Jose Kante - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Kante odejdzie do Chin

Woytek, źródło: meczyki.pl, Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Kolejnym zawodnikiem, który najprawdopodobniej pożegna się z Legią jest Jose Kante - informuje portal meczyki.pl. Napastnik po trzech latach gry przy Łazienkowskiej jest bardzo bliski przenosin do Chin.

W transferze pomaga Miroslav Radović, który sam zaliczył przygodę na Dalekim Wschodzie. Negocjacje są na ostatniej prostej i wydaje się, że zakończą się sukcesem. Sprawa powinna wyjaśnić się w ciągu kilku następnych dni.

Dotychczasowy pobyt Jose Kante przy Łazienkowskiej jest bardzo zawiły. Trafił do klubu w lipcu 2018 roku i rozpoczął sezon od strzelenia 5 goli, ale gdy trenerem został Ricardo Sa Pinto, jego sytuacja w zespole uległa pogorszeniu i skończyło się na zesłaniu na wypożyczenie wiosną 2019 roku. Kolejny szkoleniowiec postawił sobie za cel odbudowanie Gwinejczyka i ten odpłacił mu się fantastyczną formą jesienią 2019 roku (27 meczów, 13 goli). Nic dziwnego, że na początku 2020 roku nikt nie wyobrażał sobie innej opcji jak przedłużenia kontraktu o kolejny sezon (do czerwca 2021). Tak się stało, a Kante w lutym rozpoczął dalsze strzelanie (4 gole w 3 meczach) i wydawało się, że nic go nie zatrzyma. Tymczasem od marca do teraz strzelił tylko jedną bramkę. W obecnym sezonie zaledwie 3 razy wybiegł na boisko w podstawowej jedenastce i ciągle boryka się z różnymi urazami, które skutecznie uniemożliwiają mu pełny udział w treningach, a tym bardziej w meczach. Ostatni raz widzieliśmy go na murawie 24 września.

Obecna umowa Kante z Legią wygasa w czerwcu 2021.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.