Bartosz Frankowski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia: Nie chcemy Frankowskiego. Mięsiąc później arbiter wraca...

Woytek, źródło: Legionisci.com

Na początku marca Legia Warszawa wystosowała pismo do przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN Zbigniewa Przesmyckiego, w którym zawnioskowała o niewyznaczanie Bartosza Frankowskiego przy ustalaniu składów sędziowskich na mecze Legii Warszawa w sezonie 2020/2021.

"Pan Bartosz Frankowski w obecnym sezonie prowadził, jako sędzia główny lub sędzia VAR, 9 meczów naszego klubu w ramach rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy, wielokrotnie popełniając - w naszej opinii - rażące błędy na niekorzyść klubu" - pisał prezes Dariusz Mioduski.

Minął zaledwie miesiąc i okazało się, że pójście na starcie z przewodniczącym Kolegium Sędziów PZPN na nic się zdało, bo arbiter został wyznaczony do prowadzenia najbliższego meczu z Lechem Poznań. W międzyczasie ten sam organ sędziowski nie dopatrzył się błędu arbitra w związku z żółtą kartką Luquinhasa w meczu z Górnikiem, od której odwoływał się klub z Łazienkowskiej.

Tymczasem z podobnym przypadkiem mieliśmy do czynienia w kwietniu 2019 roku. Wówczas Lechia miała pretensje do Daniela Stefańskiego po rozegranym w Gdańsku meczu z Legią (3-1 dla "Wojskowych"). "Oczywistym jest, że będziemy wnioskować do władz PZPN o nieobsadzanie Pana Stefańskiego w meczach naszego zespołu w przyszłości (...) Liczymy na fair play ze strony PZPN" - pisał prezes Lechii Adam Mandziara. Skutkiem było to, że arbiter ten nie był wyznaczany do meczów "Biało-Zielonych" przez kolejne 16 miesięcy!

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (70)

+dodaj komentarz
TripleD - 11.04.2021 / 04:44, *.54.68

po co ta jalowa dyskusja?
Kielbasy w gore i golic frajerow

odpowiedz
Kaprykos - 10.04.2021 / 09:29, *.chello.pl

Oglądałem nie tak dawno w TV wywiad z tym Panem Przesmyckim.
Mam poważny niesmak po tym, co ten człowiek wygadywał. Ta organizacja jest czymś na wzór polskiego sądownictwa.

odpowiedz
Dimas - 10.04.2021 / 00:17, *.info.pl

Widzę że amikowcom od zbierania oklepu od wszystkich to się fora pomyliły :) w Poznaniu Legia może tylko przegrać z Legią, jak będą tak grać w połowie chociaż jak w ostatnim meczu to przegrywów ogramy nawet w warcaby :) nawet sędzia nie pomoże amikowej zbieraninie :)

odpowiedz
RobL - 09.04.2021 / 20:29, *.centertel.pl

piter:My tylko mówimy NIE frankowskiemu A oni lądują go na najważniejszy mecz sezonu!(tak ,tak dla mnie mecz z poznaniem takim jest)Ave Legia

odpowiedz
Piter - 09.04.2021 / 16:56, *.centertel.pl

A kim Wy jesteście, by sobie sędziów wybierać ? Swieta krowy ze stolicy :) będzie wam sędziował ten, którego Wam wyznacza.

odpowiedz
Mati - 09.04.2021 / 18:37, *.mm.pl

@Piter: dla waszych klubikow to i tak bez roznicy, kto sedziuje Legii. Ale mozecie sobie pisac - ulzyjcie sobie, ostatecznie i tak Legia mistrzem, kto by nie sedziowal.

odpowiedz
Piter - 09.04.2021 / 20:57, *.centertel.pl

@Mati: no pewnie że i tak Legia mistrzem. Ja to się nawet Ciesze. Z kim w tym roku odpadniecie , mistrzem Watykanu czy Giblartaru ? :)

odpowiedz
adams - 09.04.2021 / 21:15, *.plus.pl

@Piter: Róznina parówko jest taka, że wy nawet nie macie szansy żeby z kims odpaść...

