Młodzież: mecze weekendowe (akt.)

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Juniorzy starsi po "meczu walki" zremisowali na wyjeździe 0-0 z Polonią. Zespół U17 wygrał 4-2 z Hutnikiem Kraków i prowadzi w tabeli ligowej. Legia U15 uległa 0-1 Łódzkiej Akademii Futbolu, ale utrzymała prowadzenie w grupie A CLJ U15. Zespół U16 zajął 4. miejsce w turnieju "Warsaw Deyna Cup". Legia U14 wygrała 6-0 z Pogonią Siedlce 2010. Grały też najmłodsze zespoły Akademii i LSS.

CLJ U19: MKS Polonia W-wa 05/6 0-0 Legia U19

Legia: Wojciech Banasik – Oliwier Olewiński, Bartosz Dembek, Jan Leszczyński, Viktor Karolak – Maciej Saletra, Oskar Melich (62' Fryderyk Misztal), Jakub Żewłakow – Igor Skrobała (75' Antoni Majchrowski), Przemysław Mizera (67' Tomasz Rojkowski), Jakub Kowalski (62' Jakub Grzejszczak Ż)
Trener: Filip Raczkowski, II trener: Arkadiusz Adach

CLJ U17: Legia U17 4-2 (2-0) Hutnik Kraków 07
1-0 5 min. Dawid Nos (as. Konrad Kraska)
2-0 32 min. Dawid Nos (as. Jakub Zbróg)
3-0 53 min. Dawid Nos (as. Eryk Mikanovich)
3-1 66 min. Krystian Stodulski b.a.
3-2 80 min. Ksawery Semik
4-2 90+4 min. Eryk Mikanovich (as. Stanisław Gieroba)

Strzały (celne): Legia 25(13) - Hutnik 12(5).
Legia: Michał Bobier - Mikołaj Kotarba, Maksymilian Dołowy [08], Szymon Chojecki, Eryk Mikanovich - Dawid Foks, Pascal Mozie [08](65' Piotr Bartnicki [09]), Filip Przybyłko [08] - Jakub Zbróg Ż, Dawid Nos (57' Stanisław Gieroba Ż), Konrad Kraska (76' Dawid Korzeniowski [08])
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Maciej Pietraszko

Turniej Warsaw Deyna Cup (rocznik 2008 i mł.)

Legia U16 (rocznik 2008 i mł.) występuje na mocno obsadzonym, odbywającym się na obiektach Hutnika Warszawa turnieju "Warsaw Deyna Cup".
W sobotę przeciwnikami grupowymi Legii były: Escola Varsovia, węgierski Diósgyőri VTK Miszkolc i Widzew Łódż. Legioniści przegrali 1-3 z Escolą, natomiast wygrali dwa kolejne mecze i na koniec rywalizzacji grupowej mieli 6 punktów (tyle samo co Escola, a o 2 więcej niż Węgrzy)
Po zakończeniu rywlizacji w grupie A, zmagania rozpoczęła grupa B, w której zagrały: czeski FK Mlada Bolesłav, UKS Varsovia, Rekord Bielsko-Biała i Lech Poznań. Tam najlepiej spisywały się: Varsovia i Lech.

W niedzielę (9:30 - 14:30) odbędzie się faza finałowa turnieju.

-Faza grupowa:
Legia U16 1-3 Escola Varsovia 08
1-0 13 min. Juliusz Rafalski (as. Jan Gawarecki)
1-1 18 min. Mikołaj Izdebski
1-2 24 min. Jakub Kubicki
1-3 30 min. Kacper Tarczyński

Legia U16 1-0 Diósgyőri VTK Miszkolc
Gol:
1-0 36 min. Juliusz Rafalski (as. Aleksander Wyganowski)

Legia U16 3-2 Widzew Łódż 08
1-0 10 min. Jakub Sito (as. Szymon Piasta)
1-1 13 min. Adam Podwalny
2-1 19 min. Szymon Piasta (as. Aleksander Wyganowski)
3-1 29 min. Juliusz Rafalski (as. Szymon Piasta)
3-2 37 min. Oliver Chałat

Półfinały:
Escola Varsovia 4-0 Rekord Bielsko Biała

Legia 1-2 Lech Poznań 08/09/10
1-0 11 min. Mateusz Lauryn (as. Juliusz Rafalski)
1-1 15 min. Alan Majewski
2-1 37 min. (dobitka strzału z rzutu wolnego)

Strzały (celne): Legia 8 (2) - Lech 8 (3)

Mecz o 3. miejsce: Legia 0-1 Rekord Bielsko-Biała 08
Gol: 5 min.

