fot. Woytek / Legionisci.com

Jaka Legia przed pucharami?

Woytek

Legia Warszawa zakończyła przygotowania do sezonu 2021/22, który dla mistrza Polski rozpocznie się w środę meczem 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Jak tuż przed startem prezentuje się kadra "Wojskowych"? Kto ma największe szanse na grę? Czy Legia wzmocniła się, czy tylko uzupełniła braki kadrowe? Ilu zawodników może odejść jeszcze w tym okienku transferowym?

Zacznijmy od próby odpowiedzi na przedostatnie pytanie, choć w tym momencie o takową trudno. Co więcej, samo pytanie jest tak szerokie, że należy zdefiniować ramy czasowe, w których dokonujemy oceny. Rok temu klub z Łazienkowskiej także dokonał latem wielu transferów, które po kilku miesiącach można było ocenić pozytywnie. Należy mieć jednak w pamięci to, że niewielu z nowych zawodników było gotowych, by pomóc drużynie w awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Jeżeli spojrzymy na tegoroczne czerwcowe transfery do klubu, to sytuacja wygląda bardzo podobnie. Najbliższe kilka tygodni może jeszcze zmienić ocenę przydatności części nowych zawodników, ale na starcie musimy przede wszystkim liczyć na sprawdzonych graczy, którzy występują przy Łazienkowskiej już od pewnego czasu.

Transfery na puchary czy na ligę?

W czerwcu do drużyny dołączyło 6 zawodników. Ilu z nich ma szanse na grę od pierwszej minuty w środę? Wszystko wskazuje na to, że tylko jeden - Mahir Emreli. Azer od początku robi dobre wrażenie, szybko zaaklimatyzował się w zespole, solidnie prezentuje się na treningach, jest skuteczny w sparingach. Umie i lubi oddać celny strzał zza pola karnego, co było bolączką Legii w ostatnich miesiącach. Choć nie zagrał jeszcze minuty w oficjalnym meczu, to z marszu został nową twarzą drużyny, jest regularnie promowany przez klubowe media i dział marketingu. Siłą rzeczy wśród kibiców rosną więc oczekiwania wobec 24-latka. Należy jednak postawić znak zapytania: czy będzie on w stanie te oczekiwania spełnić? Jeżeli wybiegnie w pierwszej jedenastce na mecz w Bodo, to będziemy mieli okazję się o tym przekonać.

Po sezonie trener Czesław Michniewicz kilka razy zwracał uwagę na to, że potrzebuje wahadłowego, który rywalizowałby o miejsce w składzie z Filipem Mladenoviciem. Niestety, do tej pory nie doczekaliśmy się transferu takiego zawodnika. Kilka tygodni treningów pokazało, że Joel Abu Hanna nie nadaje się na tę pozycję. O ile jeszcze miesiąc temu wydawało się, że brak wahadłowego dotyczy tylko lewej strony boiska, to bardzo szybko otrzymaliśmy dwa "gongi" w postaci odejścia Marko Vesovicia oraz Pawła Wszołka i pojawił się problem po drugiej stronie. Do tego dochodzi nieobecność Josipa Juranovicia, który po Euro otrzymał 2 tygodnie wolnego i do treningów ma wrócić dopiero 2-3 dni przed rewanżowym meczem z Norwegami. Komunikat klubu o "powrocie 'Jury' w przyszłym tygodniu" sprzed kilku dni można było odczytać w domyśle, że wznowi treningi dziś lub jutro, tymczasem zawodnik zapowiedział, że stanie się to dopiero w niedzielę, 11 lipca... W tej sytuacji szkoleniowiec mistrzów Polski został na prawym wahadle jedynie z młodym Kacprem Skibickim, który dopiero uczy się gry na tej pozycji i nie gwarantuje powtarzalności i dokładności przy dośrodkowaniach. Przez 45 minut jednego sparingu próbowany w tym miejscu był Mattias Johansson, ale on w ostatnich latach zdecydowanie częściej grał jako prawy obrońca. Poza tym na ten moment o Szwedzie wiemy najmniej, bo do zespołu dołączył nieco ponad tydzień temu i potrzebuje czasu, by wskoczyć na odpowiedni poziom wytrenowania.