odpowiedz
Daro - 10.04.2021 / 06:51, *.chello.pl

@Piter: odpadniemy z kim będziemy sobie chcieli, *uj Ci do tego :)

odpowiedz
Obserwator dialogu - 10.04.2021 / 07:34, *.mm.pl

@adams: dokladnie. Ciekawe jakie to uczucie, rok w rok, juz na starcie wiesz, ze grasz max o 2.miejsce?! Nie dziwie sie, ze masc sie tak szybko wyprzedaje...

odpowiedz
Siwy - 10.04.2021 / 08:57, *.centertel.pl

@Piter: nie ma czegoś takiego jak giblartar. Chyba, że zwierzę żyjące w poznaniu ????

odpowiedz
xyz - 10.04.2021 / 11:28, *.t-mobile.pl

@Piter:
Jaki kompleks trzeba mieć, żeby żyć innym klubem i smarować jakieś pierdoły forum tego klubu? A może to po prostu brak większego celu w życiu i zajęcia?

odpowiedz
Mati - 10.04.2021 / 13:16, *.mm.pl

@Piter: Prawdopodobnie z kimś z kim wy nigdy nie będziecie mieli okazji zagrać. Pozdrawiam cieplutko, u nas 10 na plusie

odpowiedz
Darek - 09.04.2021 / 16:47, *.t-mobile.pl

Prawda, że frankowski sędziuje przeciwko Legii, bo to widać gołym okiem i nie trzeba tu żadnego eksperta, żeby to zauważyć, ale nie ma się co na to oglądać. Trzeba po prostu Poznaniakom wbić szybko parę bramek, a potem frankowski to może sobie goli nie uznawać, nie widzieć rąk w polu karnym i ogólnie iść się je...ć mówiąc niewybrednie

odpowiedz
Sędzia sądzi bez sądu - 09.04.2021 / 16:26, *.chello.pl

Frankowski wie, że jeśli popełni chociażby nieświadomie błąd na szkodę Legii to będzie miał nieprzyjemności, delikatnie mówiąc. Pozdrowienia dla całej sędziowskiej rodziny

odpowiedz
ajg - 09.04.2021 / 15:14, *.chello.pl

Przecież nie ma co się dziwić,że kolegium sędziowskie nie uwzględniło tego wniosku.Wyobrażcie sobie,co by się działo,gdyby każdy klub zażądał prawa wyboru!A do tego sędziowie nie powinni być z miejscowości danego klubu! Akurat z Warszawy jest kilku sędziów,więc pole manewru sie zmniejsza.
Moim zdaniem dobrze byłoby nawiązać kontakt z sędziami z innych krajów i jak najczęściej korzystać z śędziów obcokrajowców!Przynajmniej odpadł by argument o stronniczości sędziów,pozostały by tylko słabe umiejętności:):):)

odpowiedz
krzysiek - 09.04.2021 / 22:12, *.blacknight.ie

@ajg: uważam to jest moje zdanie że nie ma kar za karygodne będy,ktore wszyscy widzą a zainteresowani nie. kara paru meczów nie sędziowania to zadna kara, i karani powinni być sędziowe VAR



odpowiedz
M@c - 09.04.2021 / 15:09, *.chello.pl

.... Ci na imię! Frankowski ty ......!

odpowiedz
jo - 09.04.2021 / 16:03, *.tpnet.pl

@M@c : dla tej francy ''ci'' z małej litery. Żeby mu się nie wydawało, że jakiś szacunek czy coś...

odpowiedz
Jak trzeba... - 09.04.2021 / 13:04, *.inetia.pl

Trzeba namierzyć tego Przesmyckiego i wyjaśnić mu, że Legia nie życzy sobie Frankowskiego.

odpowiedz
KING LEGIA - 09.04.2021 / 20:39, *.amazonaws.com

@Jak trzeba...: 100% znaleść wariata dać kapuste i wio!z Przesmyckim!

odpowiedz
lolo - 09.04.2021 / 08:28, *.Gawex.PL

Przecież to nie wy będziecie decydować kto sędziuje Legii!!!
Po co ta dyskusja!

