fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

Bezbramkowy Narodowy

Polska 0-0 Austria

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski bezbramkowo zremisowała z Austriakami w meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy 2020. Goście zaprezentowali się z dobrej strony i przy odrobinie szczęścia mogliby wywieść ze Stadionu Narodowego trzy punkty. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Artur Jędrzejczyk.

Fotoreportaż z meczu - 44 zdjęcia Kamila Marciniaka

Początek meczu należał do Austriaków. Gospodarze dwukrotnie zagrozili bramce Łukasza Fabiańskiego. Bramkarz najpierw obronił strzał Marko Arnautovicia a potem od utraty gola uratował go słupek. Z biegiem czasu Polacy zaczęli stopniowo dochodzić do głosu. Bliski otworzenia wyniku był Robert Lewandowski, który główkował po wrzutce Kamila Grosickiego. Zabrakło mu jednak precyzji. Za moment jeszcze bliżej był Kamil Glik. Obrońca uderzał głową i tym razem świetną obroną popisał się bramkarz Austrii.

W 35. minucie do interwencji został zmuszony Fabiański. Piłkarz West Ham United na raty odbił próbę Lazaro. Na przerwę obydwie drużyny zeszły przy bezbramkowym remisie. Spotkanie było jednak otwarte, nie brakowało okazji, chociaż głównie ze względu na błędy indywidualne.

Zaraz po zmianie stron znowu bliscy szczęścia byli goście. Fabiański w bardzo dobrym stylu obronił jednak sytuację sam na sam z przeciwnikiem. W 57. minucie z daleka uderzył David Alaba, lecz bramkarz nie musiał nawet interweniować. Po godzinie gry goście znów mogli wyjść na prowadzenie. Zza pola karnego mocno strzelił Lainer i świetną paradą popisał się bramkarz reprezentacji Polski.

Do końca meczu brakowało już dobrych okazji bramkowych dla jednych lub drugich. Fragmentami Austriacy mieli co prawda przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować.


Polska: 22. Łukasz Fabiański - 21. Tomasz Kędziora, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 18. Bartosz Bereszyński - 20. Piotr Zieliński, 10. Grzegorz Krychowiak, 2. Krystian Bielik, 7. Dawid Kownacki (58, 16. Jakub Błaszczykowski; 77, 14. Mateusz Klich), 11. Kamil Grosicki (70, 19. Sebastian Szymański) - 9. Robert Lewandowski.

Austria: 13. Cican Stanković - 21. Stefan Lainer, 3. Aleksandar Dragović, 5. Stefan Posch, 2. Andreas Ulmer - 22. Valentino Lazaro (77, 6. Stefan Ilsanker), 14. Julian Baumgartlinger, 18. Konrad Laimer (89, 11. Michael Gregoritsch), 9. Marcel Sabitzer, 8. David Alaba - 7. Marko Arnautović.

żółte kartki: Klich, Bielik - Arnautović, Sabitzer, Laimer.

sędziował: Viktor Kassai (Węgry).
widzów: 56 788.

Fotoreportaż z meczu - 44 zdjęcia Kamila Marciniaka

fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (31)

+dodaj komentarz
grzesiek - 11.09.2019 / 19:48, *.centertel.pl

Brawo Jurek Brzęczek, popisałeś się przed swoimi dawnymi chlebodawcami

odpowiedz
BRL - 11.09.2019 / 14:33, *.tktelekom.pl

chyba najgorszy mecz, jaki w życiu oglądałem.

odpowiedz
Pacho - 10.09.2019 / 17:23, *.55.25

Różnica między nami i Austrią jest taka, że indywidualnie mieliśmy lepszych piłkarzy, ale my nie mieliśmy zespołu a przede wszystkim koncepcji. Jeśli Austria wyjdzie z grupy będzie w stanie walczyć o coś więcej niż 3 mecze bo wyrabia styl. My jeśli wyjdziemy możemy się cieszyć co najwyżej z 3 punktów w grupie jeśli losowanie dopisze. Niestety bez szkolenia w całym kraju i koncepcji ogólnej jest bardzo ciężko. Dodatkowo partacze na stanowisku selekcjonera powodują, że będziemy sięgać dna w rankingach.

