Alessio De Petrillo - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

De Petrillo dołączył do sztabu Legii

Woytek, źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa potwierdziła wcześniejsze doniesienia o tym, że do sztabu szkoleniowego dołączy Alessio De Petrillo. Włoch zostanie asystentem Czesława Michniewicza i będzie pomagał w w organizacji gry całej drużyny. - Przydadzą się nowe inspiracje i nowe pomysły, by rozwijać zawodników - mówił niedawno szkoleniowiec "Wojskowych". 53-letni włoski trener w Warszawie pojawił się 3 grudnia i na żywo przyglądał się zajęciom drużyny w Legia Training Center.

Alessio De Petrillo ukończył szkołę trenerów Włoskiego Związku Piłki Nożnej Federazione Italiana Giuoco Calcio (Coverciano) Firenze i posiada licencję UFEA PRO. Przez większość kariery prowadził w roli pierwszego trenera zespoły występujące w Serie C: Gubbio Calcio, Monzę Calcio, US Alessandrię, Foligno Calcio i AC Prato. Był również członkiem sztabu Pisa Calcio w Primaverze (liga juniorów), współpracując z trenerem pierwszego zespołu Gian Piero Venturą, byłym selekcjonerem reprezentacji Włoch. De Petrillo miał wpływ na rozwój takich piłkarzy jak m.in. Christian Kouame (obecnie ACF Fiorentina i reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej), Francesco Rossi (Atalanta Bergamo), Gabriele Mancini, Alessandro Tuia (obaj Benevento Calcio) i Roberto Ogunseye (Cittadella AS, Serie B).

- Od początku naszej pracy w Legii chcieliśmy, żeby do sztabu dołączył trener z zagranicy, który wzbogaci pracę trenerską, funkcjonowanie drużyny i pomoże usystematyzować naszą grę. Szukaliśmy szkoleniowca, który spełnia nasze kryteria. Alessio De Petrillo ukończył prestiżową szkołę trenerów, ma licencję UEFA PRO, pracował w wielu klubach i świetnie zna metodologię pracy włoskich szkoleniowców, którzy grają futbol uporządkowany. Zależy nam na nowych koncepcjach, poruszaniu się w różnych systemach i umiejętności ich zmiany w trakcie meczu, co jest charakterystyczne dla zespołów z Italii, m.in. Juventusu i Interu. Chcemy, żeby Legia grała w różnych ustawieniach i płynnie przechodziła między nimi - mówi pierwszy trener Legii Warszawa Czesław Michniewicz.

Alessio De Petrillo jako piłkarz występował na pozycji środkowego pomocnika. W wieku 18 lat wraz z Eusebio Di Franceso (później trener m. in. AS Romy i Sampdorii Genua) byli najmłodszymi zawodnikami w kadrze Empoli FC. Nowy asystent trenera Czesława Michniewicza rozegrał ponad 90 meczów w Serie C i 300 meczów na szczeblu Serie C1-C2. Jego karierę zatrzymała seria kontuzji, po których rozpoczął pracę trenerską.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
PAWEL - 09.01.2021 / 20:10, *.100.197

Nie no, nie wiedziałem że nasz geniusz CM 711 potrzebuje fachowca od organizacji gry... A może trzeba było zatrudnić makarona na samym początku, gdy grali jeszcze w pucharach... pardon w eliminacjach

odpowiedz
zaba285 - 09.01.2021 / 12:38, *.116.118

nie narzekajcie że z serie c, bo pewnie jest małe prawdopodobieństwo żeby ściągnąć do naszej ligi kogoś z serie B nie mówiąc już o A. może nauczy Jędrzejczyka i Wieteske grać w obronie bo na razie to obaj grają tak jakby chcieli transferu do Górnika Zabrze

jakiś czas temu odpadliśmy z drużyną z Luksemburga w pucharach, w lidze luksemburskiej pewnie jest niższy poziom niż w serie c

odpowiedz
Bartosz - 08.01.2021 / 23:10, *.wawtel.pl

Taki wspaniały !!!!to dlaczego nie trenuje Włochów?????????

odpowiedz
Kamień - 07.01.2021 / 14:15, *.chello.pl

A który z Was znawcy futbolu słyszał o Papszunie dajmy na to 5 lat temu i w której lidze był z Rakowem? A teraz co drugi chciałby go w Legii...

odpowiedz
p10 - 06.01.2021 / 05:25, *.centertel.pl

Włoch został zatrudniony jako asystent trenera, a hejt jakby to był pierwszy trener. Asystenci z wyjątkiem pojedynczych osób nie są powszechnie znani. I tak jest nawet w klubach zachodnich.