Wracając do Juranovicia. Chorwat po bardzo udanym sezonie i po udanym Euro najprawdopodobniej odejdzie z Legii. Już sam fakt, że nie wrócił do treningów od razu po turnieju jest jasnym sygnałem, że może w ogóle nie wrócić. W klubie zastanawiają się nawet czy zdąży jeszcze pomóc drużynie w pucharach. Jedynym plusem jest to, że Legia jego transferze zarobi, ale czy pieniądze pomogą w walce o puchary?

Zmiany kadrowe na bokach należy więc ocenić na duży minus. Drużyna została już osłabiona, może być osłabiona jeszcze bardziej, a ewentualne urazy spowodują spory problem dla trenera.

Stoperzy - to kolejna newralgiczna pozycja, o której słyszymy od ponad miesiąca, że wymaga wzmocnień/uzupełnień. Wprawdzie na lewej stronie obrony może grać Abu Hanna, ale póki co Izraelczyk zawodzi. Przegrywa rywalizację o miejsce w składzie z Mateuszem Hołownią. W sparingu z Lechią nie popisał się przy straconych golach, a wcześniej niezbyt dobrze zaprezentował się w meczu z Ferencvarosi TC. W tej chwili do gry szykowane jest trio Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska i właśnie Hołownia. W ubiegłym tygodniu pojawił się uraz "Wietesa", przez co sztab szkoleniowy musiał włączyć do treningów Jehora Macenkę z trzecioligowych rezerw. Zakontraktowany kilka dni temu Lindsay Rose może okazać się ciekawym wzmocnieniem i zabezpieczeniem na wypadek braku "Jędzy", ale on dopiero będzie dochodził do odpowiedniej dyspozycji. Środek obrony to z kolei docelowa pozycja Maika Nawrockiego, ale młody obrońca stracił sporą część obozu z powodu osłabienia organizmu i dopiero pod koniec tygodnia wrócił do treningów z drużyną. Poza tym wydaje się, że przed nim jeszcze dużo pracy. Łatwo też sprawdzić liczbę meczów, które rozegrał w poprzednim sezonie - raptem 10, z czego tylko 3 w tym roku. Trudno więc oczekiwać, że jest to jakiekolwiek wzmocnienie, a już na pewno nie na puchary. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że w środę Wieteska będzie gotowy do gry.

Pod kątem ruchów transferowych z klubu należy też pamiętać, że mogą pojawić się mniej spodziewane oferty - np. dla wspomnianego wyżej Wieteski, który ma za sobą udaną rundę i 24 lata na karku. Z kolei Mladenović został wybrany piłkarzem sezonu i po sezonie sugerował, że najbliższa przyszłość może potoczyć się różnie.

Napastnicy - od przybytku głowa nie boli?

Najliczniej obstawioną formacją w Legii jest aktualnie... atak: Pekhart, Emreli, Rafael Lopes, Muci, Włodarczyk, Rosołek, Kostorz, Kamiński. Tymczasem miejsce do gry jest jedno. Z tego powodu trenerzy próbują znaleźć inne pozycje dla tych, którzy wyróżniają się na treningach. Na skrzydle grywa Ernest Muci, a za wysuniętym napastnikiem bywa ustawiany Rafael Lopes. Portugalczyk i Emreli dobrze czują się z piłką przy nodze, lubią cofać się i kreować grę. Istotne jest jednak to, by w polu karnym był zawodnik, który skończy akcję. Jeżeli szybko wróci Tomas Pekhart, to szkoleniowcy będą rozważali grę ustawieniem 3-5-2. Niestety, coraz wyraźniej słychać, że Pekhart, któremu pozostał tylko rok kontraktu, liczy na transfer do innego klubu. Czech ma 32 lata, najlepszy sezon za sobą i oczekuje albo przedłużenia umowy z Legią, albo będzie szukał nowego pracodawcy, który da mu ostatni solidni kontrakt w karierze.

