Kosta Runjaić i Paweł Wszołek - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Mroźny i słoneczny trening. Nieobecni Augustyniak i Kramer

Woytek, źródło: Legionisci.com

Drużyna Legii Warszawa od wtorku przygotowuje się do sobotniego meczu z Wartą Poznań. Wcześniej legioniści mieli 3 dni wolnego, ale część graczy z pierwszej drużyny wystąpiła w sobotę w spotkaniu trzecioligowych rezerw.

Fotoreportaż z treningu - 43 zdjęcia WoytkaW środę Legia Traning Center trening na boisku rozpoczął się kilkanaście minut po godz. 12. Wcześniej zawodnicy pracowali w siłowni. W zajęciach wzięło udział 22 zawodników z pola i 3 bramkarzy.

Nieobecni byli Kacper Tobiasz i Lindsay Rose, którzy nie zdążyli jeszcze wrócić ze zgrupowań reprezentacji narodowych. Rolę trzeciego bramkarza pełnił Michał Bobier, a kolegów zmierzających na boisko mijał kończący indywidualne zajęcia Cezary Miszta, który powoli wraca do zdrowia. Na pełnych obrotach ćwiczyli trzej inni kadrowicze - Paweł Wszołek, Ernest Muci i Bartosz Slisz.

W treningu nie uczestniczyli Blaz Kramer i Rafał Augustyniak. Środkowy obrońca ma problem zdrowotny w okolicach stawu skokowego i jego występ w sobotę jest niepewny. Przed zajęciami drużyna pogratulowała Ernestowi Muciemu awansu do mistrzostw Europy, a trener Kosta Runjaić pochwalił Artura Jędrzejczyka za bardzo dobrą postawę w ostatnich tygodniach i przekazał drużynie czego oczekuje w ostatniej serii spotkań przed przerwą zimową. W meczu z Wartą niemiecki szkoleniowiec nie będzie mógł skorzystać ze Steve'a Kapuadiego, który pauzuje za cztery żółte kartki. Jego miejsce najpewniej zajmie Yuri Ribeiro, który miejsce w podstawowej jedenastce stracił na rzecz Francuza.

Po długiej części rozgrzewkowej pod okiem Stergiosa Fotopoluosa i Dawida Golińskiego zawodnicy zmienili plac gry na ten z podgrzewaną murawą. Wszyscy chwalili płytę, która jest bardzo dobrze przygotowana na ostatnie tygodnie treningów w tym roku. Tam odbyła się praca taktyczna oraz turniej dwóch drużyn na małym polu, w którym w 8 meczach rywalizowały dwie drużyny. Z dobrej strony pokazał się Patryk Sokołowski, cieszy coraz lepsza postawa Bartosza Kapustki.

W czwartek zespół także będzie trenował w okolicach południa, a w piątek odbędzie się konferencja prasowa trenera i o 17:30 ostatni trening przed powrotem na ligowe boiska. Mecz Legia Warszawa - Warta Poznań odbędzie się w sobotę, 25 listopada o godz. 20:00.

Fotoreportaż z treningu - 43 zdjęcia Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.