Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Trener przed meczem z Górnikiem

Vuković: Nie możemy stracić koncentracji

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

- We wtorek zmianami na pewno będzie występ Radosława Cierzniaka oraz brak Igora Lewczuka. Jeszcze dzisiaj mamy trening, który da nam odpowiedź co do stanu zdrowia wszystkich piłkarzy, którzy wystąpili w ostatnim meczu. Są przy niektórych małe znaki zapytania. Nie przewiduję wielu zmian. Jeżeli już one będą, to bardziej będzie tutaj chodziło o kwestie zdrowotne. Nie będę miał we wtorek na uwadze meczu ze Śląskiem aż do zakończenia naszego spotkania z Górnikiem - mówi przed wtorkowym meczem Aleksandar Vuković

Nieobecność Novikovasa

W poniedziałek pojawiła się informacja, że zabieg ablacji serca będzie musiał przejść Arvydas Novikovas. Trener wobec tego będzie musiał zastąpić Litwina na skrzydle. - Jest na to kilka opcji. Od samego początku mówiłem, że Luquinhas złapał gaz w momencie, kiedy zaczął grać na środku. Kiedy gra na skrzydle jego gra nie powinna się jednak wiele różnić. W ostatnim meczu strzelił gola, zanotował asystę i dał nam to samo nawet wtedy, kiedy grał już na boku pomocy. Nawet grając tam nigdy nie jest klasycznym skrzydłowym. Jet to zawodnik bardziej operujący w środkowej strefie, nawet jeżeli nominalnie jest na skrzydle. Chcielibyśmy mieć wszystkich zawodników zdolnych do gry, ale teraz kiedy nie mamy "Ary" to pozostaje nam pogłówkować, żeby po prostu zestawić jak najlepsze ustawienie. Mamy ku temu możliwości.

Górnik to podobna drużyna do Widzewa

- Widzew i Górnik to ten sam poziom rozgrywek oraz podobna pozycja w tabeli. Namawia nas to do maksymalnej uwagi i koncentracji. Wiemy, że w momencie, kiedy koncentracji zabrakło w Łodzi, to sytuacja dla nas się skomplikowała i mogło to się skończyć gorzej niż się skończyło. Mamy za sobą to doświadczenie, które jest najlepszą możliwą analizą Górnika Łęczna. To podobny zespół do Widzewa. Jeżeli chcemy go pokonać, to trzeba być skoncentrowany, bo na pewno niczego za darmo nie dostaniemy.

- Górnik ma w kadrze kilku doświadczonych piłkarzy, których kojarzę z gry w Ekstraklasie. Mają jednak też młode skrzydła i atak. Górnik to zespół, który w swojej lidze próbuje dominować i grać dużo piłką. Wiadomo, że w meczu z nami mogą nieco inaczej podejść jednak do pewnych aspektów. Nie wymieniając nikogo konkretnie, chcemy poważnie potraktować tego rywala, ponieważ sam Puchar Polski jest dla nas ważny.

Rosołek jedzie do Łęcznej, Obradović zostaje w Warszawie

- Przepisy odnośnie gry piłkarzy w pierwszej lub drugiej drużynie są skomplikowane w kwestii współpracy w Pucharze Polski. Trzeba je będzie podwójnie sprawdzać. Nie wykluczam, że kilku piłkarzy, którzy na co dzień trenują z nami zagrają w "dwójce". Zobaczymy, kto to będzie. Taka sama sytuacja jest przecież wtedy, kiedy nasze rezerwy grają swój mecz w lidze. Z tych piłkarzy, z których nie będziemy chcieli skorzystać w Łęcznej, bardzo możliwe, że ktoś dostanie szansy wystąpienia w "dwójce". Mamy pewne przemyślenia na ten temat, ale decyzje jeszcze nie zostały podjęte. Maćka Rosołka zabieram na mecz do Łęcznej, w przeciwieństwie do Ivana Obradovicia.

