Legia II Warszawa - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

III liga: Legia II na 6. miejscu po rundzie jesiennej

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sobotę odbyło się ostatnie spotkanie rundy jesiennej w grupie I III ligi. Po 19 kolejkach zespół Legii II Warszawa zajmuje 6. miejsce z dorobkiem 30 punktów. Rezerwy mistrzów Polski zanotowały 8 zwycięstw, 6 remisów i 4 porażki. Do 15. kolejki trenerem zespołu był Marek Gołębiewski, a następnie zastąpił go Piotr Zasada.

Pierwsze miejsce w ligowej tabeli zajmuje Legionovia Legionowo, która zgromadziła 41 punktów. Drugi w zestawieniu Świt Nowy Dwór Mazowiecki ma 37 oczek. Po 35 punktów zgromadziły zespoły Polonii Warszawa i Unii Skierniewice.

Na drugim biegunie znajduje się Wissa Szczuczyn, która w 19 meczach zdobyła jedynie 13 punktów. Ponadto strefie spadkowej są Sokół Aleksandrów Łódzki, Mamry Giżycko i Pelikan Łowicz.

Runda wiosenna rozpocznie się na początku marca 2022 roku.

Tabela, wyniki i terminarz III ligi

Liczby Legii II

We wszystkich 18 meczach wystąpiło dwóch zawodników - Tomasz Nawotka (1605 minut) i Karol Noiszewski (1535 minut). 17 razy na placu gry pojawił się Inaki Astiz (1519 minut).

Najskuteczniejszym zawodnikiem jest Szymon Włodarczyk - 7 bramek. O jedno trafienie mniej zanotował Dawid Dzięgielewski. Po 4 razy bramkarza rywali pokonali Arkadiusz Ciach, Kacper Kostorz i Kacper Skwierczyński.

W 13 meczach na bramce stał Maciej Kikolski, 3 razy Cezary Miszta i 2 razy Kacper Tobiasz.

Z szerokiej kadry pierwszej drużyny w dwójce zagrali:
Bartłomiej Ciepiela - 15 meczów
Szymon Włodarczyk - 13
Jakub Kisiel - 12
Kacper Kostorz - 7
Cezary Miszta - 3
Kacper Tobiasz - 2
Mateusz Hołownia - 2
Jasur Yaxshiboyev - 2
Jurgen Celhaka - 1
Filip Mladenović - 1
Lindsay Rose - 1
Yuri Ribeiro - 1


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.