Czesław Michniewicz - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Wiedzieliśmy, że Wisła nie wytrzyma

Woytek, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Gratuluję swojej drużynie, ponieważ wygrała bardzo trudne spotkanie z dobrze dysponowanym przeciwnikiem. W pierwszej połowie zagraliśmy nie tak, jak sobie zakładaliśmy. Spodziewaliśmy się, że Wisła będzie grała wysokim pressingiem, ćwiczyliśmy wyjście z tego pressingu przez cały mikrocykl. Niestety nie udawało nam się to zbyt często w pierwszej części. Wisła dobrze zakładała pressing i mieliśmy duże problemy, żeby utrzymać się przy piłce. Łatwo traciliśmy piłkę i Wisła miała ją częściej przy nodze. Mimo to mieliśmy dwa-trzy momenty takie, że można było pokusić się o zdobycie bramki.

- W drugiej połowie mecz wyglądał już inaczej. Mieliśmy analizę tego co wydarzyło się w pierwszej części jeśli chodzi o motorykę. Wiedzieliśmy, że Wisła bardzo mocno zaangażowała się w pierwsze 45 minut. Mieli mnóstwo startów i przyspieszeń na wysokim obciążeniu. Wiedzieliśmy, że w takim tempie nie wytrzymają tego meczu. Ważne jednak było to, byśmy zmusili Wisłę do biegania. Musieliśmy dłużej utrzymywać piłkę i dłużej budować akcje, wykorzystywać całe boisko i zmieniać kierunek ataku. Zaczęło to lepiej wyglądać.

- Pierwszy moment, gdy powinniśmy zdobyć bramkę, to sytuacja gdy Mateusz Wieteska dobił piłkę po strzale Artura Jędrzejczyka, która już szła do bramki. Chciał zrobić dobrze, ale wyszła pozycja spalona. Nie załamywaliśmy się, graliśmy do końca. Tomek Pekhart strzelił dwie bramki i szczęśliwie wygraliśmy to spotkanie po bardzo średniej pierwszej połowie.

- Bardziej niż wysoki pressing Wisły zaskoczyła nas nasza gra. W poprzednich meczach radziliśmy sobie z tak grającym przeciwnikiem. Nie szukam wytłumaczeń, że było kilku zawodników, którzy ostatnio mniej grali. To nie dlatego tak to wyglądało. Jako zespół nie funkcjonowaliśmy dobrze.

- Tylko dwie zmiany wynikają z tego, że takie były możliwości jeśli chodzi o roszady ofensywne. Mieliśmy tylko Maćka Rosołka, który musiałby zamienić Tomka Pekharta, albo przejść na ustawienie 4-4-2, ale w dzisiejszym meczu nie chcieliśmy tego stosować. Rafael Lopes przyjechał do Krakowa bardziej na wycieczkę, choć nie mówiliśmy tego przed meczem. Nie był zdolny do gry. Przesunęliśmy Luquinhasa do środka boiska i bardzo dobrze się tam odnalazł. Na skrzydła weszli Cholewiak i Skibicki - były to dobre zmiany. Zespół ożywił się, było dużo akcji skrzydłami.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (47)

+dodaj komentarz
Benson - 15.12.2020 / 04:43, *.bell.ca

Tylko ze Legia Vukovica rozje...la to śmieszna wisłe 7:0 a tutaj męczarnie jak narazie te mecze Czesia z klanu to sa męczarnie męczarnie z nikim nie wygraliśmy wysoko nawet z rzydzewem

odpowiedz
Heniek - 14.12.2020 / 19:23, *.ziggo.nl

Na tę chwilę oceniam Trenera bardzo dobrze. Dlaczego? Bo z tego bajzlu co zostawił jugol, zrobił drużynę.
Po przepracowaniu okresu przygotowawczego to będzie jeszcze lepsza Legia, zobaczycie!

odpowiedz
Szaro-szary - 15.12.2020 / 01:03, *.centertel.pl

@Heniek: drużynę? A skąd wiesz? Siedzisz w szatni? To wszytsko robota Vukovicia. Przekonasz się na wiosnę gdy na drużynie swoje piętno odciśnie obecny trener

odpowiedz
tekken (L) - 14.12.2020 / 18:37, *.chello.pl

Czesiu więcej młodych, a tak to ok.

