Jakub Zieliński został nowym zawodnikiem Legii i będzie grał m.in. w III-ligowych rezerwach naszego klubu - fot. akademia.legia.com
REKLAMA

Zieliński i Korzeniowski pozyskani do Akademii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Akademia Legii pozyskała w ostatnich dniach pozyskała dwóch utalentowanych zawodników, którzy w nadchodzącym sezonie będą mogli występować również w III-ligowych rezerwach naszego klubu.

Legia pozyskała m.in. 15-letniego golkipera Gedanii Gdańsk, Jakuba Zielińskiego (rocznik 2008), który przez większość przygody piłkarskiej trenował w Jaguarze Gdańsk. W ostatnim sezonie w wieku 14 lat zadebiutował w rozgrywkach III ligi w barwach Gedanii. Na trzecioligowych boiskach wystąpił 30 razy. Na swoim koncie ma również występy w reprezentacji Polski juniorów.

Ponadto do Akademii Legii trafił Dawid Korzeniowski z rocznika 2008, który występuje jako środkowy lub lewy obrońca. Korzeniowski jest wychowankiem Chojnika Jelenia Góra, a od 2020 roku występował w Śląsku Wrocław, w barwach którego zdobył mistrzostwo Polski CLJ U-15. Zawodnik występuje również w młodzieżowych reprezentacjach Polski.


Jakub Zieliński - fot. akademia.Legia.com


Dawid Korzeniowski - fot. akademia.Legia.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.