fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Nadchodzi Who Cares League

Woytek

Podczas niedzielnego posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA w Dublinie przyjęto nowe zasady dot. europejskich pucharów w latach 2021-24. Największą zmianą jest utworzenie trzecich rozgrywek.

Informacje o tym, że europejska federacja planuje utworzenie kolejnych rozgrywek, aby dodatkowo pomóc klubom z Europy Wschodniej oraz Skandynawii w zakwalifikowaniu się do jakichkolwiek rozgrywek, pojawiły się już w sierpniu.

Liga Mistrzów pozostaje bez zmian (32 drużyny w fazie grupowej), obecna liga Europy zostanie zmniejszona z 48 do 32 drużyn. W nowych niemających jeszcze nazwy rozgrywkach (roboczo nazywamy je WCL "Who Cares League" - nazwę wybraliśmy z waszych propozycji, które zamieszczaliście w komentarzach) w fazie grupowej będą rywalizowały 32 zespoły, a w fazie pucharowej zagrają drużyny z trzecich miejsc w grupach Ligi Europy. Mecze będą rozgrywane w czwartki razem z Ligą Europy. Zdobywca pucharu otrzyma prawo gry w Lidze Europy w następnym sezonie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

lucho_83 - 02.12.2018 21:04:08, *.dynamic.chello.pl

A kogo to obchodzi? ;-)

Alan - 02.12.2018 21:37:43, *.235.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

UEFA nas nigdy nie obchodzi.... tylko skąd te ciągle ciśnienie na granie w ich rozgrywkach. .....

do lucho_83 - 02.12.2018 21:53:19, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

kuchenkorz powinien być zainteresowany ;)

Arek - 02.12.2018 22:52:41, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak dla mnie syf. Oczywiście nie wiem, czy tak będzie, ale wydaje mi się, że niszowe, albo jak już tu ktoś pisał, "niżowe" rozgrywki to będą.

Michał - 02.12.2018 22:59:38, *.210

Intertoto powraca :)

arnold szwarceneger - 02.12.2018 23:57:33, *.centertel.pl

kto tam będzie grał jak ogórki graja w LE ;p czyzby san marino ,lichtenstein ,andora itd

Amek - 03.12.2018 00:08:55, *.internetdsl.tpnet.pl

Ciekawe jak będą wyglądały eliminacje najpierw do LM jak odpadnie to do LE a jak też się nie uda to wtedy WCL?

Do amek - 03.12.2018 04:05:13, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mistrz Polski będzie miał zagwarantowany udział w tych rozgrywkach nawet jeśli odpadnie z LM a potem z LE

Fanatyk82 - 03.12.2018 08:48:56, *.play-internet.pl

Bardzo dobrze. Będzie można na jesieni gdzieś pojechać w Europę za Legią. Nie ważne czy to LM, PP czy WCL. Jesteśmy zawsze tam..

dino - 03.12.2018 08:58:55, *.201

I fajnie mogą być ciekawe mecze np Legia-Hajduk

Robert - 03.12.2018 09:43:41, *.centertel.pl

Jeśli dobrze czytam nowe zasady europejskich pucharów od 2021, do LE wchodzątylko federacje z miejsc 1-15 plus oczywiście "spady" z LM. Wychodzi na to, że dla federacji 16-55 (polska max-super-hiper-mega ekstraklasa na tę chwilę jest na miejscu 25) rozgrywki WCL zastępują LE.
Pozdrawiam.

Bear - 03.12.2018 10:46:10, *.163.ipv4.supernova.orange.pl

A ja myślę że to dobry pomysł.
Patrząc obiektywnie, na ligę mistrzów jesteśmy za słabi, do le też nie możemy od dwóch lat awansować, tracimy przez to duże pieniądzę.
W tych nowych rozgrywkach, rywale będą dużo mniej prestiżowi ale klub będzie mógł zarobić całkiem niezłe pieniądze, powinniśmy zejść na ziemie , liga polska to dno i kilometr mułu, cieszmy się że będzie w ogóle okazja do zarobienia kasy dla naszego klubu.

CHV - 03.12.2018 11:29:08, *.jmdi.pl

WCL ??? Przecież to jedyne rozgrywki, w których będą grały polskie kluby. Fajnie będzie zobaczyć, że są kraje w których kopanie się po głowach jest równie popularne co u nas! Nasza genialnie zarządzana liga i kluby będą szczęśliwe!

Juri - 03.12.2018 12:15:09, *.centertel.pl

Szmacianka

DawidL - 03.12.2018 15:25:05, *.play-internet.pl

Szansa dla nas żeby się pokazać w Europie.Tez bym chciał LM co roku ale wszyscy wiemy jak to wygląda (L)

NN - 03.12.2018 17:45:23, *.dynamic.dsl.as9105.com

Nikt tego nie będzie chciał oglądać więc kasy od sponsorów też nie będzie. Większość drużyn z trzeciego świata gdzie stadiony wyglądają jak u nas 3 ligowe. Dzicz z kamieniami itp. W Europę pojedzicie pewnieeee w "europe" do Kazachstanu Albanii Uzbekistanu Izraela Armenii itp. Popytajcie starszych czym było intertoto. O ile pamięć mnie nie myli ruch ch. Doszedł do finału a finały były 3 jednoczesne i niezależne

Książę Nocy - 03.12.2018 17:49:05, *.adsl.inetia.pl

Może warto raz pograć w tych rozgrywkach, wygrać je i mieć spokój, że przynajmniej LE w przyszłym sezonie. Wtedy można będzie dać z siebie wszystko na eliminację do LM. Po co ta pogarda? Legia upadła tak nisko sportowo, że musi się teraz chwytać każdych możliwości zarobku, a dla piłkarzy to zawsze więcej niż gra w ogórklasie.

Arek - 03.12.2018 23:28:22, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tak. i te mecze o 16:30. Brzmi zachęcająco. Ja już widzę ten komplet na meczu z Ararat Erewań, czy innym Kairat, albo Toboł z Kazachstanu.

oLaf - 04.12.2018 12:59:33, *.dynamic-ra-02.vectranet.pl

możemy robić sobie jaja ale niestety sportowo upadliśmy tak nisko, że tylko tam bysmy w tym (i poprzednim) roku grali chociaż przez chwilę....

Wg. mnie to dobry pomysł - bo my myslimy że mamy mistrza PL i jesteśmy kozaki a przyjecha lby taki Erewań i nam wtłukł 0:3 to może Miodek by otworzył oczy i zorientował się że potrzeba konkretnych wzmocnień... chociaż i tak go podziwiam że nie wypieprzył na zbity pysk tych co nie awansowali... nigdzie...