Mateusz Leszczuk i Łukasz Łakomy, Lechia - Legia II - fot. Legionisci.com

Rezerwy

III liga: Lechia Tomaszów Mazowiecki 1-4 Legia II Warszawa

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 3. kolejki III ligi grupy I Legia II Warszawa wygrała na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki 4-1. Podopieczni Tomasza Sokołowskiego objęli prowadzenie w 20. minucie po bramce Szymona Włodarczyka. Gospodarze wyrównali sześć minut później za sprawą Kamila Szymczaka. Jeszcze przed przerwą goście zdołali ponownie wyjść na prowadzenie. Dośrodkowanie Piotra Cichockiego wykorzystał strzałem głową Włodarczyk.

Młody "Włodar" miał okazję do ustrzelenia hat-tricka, ale w 38. minucie nie wykorzystał okazji sam na sam z bramkarzem Lechii.

O ile do przerwy gospodarze stanowili nierzadko zagrożenie dla bramki Legii II, to w drugiej odsłonie podopieczni Tomasza Sokołowskiego przejęli zdecydowanie inicjatywę.
Tuż po przerwie na 3-1 podwyższył Łukasz Łakomy, który dobił strzał Radosława Cielemęckiego. W 67. minucie pięknym lobem z 30 metrów popisał się Łukasz Łakomy i po raz drugi pokonał Pedro Moreno. Przy korzystnym wyniku legioniści do samego końca kontrolowali przebieg meczu. W doliczonym czasie doskonałą okazję miał jeszcze Patryk Pierzak, jednak Moreno obronił jego uderzenie.

Kolejne ligowe spotkanie Legia II rozegra w niedzielę, 30 sierpnia o godzinie 12:00 w Grodzisku Mazowieckim. Rywalem będzie GKS Wikielec, bilet na mecz kosztuje 10 zł.

III liga: Lechia Tomaszów Mazowiecki 1-4 (1-2) Legia II Warszawa
0-1 - 20' Szymon Włodarczyk (dob. strz. Kamila Kurowskiego)
1-1 - 26' Kamil Szymczak
1-2 - 34' Szymon Włodarczyk (as. Piotr Cichocki)
1-3 - 48' Łukasz Łakomy (dob. strz. Radosława Cielemęckiego)
1-4 - 67' Łukasz Łakomy (b.a., po własnym przechwycie)

Legia II: Miszta - Wojtysiak (82' Niski), Mosór, Astiz, Konik - Cichocki (82' Sobiecki), Łakomy, Kurowski (71' Pruchnik), Gościniarek (66' Pierzak), Cielemęcki (71' Barnowski) - Włodarczyk
rezerwa: Kowynia
trener: Tomasz Sokołowski, II trener: Piotr Zasada