Jest jeszcze Jasur Yaxshiboyev, ale trochę jakby go nie było. Uzbek od początku pobytu w Legii ma jakiegoś pecha. Latem treningi wznowił później z powodu koronawirusa, a potem doznał urazu mięśnia dwugłowego. Na razie trenuje indywidualnie, ale w kuluarach słychać, że po pół roku nadal nie za bardzo odnalazł się w drużynie. Problemem jest nie tylko przygotowanie fizyczne, ale także odpowiednie nastawienie zawodnika. Jako jedyny nie został zgłoszony na 1. rundę europucharów. Nie należy liczyć na niego w najbliższej przyszłości, choć wszyscy podkreślają, że potencjał czysto piłkarski ma całkiem duży. Czy sztab szkoleniowy będzie miał jeszcze cierpliwość do Jasura? Aktualnie stoi to pod znakiem zapytania.

Stabilizacja w środku pola i kreatywna ofensywa

W tej chwili największy spokój pod względem kadrowym trener ma w środku pola. Andre Martins i Bartosz Slisz dobrze się uzupełniają. Na dodatek muszą rywalizować między sobą, bo nie jest powiedziane, że w każdym spotkaniu dla obu znajdzie się miejsce. W meczach, w których Legia będzie chciała dominować, trener planuje grę jednym defensywnym zawodnikiem. Wydaje się, że w tym momencie pewny plac gry miałby Portugalczyk, tym bardziej, że Slisz nie ma już statusu młodzieżowca. Jeden defensywny pomocnik oznacza dodatkowe miejsce dla gracza ofensywnego, takiego jak np. Josue. Portugalczyk może wprowadzić nową jakość w poczynaniach ofensywnych Legii, ale wstępne informacje były takie, że trzeba na niego trochę poczekać. Liczymy jednak na to, że stanie się to szybciej niż pierwotnie zakładano. Na skrzydłach pewne miejsce mają Bartosz Kapustka i Luquinhas, którzy lubią schodzić do środka i grać kombinacyjnie. Tego pierwszego jednak naciska Ernest Muci. Albańczyk na treningach prezentował się bardzo dobrze. Mocno pracował, by otrzymać swoje minuty. Możliwe, że w tym momencie będzie pierwszym wchodzącym z ławki rezerwowych.

Taktyka. W Norwegii na zero z tyłu?

Jeszcze nigdy 1. runda eliminacji w wykonaniu Legii nie wywoływała tyle niepokoju jak nadchodzące starcie z Bodo/Glimt. W ostatnich latach Wojskowi eliminowali na tym etapie drużyny Linfield FC (1-0), Europa FC (0-0, 3-0) i Cork City (1-0, 3-0). Wówczas awans traktowany był przez wszystkich jako formalność. Teraz tak nie jest. Może to jednak i lepiej, bo cały zespół zdaje sobie sprawę z tego, że nie będzie to spacerek. Odpowiednia mobilizacja może okazać się kluczem to pokonania mistrzów Norwegii.

W meczu w Bodo spodziewamy się defensywnego ustawienia drużyny. Trener nie zamierza wracać do gry czwórką obrońców, bo zawodnicy przyzwyczaili się do gry w trójce. Niewykluczone, że w wielu momentach środowego spotkania będziemy obserwowali grę ustawieniem bliższym 5-4-1. Wahadłowi będą bardzo zaangażowani w bronienie dostępu do bramki, a ofensywa będzie czyhała na kontry. Priorytetem jest osiągnięcie korzystnego wyniku przed rewanżem w Warszawie, a takim po zniesieniu kryterium goli wyjazdowych jest nawet remis 0-0. W ofensywie trener Michniewicz zapewne postawi na kreatywność Kapustki, Luquinhasa i Emreliego.

Gorące lato

Przez ostatnie tygodnie na co dzień przyglądaliśmy się z boku pracy, którą wykonywali mistrzowie Polski. To, co dało się zauważyć, to nowy sposób prowadzenia przygotowania fizycznego, który wprowadził Zbigniew Jastrzębski. Pierwszy trener zapewnia, że klasyczne metody profesora są korzystną zmianą, ale o tym tak naprawdę przekonamy się dopiero w nadchodzących miesiącach, bo zbudowana wytrzymałość musi wystarczyć do końca rundy jesiennej. Na treningach jak zwykle było dużo gierek i jeszcze więcej ćwiczeń powiązanych z rozwiązaniami taktycznymi, które mają być wprowadzane w życie podczas meczów. Piłkarze ćwiczyli także stałe fragmenty i sporo strzelali na bramkę. Wszystkie treningi były rejestrowane przez kamerę i drona, a następnie szczegółowo analizowane.