Strzały (celne): Legia 11 (7) - Rekord 4 (2)

Finał: Escola Varsovia 3-0 Lech Poznań

Kadra Legii na turniej: Jan Bienduga, Antoni Błocki - Antoni Sobolewski, Aleksander Wyganowski [09], Bartosz Korzyński [09], Igor Mirowski, Mateusz Lauryn, Jan Musiałek, Kacper Borowiec, Bartosz Czarkowski, Jakub Gliwa [09], Marcel Kiełbasiński, Fabian Mazur [09], Kacper Morawiec, Jakub Sito, Jakub Oremczuk, Szymon Piasta[09], Jan Gawarecki, Juliusz Rafalski, Edouard Von Brandt-Etchemendigaray [09], Ksawery Jeżewski.
Trener: Tomasz Bąbel, II trener: Marcel Gawor

1 liga mazowiecka U16: MKS Polonia II Warszawa - Legia LSS U!6

Zaplanowany na niedzielny poranek mecz na Konwiktorskiej został odwołany i przełożony na późniejszy termin. Ulewny deszcz, padający nieprzerwanie od rana, zmienił boczne boisko Polonii w.... jezioro, co skutecznie uniemożliwiło rozegranie meczu. Nowy termin poznamy już niedługo.

CLJ U15: Legia U15 0-1 (0-0) Łódzka Akademia Futbolu 09
0-1 64 min. Szymon Felkowski

Strzały (celne): Legia 16 (6) - ŁAF 5 (3)

Legia: Jan Pietrzak - Kazimierz Szydło, Oskar Krakowiak, Jakub Juszczak (41' Jan Rodak) - Igor Owczarczyk, Bartosz Jukowski (41' Franciszek Stępniewski [10]), Vu Hoang Nguyen, Wiktor Zugaj - Oskar Maj, Dawid Mastalski (41' Igor Brzeziński [10]), Edo von Brandt-Etchemendigaray (58' Aleks Żyła)
Trener: Jakub Renosik, II trener: Damian Serwuszok, Maciej Kokosza

Mecz z ŁAF zapowiadał się całkiem ciekawie - legioniści przystąpili do meczu w nieco okrojonym składzie (z uwagi na środowe i weekendowe występy części graczy w starszym roczniku), natomiast goście po słabszym początku rundy dość regularnie zdobywają punkty, stając się zdolną urwać punkty nawet najmocniejszym. Już w 3. minucie interweniować musiał Jan Pietrzak, ale kolejne minuty to przerzucenie gry na połowę łodzian. W 9. minucie w słupek trafił Dawid Mastalski, a dobitka Oskara Maja została zablokowana przez obrońcę. Kolejne minuty to próby ataków Legii i bardzo czujna, aktywna gra gości w obronie. Fatalne warunki atmosferyczne (ulewa połączona z rosnącym, porywistym wiatrem) nie sprzyjały dokładności zagrań. W końcówce pierwszej połowy było jednak znowu ciekawiej - w 34. minucie groźnie uderzał Oskar Maj, a zaraz potem idealną okazję miał Edo von Brandt-Etchemendigaray, jednak jego uderzenie z 4 metrów jakimś trafem przeszło obok słupka. Tuż przed przerwą groźnie z dystansu uderzył pomocnik ŁAF, jednak piłka wylądowała na poprzeczce.
Druga odsłona to podobny przebieg gry, choć z powoli rosnącą przewagą Legii, która jednak miała potężne problemy ze stwarzaniem okazji bramkowych. Goście parokrotnie groźnie skontrowali, jednak obrona Legii przeważnie dawała sobie radę. W 49. minucie gola dla Legii zdobył, skutecznie dobijając strzał z dystansu swojego kolegi, jednak arbiter uznał (sądząc po zapisie wideo - chyba bez podstaw), że gracz Legii faulował przy tym bramkarza. Gra była coraz bardziej rwana, a w trudnych warunkach oba zespoły szukały swoich szans. W 64. minucie, obrońca Legii zaskoczony zachowaniem piłki na śliskiej murawie nie trafił w nią, a jego kiks doskonale wykorzystał Szymon Falkowski który nie dał szans Pietrzakowi. Legia przeszła znowu do frontalnej ofensywy, jednak poza stałymi fragmentami i okazją Maja w 75. minucie ciężko było graczom "Wojskowych" stworzyć stuprocentową okazję. Legia utrzymuje mimo wszystko prowadzenie w tabeli, a goście, przynajmniej na chwilę, wracają do jej górnej połówki.

Legia U14 6-0 (2-0) Pogoń Siedlce 10
1-0 15 min. Jan Szybicki
2-0 34 min. Bartosz Przybyłko (as. Tymon Płoszka)
3-0 55 min. Bartosz Przybyłko
4-0 60 min. Marcel Laszczyk (as. Tymoteusz Leśniak)
5-0 67 min. Bartosz Przybyłko
6-0 72 min. Mychajło Posternak

Legia: Błażej Ślazyk, Franciszek Golański - Kacper Jaczewski, Oskar Putrzyński, Marcel Laszczyk, Igor Lechecki, Tymon Płoszka, Dawid Rodak, Antoni Błoński, Jan Szybicki, Bartosz Przybyłko, Tymoteusz Leśniak, Aleksander Badowski, Mychajło Posternak, Olivier Pruszyński, Xavier Dąbkowski
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Roland Kowalczyk

