Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Zatuszowaliśmy problemy kadrowe

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Cieszę się, że wygraliśmy. Przed przyjechaniem tutaj wiedzieliśmy, że czeka nas trudny mecz, bo Wrocław to trudny teren. Tydzień temu przegrała tutaj Pogoń. Mieliśmy swoje problemy kadrowe, ale udało się je zatuszować poprzez zmodyfikowanie ustawienia. Pokazaliśmy swoje atuty. Sam mecz był pod naszą kontrolą, ale Śląsk też miał swoje okazje, ale nie takich czystych stuprocentowych. Jedynie w pierwszej połowie Artur Boruc dobrze interweniował po strzale głową.

Kontrolowaliśmy mecz, utrzymywaliśmy piłkę i budowaliśmy akcję tak, jak chcieliśmy. W niektórych sytuacjach brakowało decyzji o oddaniu strzału, ale na szczęście dla nas Paweł Wszołek wykorzystał swoją okazję po podaniu od Kapustki. Uderzył świetnie, dokładnie tak, jak chcieliśmy. Padła wówczas bramka, z czego cieszymy się ogromnie. Wiedzieliśmy jednak, że trzeba szukać kolejnego gola. W meczu był taki fragment, kiedy utrzymywaliśmy się częściej przy piłce, ale niestety w końcówce za bardzo się cofnęliśmy. Śląsk zaczął przeważać i zrobiło się nieco nerwowo. Gratuluję naszym zawodnikom wygrania bardzo trudnego meczu.

Występ Szymona Włodarczyka oceniam pozytywnie. To bardzo utalentowany zawodnik, o którym wcześniej dużo słyszałem. Pamiętam go jeszcze jako młodego chłopca, kiedy jego tata grał w Bałtyku Gdynia, a jego syn Szymon grał w zespołach juniorskich. Zawsze mówiłem mu wtedy, żeby się nie garbił. Cieszę się, że mogłem dać mu szansę. Ostatnio przechodził kontuzję oraz koronawirusa, a teraz trenuje już z nami normalnie. Szymon nie był gotowy na grę dłużej niż 55 minut. Przed meczem powiedziałem mu, że zmiana nastąpi w przerwie albo zaraz po niej i tak też się stało. Myślę, że ogólnie zagrał obiecująco, chociaż nie miał zbyt wielu okazji na gola. Zagrał jednak swoje minuty i schodząc z boiska był zadowolony, że zagrał tyle minut dla swojej ukochanej drużyny.

Wynik pokazuje, że udało nam się wygrać bez Luquinhasa, ale dla nas to bardzo ważny zawodnik, podobnie zresztą jak Andre Martins. Andre był z nami we Wrocławiu razem ze swoją rodziną. Dopingował nas na żywo i to też pokazuje jego nastawienie do drużyny. Cieszy mnie, że problem kartkowy związany z Martinsem i Luquinhasem jest już za nami. Teraz będziemy mieli większe możliwości w doborze składu.

Nie mam pretensji do drużyny, że oddali pole gry przeciwnikom. Nasz rywal miał swoje szanse, ponieważ umie grać w piłkę. Najważniejsze, żeby w tych gorszych momentach nie popełniać prostych błędów, bo kilka razy w ostatnich meczach nam się to zdarzało. Było tak chociażby przeciwko Piastowi.

„Jędza” nie szykuje się do roli rezerwowego. To nasz kapitan i bardzo ważny zawodnik. Wczoraj okazało się, że nie będzie w stanie zagrać od pierwszej minuty, więc nie było sensu, żeby przyjeżdżał do Wrocławia. Artur doznał urazu podczas meczu z Piastem.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (55)

+dodaj komentarz
Tony⚽️Montana - 10.03.2021 / 01:17, *.133.96

No tak tuszowania nigdy z głowy nie wyparujá ...tak I wiele numeröw co wykrécił,przecież Legie lepiej by prowadził nie jeden dobry absolwent szkoły sportowej,nowej generacji myśli szkoleniowej czas a nie stanie w miejscu to jak cofanie sie....

odpowiedz
jo - 08.03.2021 / 20:54, *.tpnet.pl

Niestety nie da się zatuszować kaszany jaką pan odwalił linczując publicznie swojego zawodnika... To jest taka rysa na szkle, jakiej za uja nie da się wypolerować...