odpowiedz
syrenka - 14.12.2020 / 11:54, *.orange.pl

Brawo trenerze..oby tak dalej i więcej nie mam do powiedzenia!
Legia Warszawa! i więcej też nie mam do powiedzenia!
Pozdrawiam ...z Konina!

odpowiedz
:D - 14.12.2020 / 10:35, *.orange.pl

Widac to było na ławce jak mało zawału nie dostałeś :D

odpowiedz
Robert Szenfeld - 14.12.2020 / 08:12, *.landirenzo.pl

Valencia precz!

odpowiedz
???? - 13.12.2020 / 16:56, *.plus.pl

Teraz widzimy jacy znawcy się tu wpisują, mówiąc że Mlodenovic jest słaby czy że Dominik N. Tu jeszcze gra . Dziś Luquinhas mega robota

odpowiedz
Mr T - 14.12.2020 / 13:31, *.mm.pl

@????: znawci: dominik jest na liscie płac.

odpowiedz
oLaf - 13.12.2020 / 13:55, *.vectranet.pl

Grubciu, co Ty wiedziałeś, to był cud że wygraliśmy + nieskuteczność Wisły przy 3-ch setkach...

Nawet buki w 80 min. dawały kurs na zwyciestwo Legii 17:1 ..... : O ale sie nie skusiłem, nie byłó szans ; )

odpowiedz
Afro - 13.12.2020 / 17:58, *.plus.pl

@oLaf: Tak miało być.

odpowiedz
Mr T - 13.12.2020 / 13:50, *.mm.pl

W koncu Boruc zacząl pokazywać klasę, że można na niego liczyc. Na tą chwilę mamy slabo obsadzoną lewą strone (Valencia, Cholewiak, Nagy i Rocha mam nadzieję, ze od nowego sezonu zostaną zastąpieni dwoma godnymi piłkarzami) i srodek obrony (Lewczuk, Remy, Astiz powinni byc zastąpieni jednym ale kocurem) .

odpowiedz
Wolfik - 13.12.2020 / 14:17, *.mm.pl

@Mr T: Kolego, Nagy'ego to już chwilę w klubie nie ma. A na lewej stronie gra Mladenović i Karbownik, zatem nie jest aż tak źle.

odpowiedz
Mr T - 14.12.2020 / 13:30, *.mm.pl

@Wolfik: oficjalnie jest pilkarzem (L) i bierze wyplate.

odpowiedz
Wolfik - 14.12.2020 / 16:30, *.mm.pl

@Mr T: Dziwne, skoro 6 października rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron....

odpowiedz
LSANMBRD - 13.12.2020 / 12:00, *.vectranet.pl

Niezależnie od wyników Czesiek wypad do Słowików! WON z Legii!!!

odpowiedz
Lenin - 13.12.2020 / 13:20, *.vectranet.pl

@LSANMBRD: Weź koło i p....j się w czoło

odpowiedz
LSANMBRD - 13.12.2020 / 22:27, *.vectranet.pl

@Lenin: Michniewicz w Legii to HAŃBA. Każdy prawdziwy Legionista to wie a administrator niech nie usuwa komentarzy bo to nie kółko różańcowe.

odpowiedz
Johny - 14.12.2020 / 00:02, *.chello.pl

@LSANMBRD: wypad Ty z grona kibiców Legii

odpowiedz
LSANMBRD - 14.12.2020 / 13:48, *.centertel.pl

@Johny: Broniąc Michniewicza nie nazywaj się kibicem Legii i na szczęście w moich klimatach nie ma takich pajaców.

odpowiedz
ANTY - MICHNIEWICZ Chórzysta 711 - 14.12.2020 / 19:15, *.stansat.pl

@LSANMBRD: Popieram w całej rozciągłości W O N z LEGII do swojego słowikowego gniazda !!!!

odpowiedz
ANTY - MICHNIEWICZ Chórzysta 711 - 14.12.2020 / 19:23, *.stansat.pl

@LSANMBRD: brachu w moim towarzystwie także nie ma ludzi z demencją a Ci co bronią tego kogoś mylą plucie w twarz z padającym deszczem właśnie to zrobił kudłaty zatrudniając go w Legii.....WYPAD Z LEGII....

