fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Nadchodzi Who Cares League

Woytek - Wiadomość archiwalna

Podczas niedzielnego posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA w Dublinie przyjęto nowe zasady dot. europejskich pucharów w latach 2021-24. Największą zmianą jest utworzenie trzecich rozgrywek.

Informacje o tym, że europejska federacja planuje utworzenie kolejnych rozgrywek, aby dodatkowo pomóc klubom z Europy Wschodniej oraz Skandynawii w zakwalifikowaniu się do jakichkolwiek rozgrywek, pojawiły się już w sierpniu.

Liga Mistrzów pozostaje bez zmian (32 drużyny w fazie grupowej), obecna liga Europy zostanie zmniejszona z 48 do 32 drużyn. W nowych niemających jeszcze nazwy rozgrywkach (roboczo nazywamy je WCL "Who Cares League" - nazwę wybraliśmy z waszych propozycji, które zamieszczaliście w komentarzach) w fazie grupowej będą rywalizowały 32 zespoły, a w fazie pucharowej zagrają drużyny z trzecich miejsc w grupach Ligi Europy. Mecze będą rozgrywane w czwartki razem z Ligą Europy. Zdobywca pucharu otrzyma prawo gry w Lidze Europy w następnym sezonie.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.