Całkiem niezły mecz młodych legionistów z drużyną Pogonii. Podopieczni Jakuba Zapaśnika od pierwszych minut nadawali ton grze, natomiast goście byli jeszcze momentami w stanie utrzymać się przy piłce. To zmianiło się po przerwie, gdzie Legia podkręciła tempo a siedlczanie ustawicznie byli zmuszeni szybko pozbywać się piłki. gdy tego nie zrobili - następował nierzadko przechwyt i groźna sytuacja podbramkowa. Dość powiedzieć, że aż 4 z 6 goli padły bezpośrednio po przechwytach w pobliżu pola karnego zespołu z Siedlec. Legia prowadzi w tabeli z kompletem 27 punktów i bilansem bramkowym 61-1.

I liga U13: Legia U13 - Delta Warszawa 2011

Legia: Antoni Pawłowski - Konstanty Łysiak, Stanisław Głębowski, Cyprian Lipiński, Aleksander Dąbrowski, Stanisław Sałek, Wojciech Kuś, Bartosz Gawryś, Wojciech Łygan, Szymon Wlazło, Tomasz Stefański, Nicodeme Chodkowski, Karol Konieczny, Filip Wancerz, Fryderyk Paprocki.
Trener: Mateusz Majewski, II trener: Krystian Sowiński

Legia U13 (2011) zagrała mecz ligowy z Deltą Warszawa. Gros kadry Legii uczestniczyło ostatnio w zgrupowaniu kadry Mazowsza i turnieju makroregionalnym PZPN z Łódzkim (12-3), Swiętokrzyskim (11-3) i Lubelskim ZPN (9-3), które zakończło się w piątek, zmęczenie było więc widoczne, ale i tak postawa legionistów w meczu zasługuje na pochwały. W pierwszej połowie goście przeprowadzili jednak kilka groźnych akcji, choć pod koniec tej odsłony Legia zaczęła coraz częściej nękać bramkarza "Czerwonych Diabełków". Druga odsłona to już większa dominacja legionistów i groźniejsze akcje, wykańczane całkiem nieźle przez Wancerza i Paprockiego.

Legia LSS U13B - Polonia W-wa Sp. z o.o. 2011

Legia U12 - Błyskawica Warszawa 2012

Legia U12 rozegrała spotkanie ligowe z Błyskawicą Warszawa, która mecze z pozostałymi drużynami w grupie rozstrzygnęła na swoją korzyść. Tym samym mecze ten decydował o końcowym triumfie w rozgrywkach w tej grupie. Legioniści zagrali z dużą konsekwencją i do ostatniej minuty podchodzili bardzo poważnie do spotkania, stawiajac sobie wymagające zadania. Pokazali też, że - choć goście mieli kilka okazji więcej niż w pierwszym meczu - nieprzypadkowo noszą koszulkę z "eLką" i skutecznie starali się kontrolować przebieg meczu, stosując efektywnie wysoki pressing.

Legia LSS U12A - Białe Orły II Warszawa 12

Spotkanie ostatecznie nie odbyło się, gdyż obie drużyny zameldowały się na nie... w różnych miejscach.

Liga orlików U11: MKS Piaseczno 13 - Legia U11

Legia: Jakub Tkaczyk - Maksymilian Pająk, Konstanty Leonkiewicz, Leon Kowalczyk, Ignacy Wojciechowski, Antoni Adamkiewicz, Konstantin Yushkavets [04], Piotr Nowotka, Oliwier Siuda, Szymon Chodkowski, Leon Gańko
Trener: Łukasz Listwan, II trener: Sebastian Kowalski

Legia U11 rozegrała mecz wyjazdowy z MKS Piaseczno. W I odsłonie mecz był dosyć zacięty i całkiem ciekawy, z wymianą ciosów z obu stron. Gospodarze grali bardzo aktywnie w odbiorze. Ta determinacja stopniowo wyczerpywała jednak ich siły. Po przerwie zdecydowanie dominowali już gracze Legii, którzy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i tworzyli sobie liczne okazje bramkowe.

Sparing: Legia U10 - KKS Kalisz 2014

Legia: Feliks Chaciński, Karol Myszkowski, Aleksander Kukla, Stefan Wang, Julian Kusak, Kacper Tryc, Franek Niezgoda, Ali Seitibrahimov, Kacper Saczewski, Kacper Rainka, Maciej Wierzbicki, Jakub Sałamacha, Jakub Wielocha, Charyton Sokal
Trener: Maciej Auguściński, II trener: Bartłomiej Frączek

Zespół U10 Legii rozegrał mecz towarzyski z zespołem klubu partnerskiego Akademii - KKS Kalisz. Goście zaprezentowali duże poświęcenie w grze i pokazali kilka ciekawych akcji. Legia mimo wszystko trzymała grę pod kontrolą. Dużo minut dostali wszyscy dostępni do gry zawodnicy z kadry drużyny.