odpowiedz
Derwall - 09.03.2021 / 07:15, *.orange.pl

@jo: OJJJ nie da !!!! i mam nadzieję że Czesław będzie miał to długo przypominane

odpowiedz
WL - 08.03.2021 / 20:19, *.tpnet.pl

Nadal gramy to samo takze przygotowania w Dubaju jak i do kazdego meczu nic nowego nie wnosza a mlodzi nadal czekaja az odejda odnosnie zmian to w PP byly a w lidze jak na lekarstwo kiedy LEGIA slabnie po koniec meczu az sie prosza !!!

odpowiedz
bronek49 - 08.03.2021 / 17:01, *.chello.pl

Michniewicz nie masz czym się chwalić a powinineś się wstydzic że nic nie poprawiłeś w grze zespołu zawodnicy są żle przygotowani nie są w stanie rozegrać trzech meczów w tygodniu na przyzwoitym poziomie oglądanie tej drużyny to ból zębów ,a co do Jędrzejczyka to dobrze że nie zagral bo przynajmniej było na zero z tyłu on nie powinien być kapitanem i co robi na boisku Gwilia to zawsze jeden z najgorszych piłkarze znowu zespól sytuacje kiedy tylko trzeba było nachylić ten pusty i łysy łeb a plka wpadłaby do bramki

odpowiedz
Sasza - 08.03.2021 / 14:16, *.net.pl

Szkoda, że pan trener nie zająknął się o Pekharcie, który w żałosny sposób zmarnował 100% okazję do zdobycia gola. OK, wiem, że zawodnik po kontuzji ale do cholery podstawowych umiejętności takich jak kopnięcie piłki do bramki a nie prosto w bramkarza to nie powinno się zapominać. Chyba że się tych umiejętności nigdy nie miało, to wtedy sorry, że jestem taki drewniany.

odpowiedz
Szelka - 08.03.2021 / 17:54, *.chello.pl

@Sasza: ostudzę Twój zapał do nieuzasadnionej krytyki TP. Otóż, w wiadomej sytuacji podbramkowej nasz napastnik świadomie uderzał piłkę lewą "gorsza" nogą ponieważ prawa jest tuż po zaleczeniu. Owszem, mógł ryzykować, ale czy jeden ew. strzelony gol jest ważniejszy od jego szybkiego dojścia do pełnej sprawności fizycznej?!

odpowiedz
Johnny14 - 08.03.2021 / 18:57, *.plus.pl

@Szelka: Wszystko prawda, ale czy skoro nie mogl uderzac prawa noga, to czy aby na pewno powiniem grac? nie hejtuje TP, ALE moze jakis zdrowy zawodnik, nie musialby wybierac, czy iderzac zdrowa czy chora noga, i strzelilby gola?

odpowiedz
Szelka' - 08.03.2021 / 21:30, *.chello.pl

@Johnny14: po pierwsze - to pytanie do trenera Czesława, a nie do mnie.
Po drugie - podejrzewam, że każdy inny zdrowy piłkarz wchodzący z ławki rezerwowych nie znalazłby się w tak dogodnej sytuacji strzeleckiej, jak TP. To kwestia doświadczenia i tzw. snajperskiego nosa. Sądzę, że rozwiałem Twoje wątpliwości w tym względzie. A tak na marginesie, to pora najwyższa uświadomić sobie, że "nasz Czech" - póki co - jest nie do zastąpienia przez innych legijnych grajków. Piszę o faktach, unikając gdybania...

odpowiedz
LewLegia - 08.03.2021 / 21:39, *.net.pl

@Szelka: to, że piszesz bzdety to normalne w Płońsku, ale kto wpuszcza chorego na boisko? Tylko cesio co tuszuje swoją pracę bo nic nie POtrafi.

odpowiedz
Szelka'' - 08.03.2021 / 23:22, *.chello.pl

@LewLegia/Sasza: Ten "chory", jak go określiłeś absorbował przez kilkadziesiąt min. 2-3 obrońców Śląska. Jak sądzisz, dlaczego Wszołek miał zupełnie wolny korytarz na prawej stronie boiska i mógł nie niepokojony przez rywali dobiec na 12 m. pola karnego i oddać celny strzał i to po skosie? Czy sądzisz, że podobnie zachowaliby się śląscy obrońcy gdyby w polu karnym znajdował się np. jr Włodarczyk? To dopiero byłyby bzdety i to niekoniecznie w płońskiem...

odpowiedz
Przemo(L) - 08.03.2021 / 13:30, *.93.147

Jędza nie grał to i na zero z tyłu. W tak słabym meczu pewnie sprokurował by karnego. Już nam tyle zabrał punktów, że niech siedzi na ławie do końca sezonu.