W najlepszym scenariuszu do końca sierpnia Legię czeka aż 15 meczów. Takiej dawki spotkań nie da się grać żelazną jedenastką, o czym przekonaliśmy się już wielokrotnie w ostatnich latach. Trzeba więc liczyć na to, że zawodnicy stanowiący trzon drużyny unikną urazów, nowi szybko dojdą do odpowiedniej formy fizycznej, a młodzi będą chcieli wykorzystać szanse, jakie się przed nimi otworzą. Tak czy inaczej, znowu musimy przygotować się na stresujące lato. Po reformie pucharowej dużo większe znaczenie nabrały mecze lipcowe, które do tej pory zwykle odhaczaliśmy jako wygrane jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. To jednak okres, w którym Legia zwykle prezentowała się bardzo słabo lub słabo. Tymczasem przejście dwóch rund w Lidze Mistrzów gwarantuje fazę grupową pucharów, czyli coś, na co czekamy już ponad 1400 dni.

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów?
SUMA GŁOSÓW: 24020
START: 15.06.2021 / KONIEC: 14.07.2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (44)

+dodaj komentarz
lol - 06.07.2021 / 10:21, *..

Legia grzebie po smietnikach i kontraktuje bezuzyteczne odpady - to jest dramat tego klubu. Lepiej chyba szukac w polskich nizszych ligach. Przynajmniej beda do gry przygotowani.

odpowiedz
Gość niedzielny - 06.07.2021 / 09:01, *.centertel.pl

Przecież to proste i oczywiste jak do drużyny na osiedlu dołączył dobry kocur to od razu widać było różnice w całym zespole A tu q....a dywagacje ????więc albo wejdzie któryś gość i będzie jak z Jluboją albo D...a blada i kopoanina ????

odpowiedz
Kozii - 05.07.2021 / 22:49, *.centertel.pl

Takiego słabego składu dawno nie bylo

odpowiedz
Zu(L)us - 05.07.2021 / 21:57, *.centertel.pl

Kuzwa. Nie teoretyzujmy. Wielcy trenerzy .Mamy wygrać i to wszystko w tym temacie..Jak nie wyjdzie to za tydzień odrobimy. Wrzuccie 5 bieg .Pozdrawiam

odpowiedz
Dedi - 05.07.2021 / 21:46, *.plus.pl

Ale się cieszę że nowy sezon się zaczyna te euro już trochę przynudza... Legia zaczyna walkę o puchary nie może być łatwiej niż w tym roku bo przynajmniej musimy zagrać w tym pucharze konferencji prasowej.. A nasz cel główny to jednak Liga mistrzów!! A dlaczego nie??? Bodo musimy przejść to są naprawdę średniacy a druga runda to naprawdę mamy szczęście pomartwimy się w trzeciej rundzie ale wtedy i tak już mamy grupę tego nowego pucharu to presja może być mniejsza!! I kto wie ja marzę o 4 rundzie eliminacji ligi mistrzów !

Transfery super Miodek! Josue to jest kocur dużo lepszy niż taki Pasquato.. Johansson
ROSE .. Mamy pakę Legio Musisz !!

Już piwko na środę się chłodzi Legia wygra 2-0 Mega klub mój ulubiony choć nie jestem z samej Warszawy. Do boju !

odpowiedz
ktomek - 05.07.2021 / 20:29, *.kabel-deutschland.de

A ja uwazam, ze jak na czas pandemii to jest raczej ok.
Problem jest przez Euro 2020, ale same transfery:
Emreli-Cholewiak 1:0
Abu Hanna-Lewczuk 1:0
Johansson-Vesovic 0:0
Josue-Gwilla 1:0
Nawrocki-Mosor 0:0
Rose-Schabanov 1:0
Rosolek-Rusyn 0:0
nikt-Valencia 0:0
nikt-Wszolek 0:1
W sumie 4:1. Oczywiscie zakladam, ze ktos jeszcze odejdzie po pucharach za tydzien...
Ale na lige Legia bedzie silniejsza