odpowiedz
Plaskacz - 10.09.2019 / 17:18, *.centertel.pl

Ale czymbsię tu podniecać? Że zremisowaliśmy mecz kiedy taka Słowenia pyka na frajerach 6pkt? Że nawet ostatni ogór z 5 miejsca ma szansę po barażach na awans? Jaki jest cel awansu bo awans jest pewny. Krajoznawcza wycieczka rodzin i zaprzyjaźnionych pismaków na Euro? Wujo Brzęczek nie zbudował nic. Miał rok na stworzenie jakiejś drużynyblub koncepcji jak nasza Repra ma grać. I korzystając z olbrzymiej kasy od starszego rudego wujka nie zaproponował nic więcej czego nie widziwlibyśmy po nawałkowych spadach po Mundialu. Żadnej taktyki, koncepcji czy wizji. Na Euro zagramy tradycyjnie 3 mecze i koniec wycieczki. A dzięki rudemu wujowi zmarnowane zostanie całe pokolenie które mogło coś więcej ugryźć niż zera z tyłu i Portugalię. Szczyt możliwości tej ekipy i tego prezesa. Kabaret nie budowanie drużyny.

odpowiedz
Wolfik - 10.09.2019 / 10:00, *.mm.pl

Punkt w tym meczu wywalczył nam tercet defensywnych zawodników: Fabiański-Glik-Krychowiak-Bielik. Reszta przeciętnie, słabo (Bednarek, Kędziora) bądź tragicznie (Zieliński, Kownacki).

Ale nic nie przebije decyzji Brzęczka o wpuszczeniu zawodnika po kontuzji, nie grającego 3 miesiące w piłkę. Nepotyzm w czystej postaci.

Austria była jak najbardziej do ogrania, niestety nie da się wygrać meczu 4-ma zawodnikami.

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn - 10.09.2019 / 10:29, *.28.97

@Wolfik: Dokładnie tak, nepotyzm i kolesiostwo, czyli za wszelką cenę bicie rekordu występów Błaszczykowskiego i zatrudnienie w roli selekcjonera totalnego dna bez osiągnięć i doświadczenia bo jest kolesiem Bońka. To zawsze się źle kończy. Już poprzednie mecze były wygrane na wyrost i tylko zamydliły oczy niektórym i nie wiem czemu tu się dziwić grają tak od roku tylko wcześniej więcej farta mieli, marne szanse aby ta drużyna się poprawiła nie ma żadnego pomysłu.

odpowiedz
Brzęczekout! - 10.09.2019 / 09:29, *.warszawa.pl

Brzęczek po Austrii: "wierzę w tych chłopaków, że mogą grać lepiej". Ja też w nich wierzę, tylko nie wierzę w ich trenera. Chcemy trenera, a nie Brzęczka frajera! Po roku z tym pajacem, piłkarze nie wiedzą jak chce, aby grali w piłkę. Oczy krwawią.

odpowiedz
Karo(L) 1981 - 10.09.2019 / 09:07, *.play-internet.pl

Trener pomylił taktyki, ta z meczu z Austrią powinna była być zastosowana w meczu ze Słowenią, a z dwoma napastnikami z meczu ze Słowenią w meczu z Austrią. Poza tym Kownacki dramat wczoraj, podobnie Bednarek wykopujacy piłki na oślep. Nie dopomyslenia w drużynach potrafiących grać w piłkę. W październiku koniecznie 6 pkt, bo nie będzie awansu.

odpowiedz
znajca - 10.09.2019 / 07:43, *.unitelmedia.pl

Tak wyglądają rezultaty pracy gdy odpowiedzialne stanowisko powierza się niezdolnemu amatorowi. Zawodnicy, którzy w poważnych klubach grają pierwsze skrzypce, rozpaczliwie bronią się na dwudziestym metrze z europejskim średniakiem w meczu u siebie. Smutne, że ostatnim selekcjonerem, który potrafił tę zbieraninę jakoś poukładać nazywał się... Leo Beenhakker.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 10.09.2019 / 09:02, *.play-internet.pl

