertel.pl

Do ass : Je.ć szesćdziesiatki to najbardziej dosadne tłumaczenie transparentu.

kibic grzybiarz - 09.10.2018 07:53:50, *.dynamic.gprs.plus.pl

60 to ci co strzelają z dupy (frajery tak zwane)

MOKOTÓW - 09.10.2018 09:01:13, *.static.chello.pl

TO DZIECIAK Z MOKOTOWA KTÓRY W STU PROCENTACH ZASŁUGUJE NA TE REKAWICE DOPINGUJE NA 100/ OBY TAG DALEJ MATI

Piotrek (L) - 09.10.2018 09:42:50, *.centertel.pl

Wyjazd był zakurwisty byłem i poczułem na własnej skórze dla takich chwil warto żyć to jest moje całe życie aż po grób wyjazdy są najlepsze mimo że wróciłem najebany potem kac ale przygoda na całe życie tylko Legia w mym sercu az po grób ❤️

Panie - 09.10.2018 09:43:52, *.dynamic.gprs.plus.pl

Sznuk jest za Legią?

Darek - 09.10.2018 10:35:01, *.dip0.t-ipconnect.de

Oprawa bardzo ladna.Pomyslowa.Brawo.

opowieścizkrypty# - 09.10.2018 10:49:57, *.dynamic.chello.pl

Sznuk jak Sznuk, ale pani Sylwia, no no...

Darek - 09.10.2018 11:09:03, *.dip0.t-ipconnect.de

Duze flagi na sztycach prezentuja sie pieknie.

Bubu - 09.10.2018 12:02:26, *.dynamic-ra-02.vectranet.pl

Co do 60 , racje koledzy maja , ale jak sie przesledzi historie swiadka koronnego to najwieksi na mysl kratek juz czasem inaczej slowicza

B.. - 09.10.2018 12:22:18, *.centertel.pl

Moim zdaniem jeden z lepszych wyjazdów w ostatnim czasie, nawet w Poznaniu nie poczułem takiej atmosfery, jaka była w sobotę we Wrocławiu.

nieznany - 09.10.2018 12:28:53, *.unknown.vectranet.pl

Wszystko ładnie, pięknie ale zobaczcie jaki następny wyjazd już znaleźli powód do ponownego nie wpuszczenia kibiców.

KIEYD BILETY NA WISLE? - 09.10.2018 14:30:49, *.235

TO JEDYNY MECZ NA KTORY POJDE W TYM ROKU?

(L) - 09.10.2018 18:57:38, *.ilabs.pl

W Krakowie na wiosnę bylo chyba mimo wszystko lepiej ;)

Bubu - 09.10.2018 19:30:38, *.dynamic-ra-02.vectranet.pl

No to Pan Sznuk poprosił panią Sylwie o wolniejsze przejście do gości by oko nacieszyc, tak wiec kolega , któremu podoba sie i nie tylko jemu doczekał sie .

Legia⚽️News - 09.10.2018 20:04:38, *.186

Jeszcze raz Brawo !Wszyscy!

MOKOTÓW - 09.10.2018 20:46:36, *.static.chello.pl

DZIĘKI CHŁOPAKI
MATI LEGIA NA 100%
MISTRZEM POLSKI JEST UKOCHANA MA
WIDZIMY SIĘ NA KOLEJNYM POCIĄGOWYM WYJEŹDZIE MATI MOKOTÓW