Legioniści zremisowali z Krasnodarem - fot. Woytek / Legionisci.com

Legia 1-1 Krasnodar

Ostatni sprawdzian w Austrii na remis

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

W ostatnim meczu sparingowym podczas obozu w Austrii Legia Warszawa zremisowała 1-1 z rosyjską drużyną FK Krasnodar.

W składzie Legii nastąpiła zmiana tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Joel Abu Hanna doznał urazu mięśnia dwugłowego, przez co nie wybiegł na plac gry. Pierwszą groźną okazję zobaczyliśmy w 8. minucie. Nieźle akcję pociągnął Kacper Skibicki, a strzał oddał Mahir Emreli, jednak piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła słupek. Rosjanie odpowiedzieli mocnym strzałem z bardzo dużej odległości, na szczęście Artur Boruc z małymi problemami obronił to uderzenie. Po kwadransie gry Krasnodar zaskoczył defensywę Legii, ostatecznie futbolówka po strzale Szapiego Sulejmanowa minęła bramkę. W 28. minucie mistrzowie Polski mieli znakomitą okazję. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Andre Martinsa piłkę w kierunku bramki skierował Mateusz Wieteska. Znakomitą interwencją popisał się golkiper, następnie z bardzo ostrego kąta piłkę dobijał Ernest Muci, ale chybił. Kilka minut później głową uderzał Kacper Skibicki, ale młody gracz trafił tylko w słupek. W 37. minucie ostro sfaulowany w polu karnym został Mahir Emreli, na szczęście snajperowi nic się nie stało. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Filp Mladenović. Stanisław Agkacew wyczuł intencje Serba i wybronił to uderzenie. Pomimo że golkiper popisał się fenomenalną interwencją, ale już kilkadziesiąt sekund później pogubił się, co kosztowało Krasnodar utratę bramki. Bramkarz podał futbolówkę wprost do Ernesta Muciego, który odegrał ją do Mahira Emreliego, a ten dał Legii prowadzenie. Na przerwę warszawiacy schodzili więc ze skromnym prowadzeniem.

W 55. minucie Krasnodar napędził strachu warszawskiej drużynie. Piłka po dośrodkowaniu zmierzała w stronę Artura Boruca, ostatecznie poza linię końcową wybił ją Artur Jędrzejczyk, który na plecach miał rywala. Kilka minut później Mahir Emreli za długo zwlekał, choć mógł odegrać futbolówkę do lepiej ustawionego Rafaela Lopesa. Ostatecznie snajper oddał za lekki strzał, aby zaskoczyć bramkarza rywali. W 65. minucie "Skiba" mocno przymierzył po ziemi, jednak niecelnie. Chwilę później Bartosz Slisz bardzo niedokładnie podał piłkę do "Wietesa", który ratował sytuację faulem. Niestety, stoper Legii przewrócił rywala we własnym polu karnym, przez co arbiter wskazał na jedenasty metr. Remy Cabella wykorzystał rzut karny i tym samym doprowadził do remisu.

Ależ było blisko kolejnej bramki w 77. minucie! Szymon Włodarczyk pognał prawą flanką, po czym idealnie zagrał do Rafaela Lopesa. Portugalczyk bez zastanowienia huknął z powietrza, jednak niesamowitą interwencją popisał się Jewgienij Gorodow. Niecałe dziesięć minut później "Mladen" posłał futbolówkę w kierunku dalszego słupka, a dośrodkowanie wykończył "Włodar". Górą był jednak golkiper Krasnodaru. Tuż przed samym końcem spotkania świetną okazję mieli Rosjanie, jednak z najbliższej odległości chybili.

Fotoreportaż z meczu Legia - Krasnodar

Poprzednie sparingi w Austrii:
Bischofshofen SK 0-5 Legia Warszawa
Ferencvarosi TC 2-0 Legia Warszawa

Sparing
mecz towarzyski
#LEGKRA
0
Saafelden, Austria
23.06.2021
15:00
Legia Warszawa
FK Krasnodar
Legia Warszawa
1-1
FK Krasnodar
39' Emreli
(1-0)
Cabella (k) 69'
1 Artur Boruc 58'
55 Artur Jędrzejczyk
4 Mateusz Wieteska
20 Ernest Muci 63'
71 Kacper Skibicki
24 Andre Martins 63'
99 Bartosz Slisz 74'
25 Filip Mladenović
67 Bartosz Kapustka 46'
11 Mahir Emreli 70'
82 Luquinhas 78'
35 Cezary Miszta 58'
3 Mateusz Hołownia
23 Joel Abu Hanna
21 Rafael Lopes 46'
30 Kacper Kostorz 63'
63 Jakub Kisiel 63'
28 Szymon Włodarczyk 70'
72 Bartłomiej Ciepiela 74'
61 Kacper Skwierczyński 78'
60 Wiktor Kamiński
48' Stanisław Agkacew 58
Jewgienij Czernow 18
Jegor Sorokin 2
Aleksandr Martynowicz 4
Dmitrij Stocki 89
Aleksandr Czernikow 53
48' Tonny Vilhena 52
78' Jurij Gazinskij 8
Remy Cabella 7
Magomied-Szapi Sulejmanow 93
Władimir Iljin 29
48' Jewgienij Gorodow 16
Nikita Kokarew 80
78' Kaio 31
48' Eduard Spertsyan 74
Trener: Czesław Michniewicz
Trener: Wiktar Hanczarenka
Sędziowie
Główny: Sebastian Gishamer
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
!(L)! - 25.06.2021 / 03:33, *.tpnet.pl

