Fragment spotkania Młodej Legii z MKS Mława - fot. Raffi

Porażka sparingowa Młodej Legii

Raffi - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w dniu dzisiejszym na sztucznej murawie przy ul. Łabiszyńskiej meczu sparingowym drużyna Legii występująca w Młodej Ekstraklasie uległa 1-2 IV-ligowemu MKS Mława. Prowadzenie dla gości zdobył w 24. minucie Mariusz Walczak, wyrównał 9 minut później Dawid Cempa. Wynik ustalił 7 minut po przerwie doświadczony Andrzej Karpiński, który pokonał Skrzyńskiego i zdobył drugiego gola dla Mławianki. Mecz był okazją do przetestowania licznych graczy - zarówno z innych klubów, jak i z Akademii Piłkarskiej. W środę, 6 lutego, na tym samym obiekcie kolejny sparing - z III-ligową Ładą Biłgoraj.

W składzie Legii zabrakło z różnych przyczyn (kontuzje, testy w innych drużynach, pobyt na zgrupowaniu pierwszej drużyny bądź reprezentacji narodowej) takich graczy jak: Majkowski, Trochim, Świdzikowski, Paluchowski, Frączczak, Wysocki, Ściebura, Ryłka, Stoch, Ambrożewicz (tego ostatniego prawdopodobnie nie zobaczymy już na wiosnę w naszych barwach). Ich miejsce zajęli zawodnicy testowani: napastnik/pomocnik Damian Szymborski - 19-letni wychowanek Sparty Brodnica, 19-letni prawy obrońca Damian Makowski z III-ligowego Mazowsza Grójec, 17-letni napastnik Łukasz Chalimoniuk z UKS Top-54 Biała Podlaska. Nie zabrakło również graczy Młodych Wilków; rocznik 1991 reprezentowali: lewy obrońca Piotr Wasikowski, defensywny pomocnik Daniel Łukasik i stoper Maciej Wydra, zaś rocznik 1992 - środkowy obrońca Cezary Michalak i lewy pomocnik Michał Żyro.

Spotkanie miało siłą rzeczy nieco chaotyczny charakter. Początkowo atakowali legioniści, a najlepszą okazję miał po solowym rajdzie Daniel Jezierski, przegrał jednak pojedynek 1 na 1 z golkiperem Mławianki. Później stopniowo do głosu zaczęli dochodzić goście. W szykach obronnych legionistów brakowało zrozumienia i Łopusiewicz dwukrotnie musiał ratować drużynę przed utratą bramki. W 24. minucie był jednak bezradny wobec doświadczonego Walczaka, który z bliska umieścił piłkę w siatce Legii. Trener Mazurek szybko zareagował, wprowadzając na plac gry Dawida Cempę - a ten błyskawicznie odwdzięczył się golem, po akcji Damiana Zbozienia.

W przerwie meczu doszło do zupełnego przemeblowania składu - na boisku pojawiła się druga jedenastka graczy, w tym aż trzech graczy Młodych Wilków. Z początku przewagę mieli zawodnicy z Mławy. Już w 52. minucie przeprowadzili szybką kontrę, Andrzej Karpiński ograł Maćka Wydrę, a następnie strzałem w długi róg pokanał Jacka Skrzyńskiego. Ta bramka otrzeźwiła nieco legionistów, którzy ruszyli do ataku. Szczególnie żwawo prezentowało się lewe skrzydło naszej drużyny. Najlepszą okazję na wyrównanie zmarnował Marcin Makles, który po dograniu Tomczyka na piąty metr trafił w bramkarza MKS. Mławianie nastawili się na kontry, ale do końca meczu dość czujnie spisywał się już blok obronny Legii. Podopieczni trenera Mazurka uzyskali lekką przewagę i uparcie próbowali zmienić niekorzystny rezultat. Dwukrotnie groźnie główkował Wydra, z dystansu uderzali: Wocial i Żyro, w końcówce szansę miał ponownie Makles. Mimo to bramka nie padła, a ze zwycięstwa mogli cieszyć się goście.

Z racji mocno eksperymentalnego zestawienia oraz niezbyt długiego okresu przebywania na boisku ciężko jeszcze ocenić jednoznacznie graczy testowanych. Nie wyróżnili się zbyt mocno, ale niektórzy mają zauważalny potencjał. Decyzja o tym, którzy z nich pojadą na zgrupowanie do Hennef, zapadnie zapewne po środowym sparingu z Ładą Biłgoraj.

Młoda Legia 1-2 (1-1) MKS Mława
0-1 - 24 min. Walczak
1-1 - 33 min. Cempa
1-2 - 52 min. Karpiński

Skład Legii:
I połowa: Łopusiewicz - Wasikowski, Hernacki (Kpt), Michalak, Makowski - Jezierski, Zbozień, Łanucha, Kozub - Chalimoniuk, Kabala (30. Cempa)

II połowa: Skrzyński - Rawa, Wydra, Woźniak, Tomczyk - Mikołajczak, Łukasik, Wocial, Żyro - Cempa (60. Makles), Szymborski