Liga polska
baraż o utrzymanie w II lidze, mecz 1
Kłodzko
30.04.2005
16:00
Doral Nysa Kłodzko
Legia Warszawa
Doral Nysa Kłodzko
83-87
Legia Warszawa
Malewski 20
Dębski 19
Jaremkiewicz 15
Kozłowski 9
Otto 8
Marchelewicz 8
Karbowski 6
Nawrot 2
Sędzia główny
Relacja

Jeden krok

Koszykarze Legii pokonali w wyjazdowym meczu drużynę Doral Nysa Kłodzko 87-83. Tym samym pierwsza część operacji pod hasłem "Legiunia nigdy nie spadnie" zakończyła się sukcesem!
Legia coraz bliżej utrzymania - to najważniejszy wniosek przed rewanżowym spotkaniem, które odbędzie się 14 maja w Warszawie. Niestety, w Kłodzku legioniści nie zachwycili. Po pierwszej kwarcie, którą wygraliśmy aż 30-13, oczywistym wydawało się spokojne kontrolowanie wyniku. Być może świadomość kilkudziesięciopunktowego prowadzenia, paraliżująco wpłynęła na zawodników bowiem w niespełna 15 minut roztrwonili oni znaczącą przewagę. "Rywale postawili skuteczną obronę strefową, co w połączeniu z rozregulowanymi celownikami moich graczy, sprawiło że wynik do końca był sprawą otwartą" - mówił po meczu trener Legii, Robert Chabelski. Na szczęście młodzi legioniści dobrze zaprezentowali się w ostatniej kwarcie, rywale dla odmiany pudłowali nawet z rzutów osobistych. "Myślę, że na własnym terenie zagramy dużo lepiej i zwycięstwo będzie bardziej okazałe" - powiedział Chabelski.


Autor: turi i Bodziach

© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.