odpowiedz
SEBO(L) - 13.12.2020 / 11:34, *.chello.pl

Ku.wa,po Lechii 3 dni wolnego mieli,a zwycięstwo ledwo wyszarpane, i to z drużyną,która skład montuje z odpadów gorszych niż nasze odpady. Bo i u nas to nie są piłkarze, a półprodukty zweryfikowane gdzie indziej. Daj im teraz wolne do czwartku, po co trenować? Wszystko umieją.

odpowiedz
Wolfik - 13.12.2020 / 12:27, *.mm.pl

@SEBO(L): Sebo, patrząc na ten mecz bez emocji zwróć uwagę, że ze składu wypadli nam piłkarze ofensywni, będący ostatnio w dobrej formie. Z drugiej strony zmiana trenera w Wiśle też pewnie jakiś chwilowy efekt dała. Suma sumarum trafiliśmy na mocno zaangażowanego rywala. Śmiem twierdzić, że ze Skowronkiem na ławce rywala zagraliby inaczej. Nie zagraliśmy jakiegoś super meczu ale takie też trzeba wygrywać. A na wiosnę z Krakowa nie wszyscy punkty wywiozą.

odpowiedz
Wojt - 13.12.2020 / 15:28, *.chello.pl

@Wolfik: popieram 100% Takie mecze też trzeba wygrać! Rywal wbrew pozorom mocny był i dobrze zmotywowany! Nie jedna ekipa tam popłynie jeszcze! A co do Michniewicz to bardzo dobry trener. Pracuje w 100% dla klubu i osiąga coraz lepsze wyniki. Nie rozumie jak ktoś może krzyczeć, że ma się wynosić z Legi! Wydaje mi się, że to nie są za dni kibice z L3 tylko zwykli chuligani!

odpowiedz
Zocha - 13.12.2020 / 10:00, *.vectranet.pl

Brawa, gromkie brawa Kacper Skibicki!!! Valencja aut! Żadne jego zagranie nie było udane, dryblingi przegrane. Ambicji mało, zawziętości w grze brak.

odpowiedz
Juri - 13.12.2020 / 09:44, *.centertel.pl

Dobry strateg. ????

odpowiedz
Levinho.onet.pl - 13.12.2020 / 09:20, *.orange.pl

Panie trenerze za tydzień na Mielec z Kacprem Skibicki w wyjściowym składzie, za Wszolka, który jest bardzo zmęczony,

odpowiedz
Mateusz z Gór - 13.12.2020 / 08:39, *.orange.pl

Zmieniam swoją wstępną ocenę wyników trenera na 4. Natomiast bazowanie na takiej "wiedzy" jak z Wisłą, co ujął powyżej, to żadna wiedza tylko czysty hazard. Bo można powiedzieć, że strzeliliśmy bramki, bo Wisła osłabła, ale gdyby te gole nie wpadły, co nie byłoby niespodzianką, to już nie powiedziałby, że wiedział, prawda?

odpowiedz
Micha - 13.12.2020 / 08:53, *.14.27

@Mateusz z Gór: Nieprawda. Ja miałem dokładnie takie same przemyślenia po pierwszej połowie, jak trener. Jeśli przebiegniesz w pierwszej połowie ponad 58 km, a do tej pory biegałeś przeciętnie 112 km w całym meczu ( i z Cracovią też), to nie ma szans, aby zespół wytrzymał takie tempo.

odpowiedz
Ryj - 13.12.2020 / 09:50, *.47.158

@Micha: Dokładnie, też tak uważam i na to liczyłem.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 13.12.2020 / 15:13, *.orange.pl

@Micha:

Tak. Dlatego zwycięska bramka padła po akcji, która nie była konsekwencją zdominowania zwycięskiego rywala, lecz wrzutką na pałę do najwyższego piłkarza.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 13.12.2020 / 15:14, *.orange.pl

@Mateusz z Gór:

*zmęczonego rywala miałem na myśli

odpowiedz
kot - 13.12.2020 / 07:51, *.chello.pl

mogłem to Czesiowi powiedzieć jak przychodził. Luquinhas gra lepiej w środku boiska

odpowiedz
Leo - 13.12.2020 / 03:51, *.cyfrowypolsat.pl

nie oszukujmy się z takim składem jaki mamy brak mistrza byłby ogromną porażką jako kibic oczekuje poprawy gry która wróżyłaby dobrą grę Legiuni w kolejnej edycji europejskich pucharów a tego jak na razie nie widze

odpowiedz
Yeti - 13.12.2020 / 02:53, *.vectranet.pl

Valencia już niech się pakuje. Częściej stawiałbym na Cholewiaka.

