fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Marzec nowym analitykiem pierwszej drużyny

Woytek, źródło: Legia.com

Kacper Marzec, który do tej pory odpowiadał za dział analiz w Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, został analitykiem pierwszej drużyny. Marzec zastąpi Przemysława Łagożnego, który jak informowaliśmy zdecydował się opcji bycie asystentem pierwszego trenera łotwskiego klubu FK Tukums 2000. Drugim analitykiem pozostaje niemiennie Maciej Krzymień.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
Ding - 01.02.2020 / 13:58, *.play-internet.pl

Ależ działamy przyszłościowo, dopiero co luty się rozpoczął, a w Legii już Marzec. Teraz pora na Lato!

odpowiedz
Kipkorir - 01.02.2020 / 20:09, *.chello.pl

@Ding:
hahaha... a po drodze jeszcze Rysio Czerwiec na asystenta :)

odpowiedz
Żmija - 01.02.2020 / 11:38, *.cyfrowypolsat.pl

Czym zajmuje się analityk? Pytam serio.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 01.02.2020 / 12:01, *.chello.pl

@Żmija : Dokładnie nie wiadomo. Może analizą matematyczną, może geometrią analityczną, chemią analityczną (jakościową lub ilościową). W naszej Legii, to raczej czymś analnym, tylko się przejęzyczyli.

odpowiedz
Sebo(L) - 01.02.2020 / 13:00, *.vectranet.pl

@Żmija : liczeniem zarobionych pieniędzy i analizą ile jeszcze może zarobić :)

odpowiedz
..... - 01.02.2020 / 13:10, *.co.uk

@Żmija : Praca analityka nie jest dla kazdego.. to jest rozkladanie na czynniki pierwsze gry druzyny zarowno naszej jak i przeciwnika. Analityk oglada mecz po kilka razy analizujac rozne aspekty gry.. podania, straty, analizuje zachowanie zawodnikow itd. Oczywiscie ma do tego rozne atrybuty pomocnicze (sa dpecjalne stronki internetowe ktore podaja gotowe statystyki meczy, ale roznie bywa z ich dokladnoscia), czy tez sprzet zainstalowany na stadionie czy boisku treningowym ktory sumuje liczbe przebiegnietych kilometrow przez danych zawodnikow itd.. Analityk na biezaco w czasie meczu przygotowuje 'wytyczne' dla trenera i zazwyczaj w przerwie meczu (o ile trener chce z nich skorzystac) dostarcza raport wykazujacy na co zwrocic uwage. Dodatkowo ogladajac mecze kilkukrotnie analizuje np wykonywanie stalych fragmentow gry, czy sa one rozgrywane w ten sam sposob itd. Jak mamy grac np z Arka Gdynia to robota analityka jest przeanalizowanie gry Arki. Oglada wiec jej mecze na podstawie ktorych sa dla kazdego zawodnika indywidualnie przygotowywane punkty na ktore ma zwrocic uwage.. np jak masz kogos kryc to sie dowiesz ze zawodnik jest nerwowy jak sie go fauluje, ze jest lewonozny itd To tak z grubsza, wiadomo ze jest tego wiecej ;o) Robota w kazdym razie dla totalnych pasjonatow, bo tak naprawde 8 godzinny dzien pracy w tym wypadku to jest zart.. Jak sie gra co trzy dni to oni prawie nie spia! Non stop ogladanie meczy, analiza i raporty! Mega zapier..!!!

odpowiedz
Żmija - 01.02.2020 / 15:20, *.cyfrowypolsat.pl

@.....: dzięki wielkie!

odpowiedz
Filo - 03.02.2020 / 09:29, *.6.251

@.....: brzmi poważnie, ale oglądając naszą eklape w życiu byś sie nie domyślił ze takie coś istnieje, bo co tu analizować. 90 % to laga do przodu i dzida. Więcej przypadku niż techniki i zamysłu

odpowiedz