@znajca: Zgadza się,Leo Benhaker potrafił to jakoś posklejać,bo miał nakreślony plan,jak chce grać i kto ma ten plan wykonać.Polska myśl trenerska od wielu,wielu lat opiera się na braku jakiejkolwiek koncepcji,jak ma wyglądać reprezentacja,a świadczy o tym chociażby powoływanie zawodników może i dobrych,lecz zupełnie nieprzydatnych drużynie.Bo,pomimo,że ci piłkarze mają swoje zalety,to po zebraniu do tzw kupy cały ich potencjał znika,lub maleje do poziomu kopaniny na trochę wyższym ppziomie,niż nasza eksraklasa.To tak,jak by stworzyć orkiestrę z najlepszych muzyków na świecie,lecz grających bez nut i dyrygenta.Ni chóia nie dało by się tego słuchać.

odpowiedz
Wolfik - 10.09.2019 / 10:03, *.mm.pl

@FOREVER LEGIA: Nie tylko "polska myśl szkoleniowa" u nas tak działa. Większość rzeczy idzie w Polsce "siłą rozpędu". To tylko kwestia który z dygnitarzy mniej lub więcej potrafi temu zaszkodzić. A pomysły mają, że hej....

odpowiedz
Po(L)noc - 10.09.2019 / 10:25, *.73.156

@znajca: trochę się zagalopowałeś z tym, że mamy zawodników którzy grają pierwsze skrzypce w poważnych klubach...
Na dzień dzisiejszy mamy tylko Lewego, bo bramkarzy do tego nie zaliczam.
Reszta jest dużo poniżej dobrej formy w poważnych klubach, albo gra w klubach przeciętnych i tam też nie jest od kreowania gry, a od 'czarnej roboty'.
Niestety, od lat nie mamy kreatywności w środku pola. Liczyłem zawsze że Zielu wejdzie na odpowiedni poziom, ale z roku na rok jakby stał w miejscu, a nawet się cofa...

odpowiedz
Wolfik - 10.09.2019 / 10:40, *.mm.pl

@Po(L)noc: Na lidera Zielińskiego czekamy już kilka lat i chyba się już nie doczekamy. Czegoś mu ewidentnie brakuje. Wczoraj zagrał tragicznie. "Lepszy" od niego był tylko Kownacki, którego umiejętności wykluczają grę na poziomie reprezentacji. A jednak z uporem maniaka jest powoływany.

Reszta naszych "nadziei" też wypada blado. Bednarek - każde wybicie piłki pod nogi rywali, Kędziora - dobra akcja przeplatana beznadziejnym zagraniem i stratą. Jedynie Bielik zagrał przyzwoicie, jeśli mu nie "odwali" powinien być godnym zastępcą Krychowiaka.

I pomyśleć, że gość od książki go odstrzelił. Takich to mamy fachowców w dziedzinie trenowania.

odpowiedz
Rafix - 10.09.2019 / 11:22, *.chello.pl

@Wolfik: Bielik ok, ale brakowało mu trochę szybkiego doskoku do przeciwnika i agresji przy odbiorze pilki. Środek pomocy ogólnie trochę za mało agresywnie stąd Austria mogła grać na naszym 16m.
Szymański dobra zmiana, czego się nie spodziewałem. On na fajny szybki doskok i agresję w odbiorze.
Błaszczykowski jak będzie powolywany to będzie skandal.
Najwiekszy problem to to że Brzeczek jest kumplem Bońka, więc ten go bedzie bronił i go nie zwolni, do momentu jak na Mistrzostwach damy największą plamę w historii nie strzelając zadnej bramki. awansujemy

odpowiedz
znajca - 10.09.2019 / 14:59, *.unitelmedia.pl

@Po(L)noc:
Zwrot "grają pierwsze skrzypce w poważnych klubach" był jak najbardziej zamierzony. Celowo nie użyłem określeń typu: najlepszy, znakomity, świetny, topowy, z górnej półki, etc.
Poważny klub = profesjonalnie zarządzany.