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 06.07.2021 / 12:06, *.petrotel.pl

@ktomek: nikt-Valencia 0:0 To porównanie najbardziej mi się podobało ;-)

odpowiedz
Bieda - 05.07.2021 / 19:27, *.chello.pl

Kur... Poważny klub i nie ma obecnie żadnego zawodnika na prawe wachadło. Jury nie liczę bo faktycznie to go jeszcze nie ma i wszyscy wiedzą że odejdzie. Gadanie że Legia to Legia tamto a będą grali jak w 10. Hołownia grał mocno średnio w lidze a na zgrupowaniu bez rewelacji mówiąc najdelikatniej i nagle ma być naszym zbawieniem w obronie. Czy ktoś ma jakiś pomysł na jakiej podstawie można tak sadzić? Drużynę buduje się od tyłu a my na 5 miejsc z tyłu mamy max 3 obsadzone. To jak Oni mają wygrać z kimkolwiek? Zamiast płakać po meczu z Bodo warto już teraz to powiedzieć głośno. Michniewicz jest jak jest ale nie ma kim grać w obronie! Abu nie pasuje na razie nigdzie. Przy dobrych wiatrach będzie za Cholownie ale też tak średnio. Jak daj Boże nowy stoper okaże się przyzwoity to będzie do trójki z kuzynami ale nadal na bokach będzie bieda. Czy w Legii to żyją w Nibylandii? Nie marzyć tylko latać obronę na już!

odpowiedz
Bramkarz - 05.07.2021 / 18:25, *.chello.pl

W kwestii bramki, ciekawi mnie co z Wojciechem Muzykiem - nie był na zgrupowaniu, totalne zero informacji, nawet nie wiemy czy ciągle jest piłkarzem Legii. Chyba nawet redakcja o nim zapomniała, że nikt nie pyta o niego na konferencjach.

odpowiedz
Woytek (Legionisci.com) - 05.07.2021 / 18:53, *.legionisci.com

@Bramkarz: Ostatnie informacje jakie o nim posiadaliśmy były takie, że po powrocie do treningów bóle pleców powróciły... i chyba nic od tamtej pory się nie zmieniło. Nie pytamy, bo trzeba sobie powiedzieć jasno, że Muzyk jest raczej daleko od gry w Legii biorąc pod uwagę jak wyklarowała się sytuacja z Cezarym Misztą i trenującym od roku z jedynką Kacprem Tobiaszem.

odpowiedz
Autor - 05.07.2021 / 20:05, *.play-internet.pl

@Woytek (Legionisci.com): dziękuję za odpowiedź! I pozdrawiam ;)

odpowiedz
nie grać wahadłami! - 05.07.2021 / 16:33, *.chello.pl

Ustawienie z wahadłami nas zgubi! Już teraz jest to śmieszne ponieważ Skibicki to typowy skrzydłowy.. Jak odejdzie albo Jura albo Mladen to nie mamy prawa grać tym ustawieniem. Na transfery do klubu na tą pozycję nie ma co liczyć. DObrych wahadłowych jest mało i na pewno nas na nich nie stać...

odpowiedz
Markus Merk - 05.07.2021 / 17:42, *.play-internet.pl

@nie grać wahadłami!: was nie stać, nas stać.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 05.07.2021 / 20:09, *.centertel.pl

@Markus Merk: to gdzie oni są? czemu jeszcze nie w Legii?

odpowiedz
Kony - 05.07.2021 / 16:25, *.play-internet.pl

Bodo i Slovan wygraja przynajmniej dwoma bramkami i inkasuje 2,5k mysle, ze powinno to łatwo wejść. Legio nie zawiedz jak co roku :)

odpowiedz
Sputnik 44 - 05.07.2021 / 17:00, *.vectranet.pl

@Kony: No więc życzymy przegranej!

odpowiedz
Dedi - 05.07.2021 / 21:47, *.plus.pl

@Sputnik 44:

Ha ha dokładnie po co to pisze jak nie kibicuje naszym....

odpowiedz
Wolfik - 05.07.2021 / 16:15, *.mm.pl

Czy Legia jest gotowa na zmagania w pucharowych eliminacjach? Chyba nie ma mądrego, kto by na to pytanie odpowiedział. Wyjdzie "w praniu".