odpowiedz
Wolfik - 13.12.2020 / 12:30, *.mm.pl

@Yeti: Pisałem to już parę tygodni temu. Nic z tego nie będzie. Szkoda się wzajemnie męczyć. Od początku pomysł ściągnięcia gościa do nas bazując na wiedzy o jego ówczesnej formie był niezrozumiały.

odpowiedz
Wolfik - 13.12.2020 / 12:30, *.mm.pl

@Yeti: Pisałem to już parę tygodni temu. Nic z tego nie będzie. Szkoda się wzajemnie męczyć. Od początku pomysł ściągnięcia gościa do nas bazując na wiedzy o jego ówczesnej formie był niezrozumiały.

odpowiedz
Szyszko - 13.12.2020 / 01:53, *.chello.pl

Czesiu, ale już tego chodziarza gwiazdę Valencję to spakuj w plecak i odwiedź na lotnisko. Mentalność pana z afro - złapałem dobry kontrakt to co ja będę pracował. To jedź posiedź sobie na ławce i zakończ zaraz później karierę w Wigry Suwałki. Na świecidełka zarobisz i będziesz szczęśliwym wodzem

odpowiedz
Cat - 13.12.2020 / 00:40, *.centertel.pl

Dość szczęśliwa wygrana, a Czesiek ogłosił że spodziewał się takiego zakończenia?! Gdyby nie 2 interwencje Artura, to byłoby po meczu...

odpowiedz
WIDZ - 13.12.2020 / 01:42, *.chello.pl

@Cat: Szczęśliwa? Nikt im nic nie dał, nic nie wpadło fuksem. Do końca próbowali, walczyli i wyszarpali. Czasem trzeba właśnie wyszarpać zwycięstwo. Popatrz na statystyki: posiadanie piłki, liczbę podań. Widać, kto grał. Samo bieganie Wisły musiało się skończyć spuchnięciem.

odpowiedz
dejne3 - 13.12.2020 / 06:02, *.vectranet.pl

@Cat: Tak trzeba grac do końca co dało efekty dwie bramki ,tak 3-mać ,gramy do końca co się opłaca,Tomasz wie jak strzelać.Zwisła skisła i tak miało być, wynik sprawiedliwy

odpowiedz
noico - 13.12.2020 / 08:04, *.chello.pl

@Cat: Szczęśliwa mówisz???? ciekawa opinia bardzo ????no bo Lis Wiśle nic nie wybronił??? Chyba po to są bramkarze.

odpowiedz
Cat - 13.12.2020 / 11:23, *.centertel.pl

@WIDZ: statystyki podań i posiadania o niczym nie świadczą. Popatrz na liczbę oddanych strzałów czy na ilość bramkowych sytuacji. Faul na Liquiniasie w bocznym sektorze pola karnego w niegroźnej sytuacji. Potem intuicyjne wsadzenie głowy Pekharta i to wszystko. Dobry mecz? Bez żartów. Skisła miała 2 setki przy 1:0 i tylko Artur i szczęście uratowały wynik.

odpowiedz
Wolfik - 13.12.2020 / 12:22, *.mm.pl

@Cat: Dokładnie. Gdyby Forbes wykorzystał jedną z dwóch 100-ek które miał, pewnie byśmy tego nawet nie zremisowali. Nikt nie ujmuje naszym piłkarzom chęci i walki o zwycięstwo, chwała im za to. Ale mieliśmy dziś mnóstwo szczęścia.

odpowiedz
oLaf - 13.12.2020 / 13:38, *.vectranet.pl

@Wolfik: tak, to cud , że wygraliśmy bo do 80 minuty mogło być na luzie 3:0 dla Wisły.... Luquinias wybiegał mecz super, Gruby obronił świetnie 3 strzały ... no i Pekhart zagrał super 14 minut w meczu ; )

odpowiedz
Igor - 13.12.2020 / 00:19, *.Gawex.PL

Brawo za mecz

odpowiedz