odpowiedz
lw73 - 10.09.2019 / 07:18, *.chello.pl

Skład a następnie zmiany wołają o pomstę do nieba

odpowiedz
ben - 10.09.2019 / 06:19, *.3s.pl

lewandowska Niemcom bramek nie strzela bo Niemcy dobrze płacą!

odpowiedz
antek - 09.09.2019 / 23:40, *.chello.pl

słabi dalej

odpowiedz
smutna prawda - 09.09.2019 / 23:30, *.25.51

Co by nie patrzec to jednak teraz nasza kadra to lech. Ponad polowa skladu to albo ich wychowankowie, ale szkoleni tam...kedziora, bednarek, bereszynski, bielik, kownacki...plus oczywiscie nasz lewy to tez poznan. 6 pilkarzy podstawowej jedenastki. Od nas tylko Fabian no i zmiennik Szymanski. Do ich akademii nawet startu nie mamy.

odpowiedz
Bielik - 10.09.2019 / 07:42, *.236.243

@smutna prawda: ... był w lechu? W Leci to wiem, że był.

odpowiedz
jasiek - 10.09.2019 / 07:53, *.play-internet.pl

@Bielik: Fabian też był w Lechu. Tylko Szymański w 100% nasz. Ale za to u nas zrobili kariery i stad odeszli. Fabian, Bereś, Pazdan, Grosik

odpowiedz
Po(L)ubiony - 10.09.2019 / 11:54, *.chello.pl

@smutna prawda: No niby racja, ale co ma z tego repra? Kownacki nie widział na boisku Kędziory, z którym grał lata w lechu!! Od Bielika 100 razy lepszy jest Furman, od Bednarka Jędrzejczyk. Od obydwu Cionek. Na boisku gra najsłabszy, Reca zbierający w klubie papierki na trybunach powołany, a na LO gra w miejsce Rybusa prawonożny Bereszyński. Ktoś to rozumie?

odpowiedz
Smutna Prawda - 10.09.2019 / 12:55, *.play-internet.pl

@Bielik: bielik to produkt akademii lecha, niestety. Ale do nas trafil na chwile dzieki lesnemu. Nawet nie wiem czy bielik u Nas zadebiutowal. A tylko kwestia czasu jak bedzie obrona 100 proc. lecha. Bo gumny zaraz wskoczy. Mnie to wkrza, ze niedlugo w reprze bede lechici albo byli lechici. Jak Tu I'm kibicowac?

odpowiedz
Pacho - 10.09.2019 / 17:16, *.55.25

@jasiek: a lewy na odwrót. Był tu ale przez znicz do lecha i na zachód.

odpowiedz
tomiacab - 10.09.2019 / 17:19, *.144.141

@Po(L)ubiony: też się zastanawiam, czemu Furman nie jest powoływany.

odpowiedz
Pawel - 11.09.2019 / 08:52, *.25.51

@tomiacab: Furman???? A moze jeszcze koczynski?? Nie komprmituj sie dzieciaku. Furman ledwo w wisle plock ciagne...w Legii nie mialby szans pograc, moze w rezerwach. Smieszny jestes...

odpowiedz
Bubu - 09.09.2019 / 23:30, *.t-mobile.pl

Oto obraz naszej skopanej ,od B. Kl do Kadry ,

odpowiedz
Plaskacz - 09.09.2019 / 22:57, *.centertel.pl

Słowenia 6pkt. Reprezentacja Rudego Brzęczka 1. Także tak.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 09.09.2019 / 22:46, *.btcentralplus.com

Brzeczykiewicz i Vukovic = dramat !!!!!!!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 09.09.2019 / 22:42, *.chello.pl

Wybory Brzęczka: Kownacki, Grosicki, siostrzeniec na 15 minut, Bereszyński na lewej obronie. Wybory rudego: Brzeczek.

odpowiedz
tomiacab - 10.09.2019 / 07:40, *.236.243

@Po(L)ubiony: w sedno.

odpowiedz