odpowiedz
(L) uz - 08.03.2021 / 12:25, *.inetia.pl

Mamy 3 punkty bo Jędza wreszcie znalazł swoją pozycję . I niech już najlepiej zostanie na niej do końca sezonu.
Tych jęczących na poziom Legii (słaby , ale jednak są trzy punkty) przeniósł bym karnie w lata 1971- 1992 , dwie dekady bez MP. Wtedy mogliby hejtowac po całości , bo internetu powszechnie nie było.
Jasne , też bym wolał oglądać Legię w Europie , ale pomyślcie ilu kibiców i ilu drużyn na tym forum hejtuje , a tak naprawdę daliby obciąć sobie coś obciąć, byleby ich ekipa zdobyła , czasem chociaż raz, MP , już bez żadnej gry w Europie. To się nazywa relatywizm.

odpowiedz
PABLO - 08.03.2021 / 12:07, *.plus.pl

Kiepski mecz.
ZE 2 CELNE STRZAŁY!

Mecz nie był pod kontrolą.
Nawet Praszelik mógł wyrównać więc nie ma się z czego cieszyć Poza punktami

odpowiedz
SF - 08.03.2021 / 08:24, *.tpnet.pl

Mecz dobry ale koncowe 15min . slabe gdzie moglismy stracic gola wiec gra sie do konca LEGIO !!!

odpowiedz
Szok - 08.03.2021 / 07:22, *.t-mobile.pl

Szok i niedowierzanie! Tak słabego meczu już dawno nie widziałem a trener w skowronkach.. Za tydzień mam nadzieję że blok defensywny w takim samym składzie tylko zamiast Wietesa Jedza i powinno być git

odpowiedz
Alex Bielany - 08.03.2021 / 06:22, *.chello.pl

Panie Czesiu, mysli Pan ze pajacyki graja u bukow i ustwwiaja mecze zeby zatuszowac problemy z regularnymi wyplatami? Mioduski pensje mrozi, obcina, zalega, to chlopaki sobie znalezli inny sposob na zarabianie
I drugie pytanie na tych nowych Azjatow to ile bedziemy czekac zeby w koncu cos zgrali?

odpowiedz
KOmentarz - 08.03.2021 / 02:11, *.55.68

Z tyłu na zero kilka błędów w obronie...
z przodu całkiem nieźle brakowało trochę szczęścia przy strzale pekharda Ślaska tez miał swoje sytuacje szczególnie kiedy gonił wynik zostało jeszcze 10 meczy do końca w tym 1 z wiceliderem natomiast zespół z rakowa aby Legie wyprzedzić potrzebuje mieć oczko więcej.

odpowiedz
King⚽️Legia - 08.03.2021 / 01:28, *.37.12

Nie sà potrzebne wzmocnienia tylko nowy sztab szkoleniowy i nowy sportowy trener co codzień biega,jest aktywny kocha piłke nożná I jego pasjà jest zwycièstwo,to żadne sajens fikszyn to realne ,kwestia tylko ...czy do Mioduskiego dotarło i odrobił lekcje z tego tematu,bo takiej słabej Legii nikt nie chce a że mamy przewage i jesteśmy liderem to cud nad wisłà....

odpowiedz
Tomek82 - 08.03.2021 / 00:08, *.plus.pl

Pilnie potrzeba dwóch trzech klasowych piłkarzy pokroju Ofoe,Liuboja!

odpowiedz
ben - 08.03.2021 / 00:03, *.inetia.pl

Jędza nie powinien się szykować do roli rezerwowego, on powinien min być do końca kontraktu.

odpowiedz
Kasztan - 07.03.2021 / 23:29, *.com.pl

To Martins przyjechał a kapitan Nędza nie...

odpowiedz
Dario - 07.03.2021 / 22:37, *.stansat.pl

Czesław chórzysto weź się spakuj i odejdź z Legii...Vukoto był chociaż Legionista z krwi i kości....

odpowiedz
Arek - 07.03.2021 / 23:18, *.tpnet.pl

@Dario : akurat Vuko na tym forum zgraja frajerów wyzywała przy byle okazji. No, to teraz mają.

odpowiedz
grzesiek - 08.03.2021 / 05:18, *.centertel.pl

@Arek: oj tak za kadencji Vuko wrocilem do ogladania meczow bo po prostu milo sie ogladalo jak golimy gornika 5:1 czy jagiellonie 4:0 a teraz coz. Męczenie buły. Nie ogladam. Przerzucilem sie na koszykowke i nie zaluje.

