Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Wtorek pod znakiem pracy nad defensywą i ofensywą

Woytek, źródło: Legionisci.com

W poniedziałek nowy trener pierwszej drużyny dokonał przeglądu kadry, organizując na zajęciach gierkę na całym boisku. We wtorek przyszła pora na pierwsze konkrety. Drużyna miała jeden trening, ale podzielona została na dwie grupy. Od godziny 16 ćwiczyło dwunastu zawodników z formacji defensywnej, a o 18 na boisku stawiła się formacja ofensywna.

Fotoreportaż z meczu - 22 zdjęcia Woytka

W górę znów pofrunął dron, którym asystent Czesława Michniewicza rejestruje poruszanie się zawodników w konkretnych momentach ćwiczeń. Nowy szkoleniowiec "Wojskowych" rozpoczął od przekazania podopiecznym swoich wymagań związanych z ustawianiem się i poruszaniem się w linii obrony w konkretnych sytuachach. Michniewicz mówił konkretnie, dużo i często gestykulując. Komunikacja przebiegała w języku polskim, obcokrajowcom w zrozumieniu poleceń pomagał Inaki Astiz.

W treningu graczy defensywnych wzięli udział: Boruc, Astiz, Hołownia, Jędrzejczyk, Juranović, Karbownik, Lewczuk, Luis Rocha, Mladenović, Remy, Stolarski, Wieteska. Co ciekawe, Michał Karbownik nie był ustawiany na pozycji bocznego obrońcy, a uzupełniał ćwiczenia jako zawodnik atakujący defensywny pomocnik.



Po blisko dwóch godzinach pierwsza grupa udała się do szatni, a na boisku stawili się gracze ofensywni i... Michał Karbownik, który jako jedyny uczestniczył dwóch jednostkach treningowych.

Oprócz niego obecni byli: Cierzniak, Tobiasz - Andre Martins, Antolić, Cholewiak, Gwilia, Kante, Kapustka, Luquinhas, Pekhart, Rafael Lopes, Rosołek, Slisz, Valencia, Wszołek.

Motywem przewodnim było przesuwanie się formacji ofensywnej i strzały. Napastnicy mieli wiele okazji, by próbować pokonać bramkarza. Nie zabrakło akcji skrzydłami i dośrodkowań.

Fotoreportaż z meczu - 22 zdjęcia Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (61)

+dodaj komentarz
(L)eve(L)64 - 23.09.2020 / 16:32, *.plus.pl

Taktyka powinna być tylko jedna, taka która sprawdzała się do połowy lat osiemdziesiątych. Trzech napastników, czterech pomocników (czytaj piłkarzy pomagającym napastnikom) - w sumie siedmiu piłkarzy ofensywnych, czterech potężnych obrońców/wymiatacz (pokroju Krzyśka Ratajczyka). Piłka nożna polega na strzelaniu goli a nie na koncentrowaniu się tylko na własnej obronie. Odkąd trenerzy zaczęli pracować nad taktyką wszystko się posypało. Każdy chce być mądrzejszy od poprzednika i wprowadza jeszcze większy bałagan.

odpowiedz
Mcis - 23.09.2020 / 19:38, *.chello.pl

@(L)eve(L)64: 3+4+4=11. Bramkarza nie przewidujesz?

odpowiedz
Adam - 23.09.2020 / 15:12, *.play-internet.pl

Szukając jakichś plusów: można mieć nadzieję, że piłkarze zaczną grać na swoich pozycjach.

odpowiedz
Warszawiak1234 - 23.09.2020 / 15:00, *.chello.pl

Ale niektorzy sa przewrotni jak male rozkapryszone dzieci. Dajcie juz spokoj. Trzeba pracowac i nie marudzic na okraglo. Do Szanownego Pana Prezesa natomiast mam tylko dwa slowa: Jacek Magiera!

odpowiedz
Krzysiek (L) - 23.09.2020 / 16:29, *.plus.pl

@Warszawiak1234: zapomniałeś jak został potraktowany przez (psełdo) kibiców??? zobaczymy, może Michniewicz coś ogarnie,obyby

odpowiedz
Ktoś - 23.09.2020 / 18:15, *.centertel.pl

@Warszawiak1234: 100% poparcia. Tylko gdyby Jacek Magiera miał tu wrócić to nikt z tych co chodzili do prezesa i donosili na niego nie ma prawa być w Legii. To Pan Trener z Legią w sercu.