odpowiedz
olew - 09.04.2021 / 11:32, *.vectranet.pl

@lolo: skoro nielot nam się nie podoba, możemy go obrażać, miał szanse być uczciwym sędzią , a jednak woli nas kąsać , więc my nie tylko możemy, ale winni to jesteśmy Legii

odpowiedz
kibic lecha - 09.04.2021 / 18:58, *.play-internet.pl

@olew: To my jesteśmy wierni Lechowi przekonanie Marciniak. Pamiętacie tego gola z ewidentnego spalonego w meczu z w wami

odpowiedz
jo - 08.04.2021 / 21:19, *.tpnet.pl

Dobra wiadomość jest taka, że ma wszystko co spier#olił teraz jednym meczem odkręcić. Po kwadransie będzie 0-4 po samych karnych, a w 10 minut po tym gracze miejscowej drużyny grać będą w ośmiu. Tymczasowy trener w międzyczasie wyleci na trybuny a jego asystent będzie miał już żółtko na koncie... Szkoda, że dziś nie jest 01-04-2021 :-/

odpowiedz
Kryniek76 - 08.04.2021 / 21:06, *.plus.pl

Kolegium sędziów to ostatnia twierdza pzpr w Polsce z Przesmyckim na czele. Tyle w temacie...

odpowiedz
Antoni - 09.04.2021 / 08:15, *.135.170

@Kryniek76: mylisz się, niestety, nie ostatnia i ciągle powstają nowe

odpowiedz
Ponti - 08.04.2021 / 20:33, *.chello.pl

Trudno !

Wyjść !
Pokazać jakość !
Wygrać !
I jedziemy dalej !

Ty(L)ko Legia !

odpowiedz
Zdzicho - 08.04.2021 / 20:14, *.tpnet.pl

Po pierwsze nie moze byc tak, ze kluby beda sobie decydowac, kto ms sedziowac z kto nie. Jak sie nie podoba to sobie stworzyc wlasna lige a po drugie frankowski chyba nic powaznego poza btakiem ochrony lukiego nie zawalil a stefanski wtedy wycial babola ns nasza korzysc. To tak obiektywnie, bo sercem zawsze z (L)

odpowiedz
Warta - 08.04.2021 / 20:39, *.tpnet.pl

@Zdzicho: zupa Jasio pierdzi stadion rurek woli zbyszka

odpowiedz
Sprawdzone Info. - 09.04.2021 / 13:06, *.inetia.pl

@Zdzicho: idź Zdzicho i siedź cicho.

odpowiedz
PLK - 10.04.2021 / 02:22, *.cyfrowypolsat.pl

@Zdzicho: ale jednak Stefańskiego odsuneli na kilkanaście miesięcy od prowadzenia meczów Lechii na wniosek klubu!!!! Więc?!!!

odpowiedz
Arek - 08.04.2021 / 19:10, *.tpnet.pl

Ciekaw jestem, czy ktoś się kiedyś zajmie przesmyckim pajacem. To całe kolegium działa jak państwo w państwie. Dali nam melepetę toruńską, a czy ktoś pamięta kiedy ostatnio sędziował nam Stefański. Można być pewnym, że niedowidzący arbiter znowu da przyzwolenie na koszenie Luquinhasa, dokładnie jak w Zabrzu. I również nie będzie widział przewinień na naszych zawodnikach. Za to naszych, a i owszem. Czepiacie się Marciniaka, ale w porównaniu do melepety wcale nie jest zły. Nawet Musiał się wyrobił i stał się całkiem dobrym sędzią.

odpowiedz
Truteń - 08.04.2021 / 19:19, *.pljtelecom.pl

@Arek:
Musiał się wyrobił? Przecież od lipca nie sędziuje.

odpowiedz
Arek - 08.04.2021 / 22:50, *.tpnet.pl

@Truteń: coś tam się z nim działo. Ale co dokładnie, nie wiem.

odpowiedz
Nopar - 08.04.2021 / 18:51, *.plus.pl

Co to za brednie we wpisach.
Marciniak wbrew obiegowej opinii kibiców L nigdy nie mylił się strasznie na niekorzyść naszego klubu, powiedziałbym... wręcz przeciwnie.
A co do Frankowskiego to wręcz sądzę, że zrobi wszystko by Legia nie czuła się pokrzywdzona.
Nie jest źle, .... psy szczekają a karawana jedzie dalej bez problemowo do mistrzostwa

odpowiedz
bronek49 - 08.04.2021 / 18:21, *.chello.pl

oni specjalnie wyznaczają tego toruńskiego drukarza specjaliste od drukowania meczów przede wszystkim na niekorzysc Legii chcą jak najbardziej utrudnić zdobycie tytułu przez Legie

odpowiedz
Jan - 08.04.2021 / 17:52, *.plus.pl

Dać mu zakaz stadionowy i nie wpuścić.

