fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Cafu jednak bez zabiegu

Woytek, źródło: Legionisci.com, Legia.com

Podczas meczu z Cracovią Cafu doznał urazu kolana. Po badaniach rezonansem magnetycznym zdiagnozowano zerwanie więzadła krzyżowego przedniego, zawodnika miał czekać zabieg i co najmniej półroczna przerwa. Pomocnik udał się jednak na dodatkowe konsultacje do swojego kraju. Lekarz piłkarskiej reprezentacji Portugalii wykluczył uszkodzenie więzadła krzyżowego przedniego, ale potwierdzone zostało częściowe uszkodzenie więzadła krzyżowego pobocznego przyśrodkowego.

Po tym dodatkowym badanu i konsultacji ze sztabem Legii podjęto decyzję o wprowadzeniu leczenia zachowawczego. Przez ostatnie dni Cafu przebywał w Portugalii, gdzie rehabilitował się pod okiem miejscowych fizjoterapeutów.

Jak poinformowała Legia obecnie zawodnik przechodzi proces leczenia oraz rehabilitacji w klubie i potrwa on około pięciu tygodni.

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
Po(L)ubiony - 17.10.2019 / 06:53, *.chello.pl

Tak sobie p....e palcami po stole: kto płaci piłkarzowi gdy jest POWAŻNIE kontuzjowany? Czy aby nie ubezpieczenie? Może ktoś od cięcia kosztów pomyślał: wyślijmy leszcza na operację, to nie będziemy mu płacić wysokiego kontraktu, a taką padakę co gra, to zrobi rezerwowy?

odpowiedz
Jasio - 17.10.2019 / 07:27, *.55.82

@Po(L)ubiony: Nie masz racji.
Klub płaci. To czy zawodnik sie ubezpieczyl czy nie, to całkowicie niezalezna sprawa.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 17.10.2019 / 10:06, *.chello.pl

@Jasio: Klub może płacić, ale czy klub nie ma asekuracji w takich przypadkach? Płacisz, ale ubezpieczyciel ci zwraca. Oczywiście, po rzetelnym udowodnieniu szkody tj. kontuzji.

odpowiedz
aas - 17.10.2019 / 12:31, *.com.pl

@Po(L)ubiony: z tego co się orientuje to niemieckie kluby sa tak zabezpieczone, ze w przypadku kontuzji nie płaca zawodnikom. Mówił o tym kiedyś chyba Piszczek u Wojewódzkiego, dlatego tam pilarze ubezpieczają się na duże kwoty.

odpowiedz
tomiacab - 17.10.2019 / 06:03, *.virginm.net

kto ku... robił te badania w Polsce?

odpowiedz
Jasio - 17.10.2019 / 07:28, *.55.82

@tomiacab: Lekarz klubowy.

odpowiedz
bubba - 18.10.2019 / 08:56, *.hawetelekom.pl

@tomiacab: ten sam co Obradovicia przebadał i chłop od lipca albo sierpnia meczu nie zagrał

odpowiedz
Warszawiak1234 90 - 17.10.2019 / 00:36, *.chello.pl

Kolejna kompromitacja polskich medykow. Vrdoljaka zrobili kaleka. Teraz czas na Cafu.

odpowiedz
Afro - 18.10.2019 / 08:43, *.plus.pl

@Warszawiak1234 90: Potwierdzam. Zdarzyło mi się być na Silverze i akurat był Ivica i podsłuchałem co nieco. Mógłby grać gdyby nie nasi "lekarze".

odpowiedz
fizjoterapeuta - 16.10.2019 / 20:35, *.orange.pl

Jak, no jak można zobaczyć na rezonansie trzyteslowym zerwanie więzadła gdy nie jest przerwana jego ciągłość?

odpowiedz
M.K Fizjo - 16.10.2019 / 23:38, *.vectranet.pl

@fizjoterapeuta: Też się zastanawiam jak to możliwe. Ciekawe kto się myli? Kto popełnił błąd? Wróci na boisko to się przekonamy. Swoją drogą to nie pierwszy zgrzyt w sztabie medycznym. Znam wielu lepszych specjalistów a oni ciągle otaczają się amatorami. Smutne bo to Nasza Legia przecież

odpowiedz
tomiacab - 17.10.2019 / 06:04, *.virginm.net

@M.K Fizjo: podaj mi jednego pracownika u pudla, który nie jest amatorem :)

odpowiedz
brasu - 17.10.2019 / 19:00, *.vectranet.pl

@M.K Fizjo: no i akurat pasuje.. sami amatorzy - na kazdym szczeblu. od boiska zaczynajac a na gabinetach konczac ;)

odpowiedz
oLaf - 16.10.2019 / 19:59, *.vectranet.pl

będzie jak z Vrdoljakiem - zamiast przejść zabieg to będzie się miesiacami leczy a potem... przejdzie zabieg w lutym bo "nie da się grać" : O

inna sprawa to tak się kopnąć w diagnozie??

odpowiedz
Szachson - 16.10.2019 / 19:02, *.centertel.pl

Naprawdę mamy aż tak słabych lekarzy?

odpowiedz
jo - 16.10.2019 / 22:00, *.tpnet.pl

@Szachson: No co Ty ??? Przecież kadra opiekująca się pierwszym zespołem wspomagana przez ciągle powiększający się zarząd nie może być odpowiedzialna na mnogość kontuzji, odpadnięcie z pucharów, 9-te miejsce i fatalną atmosferę. Poczytaj sobie kolego oficjalną stronę - przecież same sukcesy tam opisują. Barca przy nas to B-klasa :-/

odpowiedz
R - 16.10.2019 / 22:01, *.play-internet.pl

@Szachson: jaj sobie nie rób. Jeszcze się zdziwisz niestety jak Portugalczycy mocno się pomylą. Ale oby nie. A swoją drogą to jest kpina żeby klub nie mógł wysłać zawodnika do renomowanych klinik sportowych w Niemczech czy we Włoszech. Dzięki Mioduski dyletancie i grabażu Legii

odpowiedz
Ja - 18.10.2019 / 06:57, *.t-mobile.pl

@R: Obstawiam, że mistrzów Europy stać na przyzwoitego lekarza, który chociaż dobrze umie zdiagnozować kontuzje.

odpowiedz
Lhy - 16.10.2019 / 18:54, *.9.94

Na wiosnę będzie jak nowy

odpowiedz
Soki - 17.10.2019 / 11:53, *.t-mobile.pl

@Lhy : oby nie gruby

odpowiedz
Mamut - 17.10.2019 / 16:35, *.67.210

@Soki: a niestety ma tendencję do bycia misiem

odpowiedz