odpowiedz
Simon - 23.09.2020 / 14:17, *.centertel.pl

Trzeba zacząć od tego że piłkarze Legii jak i tej całej słabej ligi zarabiają za dużo, żaden piłkarz w naszej nie zasługuje na pensje rzędu 50 tyś zl

odpowiedz
J. - 23.09.2020 / 14:34, *.orange.pl

@Simon: idź mamie się wyplącze w rękaw, że nie grasz w piłkę i nie zarabiasz takich pieniędzy.

odpowiedz
Ma rację - 23.09.2020 / 15:06, *.vectranet.pl

@J.za dużo zarabiają w stosunku do umiejętności i wyników ,

odpowiedz
Adam - 23.09.2020 / 15:09, *.play-internet.pl

@Simon: zarabiają tyle ile zaproponuje im klub. Natomiast to, że niektórzy sportowcy, nie tylko w naszej lidze, zarabiają za dużo to fakt, ale i zupełnie inny temat.

odpowiedz
grzesiek - 23.09.2020 / 13:35, *.centertel.pl

Beznadziejny trening
Michniewicz OUT
Vuko wroć !!!!!!

odpowiedz
Gocław - 23.09.2020 / 14:31, *.plus.pl

@grzesiek: idz stąd

odpowiedz
vuko = Pinokio - 23.09.2020 / 14:43, *.master.pl

@grzesiek: vuko nigdy nie wracaj !!!

odpowiedz
Krecina Zdzichu - 23.09.2020 / 17:30, *.t-mobile.pl

@vuko = Pinokio: po cypryjskiej zenadzie, nie wspominajcie nawet o tym dresiarzu

odpowiedz
ksieciunio - 23.09.2020 / 13:19, *.chello.pl

Będzie jak Darek piszesz. DLa Czesia Boniek musiał znaleźć miejsce bo mu sie kończy kontrakt w PZPN takim "Czesiem" zastąpili Prawdziwego Legionistę, który chciał gać ofensywnie ale przy tylu nowych zawodnikach to nikt by nie zgrał tego bajzlu od reki, na to potrzeba czasu a tak jak to co stworzył Vuko odpali pójdzie na konto Czesia i jego mysli szkoleniowej z lamusa !!!!!!!! Brawo Loczek , brawo Boniek i Czesio który umiejetnie potrafił wykolegować Vuko. No jestem wk.......... na maksa tym bardziej że Czesio bedzie grał głownie tramwajem bo taka jest jego myśl szkoleniowa :(:(:( Wrrrrrrrrrrrrrr

odpowiedz
J. - 23.09.2020 / 14:36, *.orange.pl

@ksieciunio: o czym ty człowieku piszesz, ilu nowych zawodników w ofensywie. Kapustka jeden reszta to wszystko ten sam skład.

odpowiedz
... - 23.09.2020 / 14:49, *.t-mobile.pl

@J. : zobacz gamoniu ilu trenerów wykolegował asystent aby objąć posadkę.. pinokio kombinator z kieleckim DNA

odpowiedz
Darek - 23.09.2020 / 13:05, *.chello.pl

Jak widać na zdjeciach kapitan dalej pajacuje na treningach.A w meczach ogrywany jak dziecko.Który to już trener zwolniony przez tego błazna?

odpowiedz
Adam - 23.09.2020 / 15:04, *.play-internet.pl

@Darek : ma nowy kontrakt yo czym ma się przejmować?

odpowiedz
Darek - 23.09.2020 / 12:59, *.chello.pl

Jak awansują do grupy ligi europy to wyjdzie na to,że Czesio zbawca.Jak nie awansujemy to Czesio powie,że to nie on przygotowywał drużynę do sezonu.A drużyna za miesiąc się rozpędzi i gdyby Vuko pozostał efekt byłby taki sam.
Za rok i tak będzie po Czesiu.

odpowiedz
grzesiek - 23.09.2020 / 13:34, *.centertel.pl

@Darek : 100 racji.tylko trzeba spłacić 2 letni kontakt podpisany przez vuko przed zdobyciem MP. Oraz opłacic nowy konttakt nowego trenera. Takie typowe korpo szambo

odpowiedz
Hautausmaa - 23.09.2020 / 12:55, *.net.pl

Tyko żeby im się bidulkom nie pomyliło w czasie meczu. Lepiej nie robić jednocześnie treningu z defensywy i ofensywy.

