Brąz Gutkowskiego na MŚ U-21

Po medalu zdobytym w sztafecie, Łukasz Gutkowski dołożył także medal w rywalizacji indywidualnej podczas Mistrzostw Świata do lat 21 w pięcioboju nowoczesnym, które odbyły się w Drzonkowie. Legionista bardzo dobrze spisywał się już podczas środowych eliminacji do finału, w których również uzyskał jeden z najlepszych wyników.

W finale Gutkowski rywalizację rozpoczął od czwartego miejsca w szermierce. W pływaniu legionista był 13., w jeździectwie 22., a w kombinacji uzyskał piąty wynik. Całość to przełożyła się na 1440 punktów - trzeci wynik na Mistrzostwach Świata, za który nasz zawodnik odebrał brązowy medal. Zwyciężył Francuz, Jean Baptiste Mourcia (1454 pkt.), przed Egipcjaninem, Ahmedem Elgendym (1447).

Na zakończenie Mistrzostwa Świata U-21, Łukasz Gutkowski był bliski zdobycia trzeciego medalu. W rywalizacji sztafet mieszanych, w parze z Natalią Dominiak uplasował się na 4. miejscu, z minimalną (3 pkt.) stratą do miejsca na podium.