fot. Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Legijna karetka przejechała ponad 12,3 tys. kilometrów

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Na początku czerwca podczas pikniku przy Łazienkowskiej, przedstawiciele kibiców oraz Fundacji Legii oficjalnie przekazali karetkę dla pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka. Do tej pory legijna karetka przejechała 12 380 kilometrów, z czego 3880 km na dyżurach, w ramach których przewieziono 216 pacjentów. Ponadto ambulans przemierzył 8500 km w trasach na terenie całego kraju, gdzie przewieziono 18 pacjentów, w tym również transport z inkubatorem.

Jednocześnie przypominamy, że 29 listopada na naszym stadionie odbędzie się kolejna odsłona akcji "Wszyscy do wioseł". W ubiegłym roku środki zbierane były na zakup karetki. Tym razem Fundacja Legii zbiera na doposażenie Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa - m.in. na zakup niezbędnych pulsoksymetrów, koncentratorów tlenu, łóżek oraz specjalistycznego aparatu do EKG.

Zapisy do udziału w akcji prowadzone są mailowo - czteroosobową drużynę należy zgłaszać na wdw@legia.pl. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Założeniem jest przepłynięcie dystansu 1000 kilometrów, a na pokonanie tego dystansu przewidziano 10 godzin. Na liście startowej przewidziano miejsca dla stu załóg. Jednocześnie wiosłować będą dwie osady, każda na czterech ergometrach. Przewidywany czas wiosłowania dla każdej czwórki wynosi 12 minut. Początek zaplanowano na godzinę 10:00 w strefie Silver na stadionie Legii.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.