odpowiedz
Won - 08.04.2021 / 17:24, *.virginm.net

Marciniak na VAR i może być problem :))

odpowiedz
Hultaj - 08.04.2021 / 17:23, *.t-mobile.pl

To rzeczywiscie bardzo dziwne ze sie nie zastosowali to żądania Legii. Nie rozumiem jak mogli to zignorowac, w koncu to klub z Warszawy postawil sprawe jasno ze franek ma zakaz sedziowania. Ja osobiscie jestem w szoku i uwazam ze i zarzad i kibice powinni stac przez caly mecz pod Torwarem i protestowac. Ale im pojdzie w piety

odpowiedz
olew - 08.04.2021 / 17:31, *.vectranet.pl

@Hultaj: ja ci radzę już postać pod Torwarem, bardzo podoba mi się fraza "Ja osobiście", używaj polskich liter to zrobisz karierę np. w policji albo tvn

odpowiedz
obiektywny - 08.04.2021 / 17:52, *.play-internet.pl

@Hultaj: To może jeszcze wybierzemy sobie sędziego z Warszawy? :)

odpowiedz
Po(L)ubiony - 08.04.2021 / 20:25, *.chello.pl

@Hultaj: Spływaj pyro, nieudolny prowokatorze!

odpowiedz
PLBBOY - 09.04.2021 / 13:09, *.inetia.pl

@Hultaj: żuraw ci na polu ziemniaki obszczal. Biegnij je wytrzeć.

odpowiedz
(L) - 08.04.2021 / 16:39, *.plus.pl

Powinni wyjść 5min później na mecz i pokazać że jest problem

odpowiedz
Cichy - 08.04.2021 / 16:08, *.play-internet.pl

Zagrajcie jak ostatnio a Frankowski i cała reszta może wam skoczyć.

odpowiedz
Micha - 08.04.2021 / 20:12, *.t-mobile.pl

@Cichy : I to jest najlepszy komentarz.

odpowiedz
kibolo - 08.04.2021 / 15:57, *.orange.pl

I tak zaraz wyskoczy jakiś garbaty czy podlaski, że Ko(L)egium Sędziów, VARszawa, itd. :D

odpowiedz
c u L t - 08.04.2021 / 15:36, *.20.27

Legia powinna natychmiast powiadomić ministra sportu o całej sytuacji,tylko minister może coś zrobić,chyba że jest też w rékach mafii piłkarskiej....

odpowiedz
olek - 08.04.2021 / 16:29, *.tpnet.pl

@c u L t:
Ministerstwo Sportu nie istnieje, zostało wciągnięte nosem przez Glińskiego

odpowiedz
wqurwiony po meczu z Cracovią w PP, który był ustawiony i oddany za punkty w lidze - 08.04.2021 / 17:03, *.52.138

@c u L t:

hahaha, może prezydenta USA? Weź leki...

odpowiedz
c u L t - 09.04.2021 / 01:38, *.20.27

@wqurwiony po meczu z Cracovią w PP, który był ustawiony i oddany za punkty w lidze: Głodnemu chleb na myśli.

odpowiedz
Siwersik - 08.04.2021 / 15:18, *.sky.com

Redakcjo prosze o artykuł/komentarz do zachowania Rusyna jego brata w mediach oczerniającego Legie

odpowiedz
radeon - 08.04.2021 / 15:28, *.28.106

@Siwersik: a na co ma redakcja komentować słowa, których nie powiedział Rusyn, tylko jakiś jego dalszy krewny (nie żaden brat, bo on nie ma brata)?...... Szanujmy się.

odpowiedz
Kruk - 08.04.2021 / 20:27, *.play-internet.pl

@Siwersik: Daj linka do tego

odpowiedz
Gienek - 08.04.2021 / 15:15, *.netfala.pl

Jak dobrze zagramy i strzelimy w posraniu kilka bramek to nawet frankowski nas nie przekręci.

