Koszykówka

Legia Warszawa 98-81 Astoria Bydgoszcz

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 4. kolejki Energa Basket Ligi rozegranym w hali na Bemowie Legia Warszawa wygrała 98-81 z Astorią Bydgoszcz. Było to trzecie zwycięstwo podopiecznych Wojciecha Kamińskiego w tym sezonie, dzięki któremu legioniści awansowali na pozycję wicelidera w ligowej tabeli. W spotkaniu nie zagrał odczuwający skutki urazu doznanego w Zielonej Górze, Jamel Morris. Z kolei w barwach Legii zadebiutował amerykański center, Earl Watson, który kontuzji nabawił się na początku okresu przygotowawczego.

Fotoreportaż z meczu - 44 zdjęcia Hugollka

Fotoreportaż z meczu - 81 zdjęć Michała Wyszyńskiego

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia gości 8-2 po trójkach Gabricia i Nizioła. Następnie legioniści szybko odrobili straty wychodząc na prowadzenie 9-8. Na 2,5 minuty przed końcem pierwszej kwarty na tablicy widniał wynik 20-20, a w końcówce cztery punkty Watsona i dwa Wyki dały "Zielonym Kanonierom" czteropunktową przewagę (26-22).

W drugiej odsłonie podopieczni Wojciecha Kamińskiego osiągnęli 8-punktowe prowadzenie, ale nie zdołali go utrzymać do przerwy. Ostatecznie przegrali kwartę 22-23.

Dwie minuty po zmianie stron przewaga Legii stopniała do jednego punktu i zaczęło robić się nerwowo, co wykorzystali rywale, odskakując na 6 oczek (51-59). Legioniści rzucili się do odrabiania strat i zanotowali świetną kwartę. Rzucili 14 punktów z rzędu, doprowadzając do wyniku 65-59, dzięki trafieniom Bibbinsa i Wyki, a kwartę zakończyli dziesięciopunktowym prowadzeniem (70-60).

Czwartą kwartę legioniści rozpoczęli od celnych trójek Bibbinsa i Karolaka, dzięki czemu przewaga nad bydgoszczanami urosła do 16 punktów, ale goście odpowiedzieli dwoma trójkami Sandersa. To jednak było wszystko czym mogli postraszyć gospodarzy rywale. Sześć kolejnych punktów zdobył Sokołowski i 5 minut przed końcową syreną Legia prowadziła 87-74, a ostatecznie wygrała 17 oczkami.

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają w najbliższą środę, 23 września o 19:00 z Polskim Cukrem Toruń w hali OSiR Bemowo. Bilety na ten mecz już dziś można kupować na stronie legiakosz.abilet.pl.

PLK: Legia Warszawa 98-81 Astoria Bydgoszcz
Kwarty: 26-22, 22-23, 22-15, 28-21