- Dla drużyny rezerw mecz z Piastem jest nagrodą za to, czego dotychczas dokonali w Pucharze Polski. Mają szansę sprawdzić się na tle takiego rywala i dla tych chłopaków to będzie fajne przeżycie. Życzę im, żeby dali z siebie wszystko i zrobili jak najlepszy wynik.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (10)

+dodaj komentarz
Zlbr - 03.12.2019 / 00:44, *.t-mobile.pl

ARVYDAS TRZYMAJ SIĘ CHŁOPIE

odpowiedz
Jerz z Potoku' - 02.12.2019 / 23:33, *.chello.pl

@Łomatko:
Słusznie Kolego prawisz, tylko wskaż w obecnej Legii młodzieżowca, o choćby zbliżonych walorach piłkarskich. Takie talenty trzeba wspierać i promować w meczach o punkty. A, co do aktualnego braku dla niego miejsca w linii środkowej Legii, to odpowiem Tobie dość pragmatycznie: otóż czas nieubłaganie płynie, a za tym: (nagłe) transfery, (nieprzewidziane) kontuzje, (nieplanowane) kartki...
Ps.: jeszcze do nie dawna, np. dla Kante również nie było miejsca, nawet w charakterze (drugiego) zmiennika podstawowego napastnika /lub kompromitujące, wymuszone wypożyczenie/. Oczywiście, to inna pozycja i zgoła inne futbolowe doświadczenie.
Ps. bis: kartka z notesu trenera Brzęczka - z nazwiskiem ww. - z pewnością trafiła do szkoleniowców reprezentacji młodzieżowych, ale nie sądzę aby byli tą wskazówką zaskoczeni...

odpowiedz
Łomatko - 02.12.2019 / 23:12, *.tpnet.pl

@Arek:
Pobieżna lektura przepisów i wygląda na to że może jutro zagrać w jedynce ponieważ nie grał w dwójce w poprzedniej rundzie, a tylko z Wigrami dwie rundy wstecz, co jest tutaj najprawdopodobniej kluczowe.
Gdyby zagrał ostatnio z Opolem to jutro nie mógłby zagrać w jedynce.

odpowiedz
Łomatko - 02.12.2019 / 23:07, *.tpnet.pl

@Jerz z Potoku: Karbownik to niech się cieszy, że gra. Na innej pozycji nie mial szansy i dzieki temu nawet u Brzęczka jest w notesie.

odpowiedz
Łomatko - 02.12.2019 / 23:04, *.tpnet.pl

@Kurzawa do Legii !!!: no teraz za Novikovasa jak znalazl

odpowiedz
Kurzawa do Legii !!! - 02.12.2019 / 22:11, *.206.119

Vuko ściągaj Kurzawę do Legii . Póki jest na to okazja . Chłopak jak się w Legii odbuduje to może być najlepszym pomocnikiem w lidze .

odpowiedz
Jerz z Potoku - 02.12.2019 / 20:31, *.chello.pl

Poczciwy Vuko; jest wielce prawdopodobne, że stracimy koncentrację w Łęcznej, gdy nasz filigranowy ale zadziorny Luquinhas nie zagra na środku pomocy, a dynamiczny młodzieżowiec Karbownik ponownie będzie się "marnował", jako lewy obrońca. Pora najwyższa abyś odstąpił od swoich ulubionych schematów i postawił na wyjściowy skład optymalnie ofensywny.
Rywalizacja w PP jest do bólu uproszczona - przegrywający (w jedynym meczu) odpada i koniec kropka!
Ofensywne serdeczności

odpowiedz
Gol24 - 02.12.2019 / 19:41, *.t-mobile.pl

@Arek: "W 19 minucie „odgryzła się” Legia. Strzelał Maciej Rosołek. Na szczęście niedokładnie i piłka poszybowała nad poprzeczką bramki suwalskich Wigier."

odpowiedz
Autor - 02.12.2019 / 19:36, *.t-mobile.pl

Rosołek zagra i koniec przygody z PP

odpowiedz
Arek - 02.12.2019 / 18:55, *.tpnet.pl

To sprawdzajcie dobrze. Bo jakoś tak mi się kojarzy, że Rosołek to już grał w rezerwach. Jak nie z Opolem, to wcześniej z Wigrami. Byłaby to mega kompromitacja odpaść drugi raz w podobny sposób.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.