Nie podoba mi się styl budowania drużyny w oparciu o "łapankę". Z transferów zimowych nie wypalił żaden, a one w zamyśle miały stanowić o sile drużyny latem. Dodatkowo straciliśmy prawe wahadło, a napastnik i prawy obrońca nie wiadomo czy wrócą. Trudno mówić o tym, że jesteśmy mocniejsi.

Swoje małe nadzieje opieram na zmyśle Emerliego do strzelania bramek. I doświadczeniu Boruca.

Nie bez znaczenia pewnie bedzie fakt, że Norwegowie są w trakcie sezonu a my z nimi zagramy pierwszy powazny mecz. Jeśli tą przeszkodę miniemy - może być łatwiej o awans do LE lub CL. Jeśli nie - to licznik wstytu prezesa bedzie bił nadal.

odpowiedz
Dedi - 05.07.2021 / 21:56, *.plus.pl

@Wolfik: A ja myślę że LEGIA jest gotowa jak nigdy ! Pan Michniewicz wie co robi, dobry obóz ! Transfery są giga JOSUE w nim widzę nawet następce Dzidzi Ofoe, tylko żeby miał chłodną głowe Emreli narazie na duży plus
Rose to jest naprawdę bardzo dobry obrońca
według mnie przewyższa Remyego o klasę
Kapustka będzie grał na swoim poziomie
Naprawdę mega się cieszę że już w środę zaczynamy !!! Euro już trochę przynudza..
Środa 18:00 Piwko i zwycięstwo L !

odpowiedz
Wielki Poślad - 05.07.2021 / 16:00, *.com.pl

Patrząc na rotacje w składzie kto odszedł i kto przyszedł to nasuwa się odpowiedz jaka Legia ? Do ... ale dalej już nie wypada pisać .

odpowiedz
AML - 05.07.2021 / 15:55, *.centertel.pl

LEGIA WYGRA Z BODO - TRZEBA MOCNO WIERZYĆ BO WIARA CZYNI CUDA !!!
=====================================
MYŚLĘ, ŻE WIECZOREM W ŚRODĘ OK. GODZ. 20.00 WSZYSCY LEGIONIŚCI BĘDĄ SZCZĘŚLIWI, JAK LEGIA WYGRA Z BODO. TO BĘDZIE PIERWSZY KROK W STRONĘ AWANSU DO 2 RUNDY ELIM. LM. DRUGI KROK ZROBIMY W WARSZAWIE PONOWNIE WYGRYWAJĄC Z BODO !!!

TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!

odpowiedz
Greg L - 05.07.2021 / 20:23, *.chello.pl

@AML: wyjdź z lochów średniowiecza, jaka wiara? Mamy na cud liczyc? Jprdl, to XXl wiek chłopie!!!

odpowiedz
Dedi - 05.07.2021 / 21:50, *.plus.pl

@AML:

Tak jest bracie ! Co to za kibice którzy piszą że znowu odpadniemy itp.... Norwedzy to średnicy... Musimy ich przejść ! A druga runda no nie mogliśmy lepiej trafić !!
Mało wiary mają fani .. ale to może ok będzie radość w środę !! Tylko LEGIA

odpowiedz
AML - 05.07.2021 / 15:34, *.centertel.pl

JEDZIEMY PO ZWYCIĘSTWO !!!
======================
TYLKO LEGIA-LEGIA 16 MP !!!

odpowiedz
Siwy - 05.07.2021 / 14:43, *.02.net

W tym roku Loczek nie zrzuci winy na trenera. Nie mamy wahadeł i nic nie slychac żeby ktoś miał dojść,za to napastników więcej niż potrzeba. Czy ten człowiek to losuje te transfery z jakiejś kuli???

odpowiedz
. - 05.07.2021 / 13:14, *.orange.pl

Jędza ze zniczem stoi, czy z dzwoneczkiem przywołującym rozbiegane owieczki ze stada?