Czy ktoś kojarzy z imienia i nazwiska osobę na potencjalnego asystenta, który jest dobrym specjalistą od organizacji gry w defensyfie ? Idealnie, by był z Polski oraz poziomem i doświadczeniem zbliżonym do naszego trenera bramkarzy Krzysztofa Dowhania . Ja takiego nie znam. Więc dla mnie to dobrze, że wspieramy się doświadczeniem osoby z zagranicy. Nie bierzemy też gościa, który się uczy od zera trenerki więc to jest plus. Wadą bariera językowa z pierwszym trenerem.

Tylko pytanie, czy mając takich stoperów da się poprawić znacząco grę w obronie? Jędza i Lewczuk młodsi nie będą, a Wieteska raczej baboli się nie pozbędzie. Z obecną kadrą zadanie jest trudne do wykonania. A bez poprawy gry w obornie o pucharach można zapomnieć.

odpowiedz
@oLaf - 05.01.2021 / 14:56, *.chello.pl

Do października to niewielu kopaczy z tego składu zostanie.

odpowiedz
Lipa - 05.01.2021 / 13:40, *.chello.pl

Centrum treningowe ,jest o catering też zadbali.Nic tylko wygrywać

odpowiedz
antek - 05.01.2021 / 09:40, *.play-internet.pl

Mamamia
Pizzzzza Spagetti

odpowiedz
To człowiek co zastápi Czesia.. - 05.01.2021 / 01:21, *.amazonaws.com

...przekazywanie władzy trwa...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 04.01.2021 / 23:59, *.centertel.pl

Tylko kogo bedzie uczyl taktyki? Z wrobla nie zrobimy orla...

odpowiedz
oLaf - 04.01.2021 / 22:06, *.vectranet.pl

dobra, po "taktyce" z Karabachem nawet taki z Serie C się przyda.... w październiku zastąpi Czesia jak ten odpadnie z el. LE... i tyle. Tania opcja, w tym czasie pozna piłakrzy Legii.

odpowiedz
Www - 04.01.2021 / 18:46, *.chello.pl

Specjalista z serie C normalnie klękajcie narody oto nadchodzimy. Czy jeszcze kiedyś będzie dobrze w tym klubie???

odpowiedz
Paul Visco - 04.01.2021 / 18:39, *.chello.pl

Banda ignorantów , tutaj komentuję . Człowiek jeszcze dobrze pracy nie zaczął a już psy na nim wieszają . Nawet trener 5 ligi holenderskiej , bardziej wyszkoli technicznie naszych grajków niż najlepszy Polski trener, tj i Włoski 5 -to ligowy trener bardziej ogranie temat defensywy i porządku na boisku . Przydałby się aby jeszcze jakiegoś trenera z Niemiec ogarnąć to będzie jakaś konsekwencja . Wstyd mi za Polski naród marud i wiecznie niezadowolonych dzieciaków . Simeone mu się marzy , a co powiesz jak bilet będzie kosztować 8 razy więcej aby zapłacić Simeone , gaże ?

odpowiedz
ja - 04.01.2021 / 18:05, *.chello.pl

De Petrillo - brzmi jak z bajki :D

"i posiada licencję UFEA PRO" - nie no jak ma taką licencję UFEA to musi być przekot.



Dobre trener z 3 ligi włoskiej, a opis jakby Diego Simeone przychodził.

odpowiedz
zoom - 04.01.2021 / 17:53, *.plus.pl

Ja bym postawił na Rasiaka, taki sam poziom a tańszy na pewno :-)

odpowiedz
1909 - 04.01.2021 / 17:03, *.media.pl

Kuchenkorz z Włoch. Słabo to wszystko widzę.

odpowiedz
dino - 04.01.2021 / 17:00, *.vtelecom.pl

Trener z Serie C pomocnik z Serie B może niech ktoś wytłumaczy Miodkowi że to nazwy poziomów rozgrywek takie odpowiedniki 1ej i 2giej ligi

odpowiedz
Majkel - 04.01.2021 / 19:39, *.mm.pl

@dino: Ciekawe czy Włosi zdecydowaliby się na odwrotny transfer z Polskiej serie B.