odpowiedz
Agent711 - 23.09.2020 / 12:51, *.t-mobile.pl

Jestem spokojny o wyniki.

odpowiedz
Gienek - 23.09.2020 / 08:32, *.netfala.pl

Widać, że Czesiek stawia nasze gwiazdki do pionu. Właściwy człowiek na właściwym miejscu.

odpowiedz
Adam - 23.09.2020 / 08:15, *.play-internet.pl

Chyba musiało być jakieś święto skoro Boruc wziął udział w treningu.

odpowiedz
heh - 23.09.2020 / 08:02, *.smgr.pl

Jak patrzę na wyraz twarzy naszych zawodników, to troszkę tak jak dzieci we mgle na tym boisku się zachowują... ale ja ekspertem jak Michniewicz nie jestem.

odpowiedz
Anjey - 23.09.2020 / 04:46, *.chello.pl

Po minach widać, ze piłkarze są zażenowani tym, co widza. Facet lata za nimi i wykrzykuje rzeczy, które słyszeli i zaczęli ćwiczyć jako 10latkowie. Cały trening stracili na słuchanie tych „mądrości”. Taktycznego geniusza zatrudnił Darek Mioduski

odpowiedz
....... - 23.09.2020 / 11:15, *.centertel.pl

@Anjey: Raczej dawno nie słyszeli co to taktyka i o co w niej chodzi.

odpowiedz
atmosferic - 23.09.2020 / 15:55, *.orange.pl

@Anjey: Moze dajmy grubemu z 5 meczow szansy zanim go skreslimy... Poczekajmy do meczow.

odpowiedz
herakles - 23.09.2020 / 01:03, *.orange.pl

michniewicz spiewa : "ja kocham lecha la la la la la"
https://m.youtube.com/watch?v=3grRZ716dTg

odpowiedz
Śpiewać każdy może - 23.09.2020 / 03:12, *.optonline.net

@herakles: już nie, teraz śpiewa: ja kocham
Legię la la la la la.

odpowiedz
Jòzefowianin - 22.09.2020 / 23:17, *.chello.pl

Dronisław Michniewicz w locie ogarnie taktykę.

odpowiedz
Edek z fabryki kredek - 23.09.2020 / 13:42, *.cyfrowypolsat.pl

@Jòzefowianin: w punkt!

odpowiedz
Edek z fabryki kredek - 22.09.2020 / 23:09, *.cyfrowypolsat.pl

Czesław tyle się rusza to dlaczego ma taki brzuch? Nie wiem czy cos z tego będzie marnie to widzę.

odpowiedz
Zdybek - 22.09.2020 / 23:14, *.centertel.pl

@Edek z fabryki kredek: uwaga znafca

odpowiedz
Tumacz - 23.09.2020 / 07:56, *.com.pl

@Edek z fabryki kredek: za dużo Polsatu oglądasz. Wyłącz to gówno.

odpowiedz
dino - 23.09.2020 / 15:48, *.vtelecom.pl

@Edek z fabryki kredek:
Czerczesow tez miał brzuch

odpowiedz
pawcio - 22.09.2020 / 22:28, *.135.71

Na tym ostatnim zdjeciu Karbownik ma taką mine jak by nie wiedział o czym Czesiek mowi :)

odpowiedz
Stan - 22.09.2020 / 23:58, *.t-mobile.pl

@pawcio: a piłka to podobno prosta gra

odpowiedz
Fryzjer - 22.09.2020 / 22:17, *.t-mobile.pl

Czesław nagraj się na pocztę zamiast nap..ć 711 razy

odpowiedz
711 zgłoś się - 22.09.2020 / 22:06, *.t-mobile.pl

Nauka podawania koperty ?

odpowiedz
Hiszpan - 22.09.2020 / 21:54, *.telnaptelecom.pl

Mam nadzieję że Czechu nauczy nasze gwiazdeczki podań z pierwszej piłki, strzałów z dystansu, prostopadłych zagrań i asekuracji w obronie. Tylko tyle i aż tyle. Myślę że będzie dobrze.

odpowiedz
Ja - 22.09.2020 / 22:27, *.centertel.pl

@Hiszpan: Nie nauczy. Teraz będą grali na pol gwizdka

odpowiedz
Arek - 22.09.2020 / 22:35, *.t-mobile.pl

@Ja: w podpiździu też był trenerem :D

odpowiedz
Hiszpan - 22.09.2020 / 23:46, *.play-internet.pl

@Ja: Coś mi mówi że będą mieli respekt. Tylko szkoda że Wieteska to jego pupil
.