odpowiedz
olew - 08.04.2021 / 14:54, *.vectranet.pl

Niepotrzebnie takie wzmożenie, mamy wygrywać wbrew woli sędziego, jak kiedyś śpiewaliśmy na koszu, ten sędzia jest słaby, ale czy Musiał jest lepszy, albo Marciniak jest lepszy, nie ! a wygrywamy z nimi, więc jeśli zagramy dobrze w Poznaniu to wygramy, a jak kiepsko to nie wygramy, niezależnie od wszystkiego LEGIA to POTĘGA !

odpowiedz
oLaf - 08.04.2021 / 14:36, *.vectranet.pl

zatem trzeba pisać kolejne pismo - do Bońka, a potem do Prezydenta - po co? po to żeby cała Polska o tym mówiła i wtedy ten głupek Przesmycki?? przestanie robić nam na żłość!!

odpowiedz
Pawciu - 08.04.2021 / 14:30, *.net.pl

Panstwo w panstwie

odpowiedz
atmosferic - 08.04.2021 / 14:26, *.orange.pl

Ja sie pytam : nie ma innych sedziow dla Legii niz Lasyk, Frankowski i Marciniak?

odpowiedz
Pacz - 08.04.2021 / 14:51, *.t-mobile.pl

@atmosferic: W ogóle w Ekstraklasie jest mało sędziów, cały czas prowadzą spotkania ci sami. Niech PZPN wprowadza nowych, starych na emeryturę, a nie ta sama klika co kolejkę.

odpowiedz
Afro - 08.04.2021 / 20:31, *.chello.pl

@atmosferic: Musiał, Przybył i Złotek... Pytanie moje czemu Myć nie sędziuje. Chyba najlepszy.

odpowiedz
Sędzia kalosz - 08.04.2021 / 14:18, *.chello.pl

Witam.
To jest zagrywka bez pardonu. Sędzia w kit ustawiony. Nie dajcie się i zagrajcie swoje :)

odpowiedz
wqurwiony po meczu z Cracovią w PP, który był ustawiony i oddany za punkty w lidze - 08.04.2021 / 14:04, *.52.138

weźcie się nie kompromitujcie, w każdym sezonie masa meczy pod klub - z Cracovią na wyjeździe brak karnego dla nich, więcej nie chce mi się wymieniać, jeszcze czytam po ustawionych u buka meczach przez te cymbały(np. z Podbeskidziem czy Stalą), że sędzia był "be", a te mondzioły jeszcze mają czelność składać jakieś wnioski i chwytać się brzytwy zamiast udowodnić na murawie kto jest najlepszy. Żenady ciąg dalszy... idźcie i się poskarżcie razem z Probierzem i Rumakiem jacy to źli sędziowie... p.s. jestem kibicem Legii i polecam wspierać rugbystów, a nie te sprzedające mecze mameje

odpowiedz
hajdukL - 08.04.2021 / 15:00, *.77.242

@wqurwiony po meczu z Cracovią w PP, który był ustawiony i oddany za punkty w lidze: Tak jak piszesz. Od płaczków aż się roi.

odpowiedz
Gosc - 08.04.2021 / 13:59, *.play-internet.pl

To trzeba tak grać żeby nie dać pretekstu, robić swoje i tyle

odpowiedz
Ewelina - 08.04.2021 / 13:56, *.play-internet.pl

Prowokacja

odpowiedz
(Levinho) onet. plp - 08.04.2021 / 13:55, *.play-internet.pl

To jest skandal.... Panowie trudno, z koniem nie ma co się kopać (najwyżej można od razu uśpić), proszę tylko nie dajcie się sprowokować....

odpowiedz
Jano - 08.04.2021 / 13:45, *.orange.pl

A to było wiadome że na taki mecz go na złość wyznaczą, nie będzie im "jakaś" tam Legia wyznaczać sędziów! No to mamy przesr... z Lechem, już on się postara żeby się zemścić!

odpowiedz
Rybka - 08.04.2021 / 13:38, *.legionowodom.pl

Kuriozum...

odpowiedz