Żeglarska Legia na zawodach Sailing Champions League w roku 2020
REKLAMA

Żeglarstwo

Legia rozpoczyna walkę o awans do Ligi Mistrzów

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Od czwartku w Sopocie załoga Żeglarskiej Legii Warszawa startować będzie w kwalifikacjach do finałowych zawodów Sailing Champions League, które w dniach 22-25 lipca odbędą się w Niemczech (w Travemunde).

W Sopocie, gdzie rywalizacja potrwa od 15 do 18 czerwca, o ostatnie miejsca w Lidze Mistrzów powalczy 26 załóg z jedenastu krajów, które ścigać się będą na łódkach klasy RS21. Legioniści, pod wodzą Jakuba Pawluka trenować będą w Sopocie od środy.

W Sopocie, oprócz Legii, z polskich załóg startować będą: YKP Gdynia, Yacht Club Gdańsk, Yacht Club Sopot i Klub Wodny Garland Gliwice.

Żeglarska Legia już dwukrotnie startowała w Sailing Champions League. Przed dwoma laty, w Porto Cervo na Sardynii, legioniści zajęli miejsce 22. w finałach. Z kolei w roku 2019 w półfinale Ligi Mistrzów w St. Petersburgu, legijna załoga zajęła miejsce 17. i nie zakwalifikowała się do finałów w St. Moritz.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.