odpowiedz
Zielu - 22.09.2020 / 21:48, *.centertel.pl

Az miło popatrzeć i posłuchać

odpowiedz
Stan - 22.09.2020 / 21:48, *.t-mobile.pl

Dyryguje jak policjant z drogówki ,tylko czy kierowcy podołają

odpowiedz
Kamil - 23.09.2020 / 16:35, *.centertel.pl

@Stan: to dostanie mandat i się nauczy

odpowiedz
matti - 22.09.2020 / 21:41, *.118.194

Może wreszcie ktoś nauczy naszych piłkarzy taktyki

odpowiedz
Rado - 22.09.2020 / 21:35, *.47.76

Linia pomocy:
Antolić - Ślisz/Karbownik środek
Wszołek - Valencia/Karbownik boczni
Luquinias 10
I błagam, zagrajmy chociaż 3 mecze z rzędu w tym samym ustawieniu.

odpowiedz
xxx - 22.09.2020 / 21:34, *.t-mobile.pl

Za Vuko jakoś takiego taktycznego treningu nie widziałem .Napawa nadzieją że zrobi z nich drużynę do grania a nie do zapie....dalania

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 22.09.2020 / 21:43, *.legionisci.com

@xxx: w ostatnim czasie w zasadzie wszystkie treningi taktyczne u Vuko były zamknięte. To raczej reguła u trenerów Legii, że im dłużej pracują tym mniej pokazują mediom. Nie oznacza to jednak, że ich nie było, a tylko to, że nie było z nich relacji :)

odpowiedz
xxx - 22.09.2020 / 21:52, *.t-mobile.pl

@Woytek (Legionisci.com):
Zobaczysz różnicę w poruszaniu się już w czwartek tego jestem pewien ,może nie od razu taktykę będą wykonywać w 100% ale będą się starali ! Może nie widziałem taktycznych treningu ale widziałem jak Vuko rozpoczyna treningi i nie wyglądało to tak ! Nie twierdzę że Czesiek to zbawca Legii ale widać jednak że to wyższa półka ! Bierze drony aby pokazywać na zajęciach co robią źle a co dobrze i do własnej analizy co może poprawić ! Ciekawe ile prawdy jest w tym że Antolić może od ręki zostać skreślony i to że Grosik może nas wzmocnić ! aby tak się stało musimy awansować do grupy ! W obecnym klubie nie pogra a jak nie przygotuje się do ME to go Brzęczek nie wiezie .Legia daje mu wielkie szanse na to aby pojechał

odpowiedz
PPU - 22.09.2020 / 22:00, *.chello.pl

@Woytek (Legionisci.com): i realizacji.

odpowiedz
PLEBAN - 22.09.2020 / 21:28, *.tpnet.pl

Za podejście do Karbownika.. szacun

odpowiedz
singspiel - 22.09.2020 / 21:20, *.centertel.pl

trzeba się będzie pozbyć piłkarzy z zagranicy, bo nowy treneiro tylko po rosyjsku, i to też słabo

odpowiedz
Sputnik 44 - 22.09.2020 / 21:50, *.vectranet.pl

@singspiel: dobry piłkarz da sobie radę i bez gadania. Dobry trener pozwoli takiemu piłkarzowi robić swoje...

odpowiedz
Hugon - 22.09.2020 / 22:27, *.vectranet.pl

@singspiel: Nareśćie mowa po Polsku,chcą grać to się uczyć języka.Tak jak Polacy za granicą.Dziwią mnie trenerzy którzy trenują polskie kluby i nie mówią po Polsku,jak ten nieuk w Pogoni.

odpowiedz
sky - 22.09.2020 / 23:38, *.orange.pl

@singspiel: łżesz niestety, ale tak to jest jak się samemu nie ma pojęcia a tylko powtarza plotki z TT. Ciekawe jak by odbył staże zagraniczne (UK m.in.) bez znajomości języka

odpowiedz
singspiel - 23.09.2020 / 00:09, *.centertel.pl

@sky: ano tak, jak większość stażystów w korporacji. był, przespał, podpisał papierki. w mojej firmie też było sporo takich gamoni

odpowiedz
yyy - 23.09.2020 / 00:58, *.tpnet.pl

@Hugon: dla ciebie polski to też chyba nie jest język ojczysty, co?

odpowiedz