odpowiedz
Opoor - 08.03.2021 / 12:05, *.centertel.pl

@grzesiek: to jeszcze szachy zacznij oglądać

odpowiedz
Ja - 08.03.2021 / 12:11, *.play-internet.pl

@grzesiek: super kibic tzw. sezonowy...

odpowiedz
Taktak - 08.03.2021 / 12:14, *.plus.pl

@grzesiek: Kibic z Ciebie jak z koziej dupy trąba

odpowiedz
Mdread - 08.03.2021 / 14:25, *.co.uk

@Taktak: jak nie ogladasz to na ch... Sie tu wyprozniasz

odpowiedz
Arek - 08.03.2021 / 15:14, *.tpnet.pl

@grzesiek: a ja oglądam, bo Legia, to Legia. Chociaż już nie raz mówiłem sobie, że szkoda się wku...iać i nie oglądam. Jednak wraz odpalałem tv. Taki nałóg dziwny. Ale fakt, za Vuko jakoś przyjemniej się na to patrzyło. Zwłaszcza do pierwszej przerwy na tego wirusa.

odpowiedz
Bródno - 09.03.2021 / 18:25, *.play-internet.pl

@grzesiek: I zostań przy koszu ..

odpowiedz
kurde - 07.03.2021 / 22:22, *.chello.pl

Taka kontrola jak w każdym meczu.. Ten tak samo mogliśmy wygrać jak i przegrać... Jedyny mecz w ostatnim czasie z dominacja to chyba tylko z Wisła Plock a i tak sie pryztrafily dwa kartofle

odpowiedz
LEGIA MISTRZ!!! - 07.03.2021 / 21:35, *.orange.pl

Legia wygrała na trudnym terenie gdzie nikt w tym sezonie nie wygrał a wam malkontenci nie pasuje bo "tylko" 1:0 i w słabym stylu..jest 7 pktow przewagi i mistrza zapewne zdobędzie bez problemu ale oczywiście ponarzekać trzeba..dramat

odpowiedz
Hubi40 - 07.03.2021 / 21:43, *.chello.pl

@LEGIA MISTRZ!!!: No właśnie 100% racja !!!

odpowiedz
Victorii Emporio84 - 07.03.2021 / 21:34, *.cyfrowypolsat.pl

OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB JEDNO MIASTO JEDEN KLUB ZA TE BARWY ZA NASZA STOLICE POJDA W BOJ LEGII KIBICE.BRAKUJE MI TE GO BRACIA

odpowiedz
OSA(L) - 08.03.2021 / 11:45, *.15.207

@Victorii Emporio84: a mi brakuje jeszvze słowa WIERNI w tej pieśni ;)

odpowiedz
AAA - 07.03.2021 / 21:02, *.play-internet.pl

Kupon nie zagrał i zero z tyłu,bez karnego i czerwonej kartki.
Jarzębak zajebiste zawody.

odpowiedz
KibicL - 07.03.2021 / 20:55, *.vectranet.pl

Ja nie wiem co wy chcecie. Ciągle źle i źle. Nic wam nie pasuje. Ważne są trzy punkty a wrażenia artystyczne są w jeździe figurowej, w piłce gra się przede wszystkim skutecznie. Pięknie to grają w filharmonii.

odpowiedz
Legiony - 07.03.2021 / 20:55, *.play-internet.pl

Żałosne co mówi trener. Tuszowanie? Dla rezerwowych była dzisiaj szansa żeby zaistnieć A nic nie pokazali. To po co transfery , po co trenują inni ? A była opcja 2 zawodników na 1 pozycję i gdzie oni są? Jesteśmy przewidywalni. Jest jakaś opcja na nowych, na młodzież? Wątpię.

odpowiedz
Pozytywny - 07.03.2021 / 20:54, *.t-mobile.pl

Czy na tym portalu są jeszcze osoby, które potrafią coś ocenić pozytywnie. 3 punkty na terenie, który do tej pory nie przegrał, ograł ostatnio Pogoń.....
Mentalność Polaków, zamiast doceniać, to zawsze....źle

odpowiedz
Kolos - 07.03.2021 / 20:58, *.play-internet.pl

@Pozytywny: pozytywne jest to że Śląsk nam leży i prawie zawsze zdobywamy komplet punktów.