odpowiedz
Roma - 05.07.2021 / 13:04, *.plus.pl

Nie mam wielkich nadziei. Schemat wielokrotnie przerabiany. Nie wiem dlaczego akurat w tym roku miałoby się udać? Czy to tak trudno ogarnąć, że my musimy być w optymalnym zestawieniu i najlepszej formie właśnie w lipcu i sierpniu, bo wtedy decydują się losy całego sezonu ( głównie w aspekcie finansowym, ale też sportowym ). My w październiku możemy być w kryzysie - bo w Europie już i tak "wyżej nie podskoczymy", a zaległości ligowe da się nadrobić wiosną. No ale jest jak jest - kadra osłabiona, a rywal w pierwszej rundzie chyba najmocniejszy w ciągu ostatnich kilku lat.

odpowiedz
Markus Merk - 05.07.2021 / 14:41, *.play-internet.pl

@Roma: Maruda.

odpowiedz
Roma - 06.07.2021 / 09:19, *.plus.pl

@Markus Merk: zapewne masz rację, ale jednak sprawdziłbym na varze

odpowiedz
wojti - 05.07.2021 / 12:51, *.chello.pl

Jaka Legia ? Boję się że taka jak zawsze......balonik dmuchany...transfery jakieś są ( nie ważne że nie do gry na już ale są ) zero optymizmu.....i tak co roku.....

odpowiedz
KibicL - 05.07.2021 / 13:10, *.net.pl

@wojti: będzie dobrze ogramy Norwegów a później już z górki.

odpowiedz
Benedykt - 05.07.2021 / 12:28, *.246.2

czyli jak zwykle prowizorka albo sie uda albo nie... W sumie możemy zastosować unikalną taktykę i wystawić 6 napastników

odpowiedz
PND - 05.07.2021 / 12:14, *.94.134

Licznik wstydu powinnien bić, nawet jeśli jakimś cudem załapiemy sie na tą 3 ligę śmiechu i rozpaczy...

odpowiedz
olew - 05.07.2021 / 11:38, *.vectranet.pl

Mocna ! Ale trzeba będzie pobiegać trochę z drwalami.

odpowiedz
KrystekLegia - 05.07.2021 / 11:36, *.chello.pl

Witam orientuje się ktoś może kiedy rozpocznie się sprzedaz biletów na mecz rewazowy z Bodo?

odpowiedz
oLaf - 05.07.2021 / 11:12, *.vectranet.pl

skład jak na LE jest słaby (jak na Ekstraklasę dobry) natomiast nie to jest problemem - problemem od 4-ch lat jest przegrywanie ze SŁABSZYMI zespołami i to należy wyeliminować!!! (to samo dotyczy Repry, niestety).

Także mental, taktyka i zaangażowanie na maksa to podstawa od czego należy wyjść.

odpowiedz
Tadek - 05.07.2021 / 11:02, *.netfala.pl

Słaba Legia przed pucharami... Pewnie na ligę znowu wystarczy, ale w Europie będą baty od kelnerów.

odpowiedz
Biała Siła - 05.07.2021 / 10:48, *.t-mobile.pl

Cudzoziemska ,niestety

odpowiedz
Pawel - 05.07.2021 / 09:58, *.play-internet.pl

Ludzie przestańcie się oszukiwać. Nie mamy żadnych szans. Najpierw pompowanie balona i myślenie "a może tym razem a może nie będzie tak źle". Najpierw z reprezentacją, teraz z LM. A afekt zawsze ten sam.

odpowiedz
Or(L)ando Sa - 05.07.2021 / 11:10, *.centertel.pl

@Pawel: widzisz Paweł, tak wygląda baleron...
A Ha

odpowiedz
Sputnik 44 - 05.07.2021 / 12:10, *.vectranet.pl

@Pawel: afekt to ma Pudel w oczach ;)

odpowiedz
SEBO(L) - 05.07.2021 / 12:18, *.centertel.pl

@Pawel: No rzeczywiście chyba pisałeś to w "afekcie"...:)

odpowiedz
D. M. - 05.07.2021 / 09:28, *.centertel.pl

,,Mamy bardzo mocny skład, a po transferach będzie jeszcze lepszy...,,

odpowiedz
Sebarembertów - 05.07.2021 / 09:25, *.chello.pl

Myslę że to bedzie bardzo cięzki sprawdzian ale do przejscia jest ten mistrz Norwegii.14 lipca będą mieć znowu pomoc kibiców.Do boju Legio!!!!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.