Boruc
Johansson ... Hanna ... Jędrzejczyk
... Mladenović ... Juranović
Slisz ... Josue
..... Yaxshiboyev .... Muci .... Emreli

odpowiedz
Leśny Dziadek - 24.06.2021 / 15:12, *.centertel.pl

Macie koledzy jakieś rzetelne info na temat porównania Norwegów do zespołów z 2 ostatnich sparingów? Są od nich lepsi, gorsi, podobny poziom?

odpowiedz
Quick - 24.06.2021 / 11:50, *.tpnet.pl

Dla mnie jak na razie wygląda to słabo. Dwie kontuzje zawodników do pierwszego składu . Wzmocnienia które przyszły,raczej nie będą jeszcze gotowe na pierwszy mecz z Bodo. Więc obrona będzie łatana. Jeszcze Mladen nadal beż formy. Tak więc jestem zdania i że to się nie moze udać. Ja przynajmniej w to nie wierze

odpowiedz
Wie ktoś? - 24.06.2021 / 10:45, *.tpnet.pl

Czy Muci grał na obronie z Jędzą i Wieteską? Tak wynika z tego składu który podała redakcja.

odpowiedz
Tomasz - 24.06.2021 / 00:37, *.tpnet.pl

Szymon Włodarczyk też błysnął , dobra zmiana . Biegać potrafi , a strzały ( gole ) z czasem przyjdą ( jeśli będzie dostawał kolejne szanse ) .

odpowiedz
Quick - 24.06.2021 / 11:46, *.tpnet.pl

@Tomasz:
Podobno Raków rozważa ściągnięcie Włodara.

odpowiedz
L - 24.06.2021 / 12:19, *.tpnet.pl

@Quick:" Prezes wszechczasów" na pewno chętnie odda go za darmo tak jak innych wychowanków.

odpowiedz
komitet powitalny - 23.06.2021 / 22:55, *.centertel.pl

Bramka obciaza konto miszty, ktory po wejsciu ze 3 razy niepewnie/ nonszalancko/ niechlujnie wprowadzal pilke do gry i jeden raz przynioslo to rzut karny. Wieteska mogl nie fsulowac bylby poprostu gol. Podobala mi sie gra skibickiego oraz kisiela. Slisz bardzo dokladne dlugie podania serwowal. jedza z wietesem zakrali przyzwoicie. Szczerze mowiac bylo poprawnie. Co do bebzonow. Na czeska mozna patrzec z usmiechem ale na bebzon boruca patrzylem ze zgroza

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 23.06.2021 / 20:08, *.127.48

szpital i brak skuteczności na dwa tygodnie przed meczem z Bodo

odpowiedz
L - 24.06.2021 / 10:46, *.tpnet.pl

@vadisodjidjiaofoe: Nowa wizja mioduskiego. To jest sposób aby nasz rywal nas zlekceważył.

odpowiedz
Tomek - 23.06.2021 / 19:32, *.telenormobil.no

https://youtu.be/56tN87Srr0o
Warto posłuchać o rywalu z Norwegii

odpowiedz
Wilanow - 23.06.2021 / 19:15, *.tpnet.pl

Moim zdaniem nie ma na razie co krytykować. Poczekajmy na mecz z Bodo i wtedy się okaże jaki jest potencjał naszej Legii.

odpowiedz
Pawełek - 23.06.2021 / 17:48, *.vectranet.pl

Czyli lipa i dziadostwo z dziesiątym zespołem ruskiej ligi przewalić. Dno!

odpowiedz
(L) uz - 23.06.2021 / 22:08, *.inetia.pl

@Pawełek: Przewalić co? Sam jesteś dno. Zobacz "ruską " ligę w zestawieniu lig europejskich i nakryj się klapą. Spi...aj na swoje forum.

odpowiedz
L - 24.06.2021 / 12:28, *.tmodns.net

@Pawełek: oraz z uczestnikiem ostatniej LM

odpowiedz
Trec - 24.06.2021 / 12:36, *.play-internet.pl

@Pawełek: jesteś upośledzony czy udajesz?

odpowiedz
robochłop - 23.06.2021 / 17:45, *.tpnet.pl

Ciekawe,czy jest u nas ktoś,kto nie boi się gapić na Cześka bebzun...czy to jest karalne??? oczywiście żart taki...ps paradoksalnie,zawsze sparingiv z rosyjskimi drużynami są dla nas bezbolesne...natomiast czesi i ukraińcy zawsze się pokopią i pobiją...

odpowiedz
c u L t - 23.06.2021 / 17:35, *.20.79

I to samo co roku,sparingi,kontuzje ,dubaje,austryjackie gòry itd robiá szkalnych piłkarzy a nowy dietetyk znowu piguły jakieś podaje ech,ja bym zgrupowanie na babiej gòrze zrobił camping wojskowy,kucharz wojskowy i treningi wojskowe to by coś super było z nich ...a tak przeciétniaki....

odpowiedz
KAROLKK2 - 24.06.2021 / 08:35, *.centertel.pl

@c u L t: a gdzie leży Austryja ?

odpowiedz
c u L t - 24.06.2021 / 17:31, *.02.net

@KAROLKK2: Pod Warszawá,hehehe

odpowiedz
Syn trenera - 23.06.2021 / 17:04, *.plus.pl

Dwóch wirtuozów Slisz i Wieteska.. Muci Emreli na plus..

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 23.06.2021 / 19:43, *.127.48

@Syn trenera: "Muci Emreli na plus" - raczej Agkacew na minus, bo to co zrobił po obronie karnego to szok. Żeby dwa razy pod rząd popełnić taki sam szkolny błąd, podając najpierw do Emreliego, który z 5 metrów nie trafił do bramki, a chwilę potem podając do Muciego. Czy ten mecz można było obstawiać u buka? Jeśli tak, to nikt mi nie wmówi, że to nie była ustawka. Jeśli nie, to ja po prostu nie wiem co napisać.

odpowiedz