Futsal

Futbalo Białystok 3-2 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 6. kolejki 1 ligi futsalu rozegranym z Białymstoku Legia Warszawa przegrała 2-3 z Futbalo Białystok. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a w drugiej nie brakowało wielu emocji. Tuż po zmianie stron prowadzenie gospodarzom dał Jakub Małyszko, kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył na 2-0.

Legioniści nie złożyli broni i coraz mocniej atakowali. Kontaktową bramkę zdobył Mateusz Gliński. Dwie i pół minuty przed końcem Adam Grzyb wypracował wyrównującego gola - ostatecznie piłkę głową do własnej bramki skierował Małyszko.

W ostatniej minucie doszło do wielkich kontrowersji. Najpierw sędziowie uznali gola Glińskiego na 3-2 dla Legii, ale po protestach cofnęli decyzję i dopatrując się ostatecznie faulu Mariusza Milewskiego na przeciwniku i przyznali faul dla gospodarzy. W związku z tym, że było to szóste przewinienie legionistów w drugiej połowie, Futbalo otrzymało przedłużony rzut karny. Na bramkę zamienił go Jakub Małyszko, kompletując hat-tricka.

Na ostatnie 40 sekund "Wojskowi" wycofali bramkarza, a białostoczanie grali osłabieni po czerwonej kartce. Legioniści stworzyli dwie okazje do wyrównania, ale zabrakło precyzji i ostatecznie doznali pierwszej porażki w tym sezonie.

I liga: Futbalo Białystok 3-2 (0-0) Legia Warszawa
1-0 - Jakub Małyszko (as. Damian Grabowski)
2-0 - Jakub Małyszko (as. Borowik)
2-1 - Mateusz Gliński
2-2 - 38' Jakub Małyszko (samobójcza)
3-2 - 40' Jakub Małyszko (przedłużony karny)

Futbal: Mateusz Grabowski - Damian Grabowski, Jacek Stefanowicz, Bartosz Borowik, Jakub Małyszko oraz Cezary Łuczak, Maciej Stachelek, Jakub Szatyłowicz (br), Adrian Niegowski, Adrian Turowski, Hubert Stachurski, Konrad Niegowski, Tomasz Koniczek, Dawid Charkiewicz.
trenerzy: Jakub Budźko, as. Tomasz Koniczek i Adam Butkiewicz

Legia: Tomasz Warszawski - Mariusz Milewski (k), Adam Grzyb, Daniel Smoczyński, Mateusz Gliński oraz Grzegorz Och, Michał Zalewski, Paweł Wysocki (br), Kamil Wąchocki, Bartłomiej Świniarski, Dominik Skorża.