odpowiedz
dino - 07.03.2021 / 21:28, *.vtelecom.pl

@Pozytywny:
Chodzi o to że fajnie że wygraliśmy we Wrocławiu ale z taką grą to nas rozjedzie Omonia czy inny Karabach pokryją Perkharta nie dadzą rozpędzić się Wszolkowi i będziemy leżeć i kwiczec

odpowiedz
Jaki - 07.03.2021 / 20:53, *.chello.pl

JAKIE PROBLEMY KADROWE!!!! Oczywiście kadra nie jest idealna ale grać taki piach to przecież coś niemożliwego.. Jaka na razie oprócz wprowadzenia nowego systemu nic nie zostało poprawione... Stałe fragmenty dalej leżą.. Głupie bramki dalej tracimy! NO i co najważniejsze w PP już nas nie ma!! Ogólnie to rzadko jestem zwolennikiem zmiany trenera ale moim zdaniem obecny nie udzwignal presji.. Pod wodzą innego jakiegokolwiek szkoleniowca nie grali byśmy gorzej.. No chyba że Romeo Jozak ale On nie był trenerem...

odpowiedz
Zbigniew - 07.03.2021 / 20:40, *.play-internet.pl

Ważne trzy punkty .Ustawienie drużyny dziwne ale zdało egzamin .Chłopcy walczyli , trochę gdyby poprawili celność podań i mieli lepszy przegląd pola było by doskonale a gol Wszołka cudowny . Chciał bym by ten koleś co po meczu z Piastem wysyłał Wszołka na Konwiktorską zjadł swój język .

odpowiedz
andreas - 07.03.2021 / 20:35, *.chello.pl

Decyzyjność do n potęgi to problem Legii przy strzałach i podaniach. Czasami wygląda to tak jakby nie myśleli o przerzucie, o zagraniu czegoś niekonwencjonalnego, o oddaniu strzału. Gramy za wolno nie ma (poza Kapustką który próbuje) grania 1 na 1. Źle się ogląda nasze mecze jeden plus że zero z tyłu.

odpowiedz
@PanTrener - 07.03.2021 / 20:32, *.vectranet.pl

Pan Michniewicz nie wie co to są zmiany powinien iść na doszkalanie, a ostatnie 10min to obrona czestochowy była, jak tak ma wygladac legia to juz w lato trzeba szukac powaznego trenera ktory na swoim fachu sie zna, vide Papszun czy Brosz

odpowiedz
Rjej - 07.03.2021 / 20:45, *.mm.pl

@@PanTrener: tak najlepiej co sezon zmieniać trenera

odpowiedz
Siema - 07.03.2021 / 22:18, *.18.56

@Rjej: a według ciebie Słowik jest trenerem na lata? Za samo to że to amicorz nie powinien wogule tutaj byc

odpowiedz
Arek - 07.03.2021 / 23:23, *.tpnet.pl

@Siema: mam rozumieć, że Bereszyńskiego, czy Podbrożnego też w Legii nigdy nie powinno być? Przecież z łachem mają wiele wspólnego. Byćmoże nawet więcej niż Michniewicz.

odpowiedz
dino - 08.03.2021 / 10:25, *.vtelecom.pl

@@PanTrener:
Już widze wielką Legie w pucharach pod dowodztwem Rzeźnika Brosza tudzież Papszuna dla którego max to jest właśnie Raków to już wolę chorzyste (oczywiście pisze w sensie czysto trenerskim nie etycznym)

odpowiedz
Wolfik - 08.03.2021 / 11:38, *.mm.pl

@@PanTrener: Brosz?? A czemu nie Mamrot, albo Stawowy?

odpowiedz
Darek - 07.03.2021 / 20:31, *.t-ipconnect.de

Brak ruchu bez piłki.Jedynie Kapustka wchodzi w drybling.Strzały celne tylko 2.Strzał z dystansu 5 metrów od bramki.
Jest nad czym pracować.

odpowiedz
Trampek - 07.03.2021 / 20:50, *.125.42

@Darek : Cytat: ".Strzał z dystansu 5 metrów od bramki." Ha-ha-ha , dobre ! Oprawić w ramki - powiesić na drzwiach trenera

odpowiedz
Misza_Praga - 07.03.2021 / 20:30, *.plus.pl

Plus za wynik i za to dzięki, każdy mecz dla Legii jest trudny ale wierzę że takie wpadki jak z beniaminkami nie będą się zdarzać , teraz niby łatwiejszy mecz ale trzeba dac z siebie mnóstwo, MOCNO LEGIA

odpowiedz
Mateusz z Gór - 07.03.2021 / 20:27, *.orange.pl

"Kontrolowaliśmy mecz, utrzymywaliśmy piłkę i budowaliśmy akcję tak jak chcieliśmy."

Ojej.

odpowiedz