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 04.01.2021 / 16:36, *.t-mobile.pl

Takich trenerów już mieliśmy I lepszych i co z tego wyszło, Cv głowy nie urywa , dalej się uczymy to nie czas na naukę, w Polsce mamy lepszych I na pewno za mniejszy SZMAL

odpowiedz
p10 - 06.01.2021 / 07:04, *.centertel.pl

@MARKUS od 51 LAT Legia : Możesz podać jakieś konkretne nazwisko ? Bo ja nie pamiętam by mieliśmy w kadrze tylko trenera od uporządkowania gry defensywnej. To nie jest pierwszy trener tylko osoba do sztabu szoleniowego jako człowiek od brudnej roboty i pomocnik Michniewicza. W Liverpoolu Klopp ma nawet człowieka, specjalistę od poprawy rzutów z autu.

odpowiedz
SEBO(L) - 04.01.2021 / 16:15, *.centertel.pl

Zobaczy Wieteskę i Jędzę,to się nogą przez plecy przeżegna i dopłaci,byle kontrakt rozwiązać...

odpowiedz
miL) - 04.01.2021 / 23:24, *.centertel.pl

@SEBO(L): w punkt, poprawiłeś mi humor:-)

odpowiedz
Hiszpan - 05.01.2021 / 14:53, *.telnaptelecom.pl

@SEBO(L): Dobre...

odpowiedz
123 - 04.01.2021 / 15:57, *.chello.pl

Uwaga, zaczyna sie okienko transferowe...
Dlaczego nie zatrudnia nikogo klasowego, niwazne czy trener, skaut, pilkarz etc.
Wszystkonpo kosztach i pozniej placz i zdziwienie.
Rece opadaja.

odpowiedz
Artec - 04.01.2021 / 15:44, *.chello.pl

No to teraz spodziewajmy się najazdu gości typu Pasquato do Legii. Uważaj Czesiu ten krok to zabezpieczenie ze strony Pudla na wypadek kiepskiej serii Legii czy ewentualnego kolejnego euroblamżu.

odpowiedz
Danie(L) - 04.01.2021 / 15:13, *.centertel.pl

Nie znam gościa i nie wiem czy coś wniesie do sprawy. Pojęcia nie mam czy ten model współpracy może nam pomóc. Zobaczymy - ale zanim wyleje się tu wiadro hejtu, że ma krzywy nos, że Milanu nie prowadził, że nikt go nie zna, że tylko w Serie C pracował itp - to sobie pozwolę napisać, że jak jestem na wakacjach we Włoszech i jest okazja to sobie z przyjemnością oglądam mecze w niskich włoskich ligach, nawet poniżej serie C.
Ogląda się to z przyjemnością, o wiele większą niż większość meczy w naszej eklapie. Nierzadko mam wrażenie, że te drużyny spokojnie radziłyby sobie w naszej lidze. Zmierzam do tego, że na papierze facet ma kompetencje w zupełności wystarczające do pracy w naszych warunkach. A jak będzie to się przekonamy.

odpowiedz
E(L)ninio - 05.01.2021 / 01:57, *.interkam.pl

@Danie(L): Miodek przestań trollować forum :)

odpowiedz
WETERAN - 04.01.2021 / 15:05, *.chello.pl

Patrząc na naszą wspaniałą myśl trenerską na przestrzeni ostatnich lat, sądzę, że absolwent kilku akademii piłkarskich z Włoch dużej krzywdy nam nie zrobi...

odpowiedz
Rio - 04.01.2021 / 15:04, *.t-mobile.pl

Spaghetti alla puttanesca.

odpowiedz
edd - 04.01.2021 / 14:46, *.plus.pl

*uj tam niech będzie, co gorszego moze się stać niz jest teraz...

odpowiedz
Sobo(L)ew - 04.01.2021 / 15:12, *.255.243

@edd: będzie gorszy i częstszy wpier...l w e-klapie bo ich ciężko będzie nauczyć gry w systemie 3-5-2 skoro oni od paru lat grają 4-5-1

odpowiedz
Majkel - 04.01.2021 / 19:42, *.mm.pl

@Sobo(L)ew: w mojej ocenie będą uczyli się przestawiania na 3-5-2 ale nie będzie to docelowe ustawienie.

odpowiedz
Paul Visco - 04.01.2021 / 19:58, *.chello.pl

@edd: Aby grać w systemie 3-5-2 należy mieć przede... 3 stoperów i przynajmniej 2 w miarę szybkich (ew 2 plus defensywny który wie co i jak w linii defensywnej ) i dwóch wahadłowych z żelaznymi płucami . przydałby się sprawnie myślący rozgrywający i nie mówię tu aby był sprawny fizycznie -bo to podstawa

odpowiedz