Inaki Descarga - fot. Mishka
REKLAMA
REKLAMA

Pod lupą LL! - Descarga vs Rzeźniczak

Tomek Janus, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Piątkowe spotkanie Legii z GKS-em Bełchatów nie było porywającym widowiskiem. Choć Jan Urban zapowiadał przed meczem, że chce awansować do półfinału, to rywalizację z bełchatowianami potraktował jako dobrą okazję do przetestowania kilku wariantów ustawienia. Jeden z nich dotyczył pozycji prawego obrońcy. Pierwszą połowę spędził więc na murawie Inaki Descarga. Po przerwie zastąpił go Jakub Rzeźniczak. Obydwaj trafili więc pod lupę LL!.
Ocenianie kto wyszedł zwycięsko z rywalizacji o pozycję prawego obrońcy, jest nieco karkołomnym zadaniem po piątkowym meczu. Wszystko przez to, że Descarga przebywał na murawie w czasie, gdy Legia prezentowała się całkiem przyzwoicie, a Rzeźniczak wówczas, gdy legioniści zostali całkowicie zdominowani przez rywali.

Mając to w pamięci, trzeba jednak przyznać, że to Hiszpan zaprezentował się lepiej. Przede wszystkim Descarga ustrzegł się większych błędów pod własną bramką. Zresztą przed przerwą goście nie zmuszali legionistów do zbyt dużego wysiłku. Hiszpański defensor, jak to ma w swoim zwyczaju, często zapędzał się pod bramkę rywali. To właśnie on zapoczątkował akcję, po której gola strzelił Tomasz Jarzębowski. Descarga wbiegł w pole karne i choć jego podanie zostało przejęte, to piłka trafiła pod nogi Miroslava Radovicia. Ten dograł zaś do "Jarzy".

Dużo więcej napracować musiał się Rzeźniczak. Rozpędzeni goście nękali obrońców Legii raz po raz. Ci zaś nie zawsze radzili sobie z rywalami. Mylił się także i "Rzeźnik", który zagrał słabiej niż w pierwszych wiosennych meczach. W ostatniej minucie meczu to jemu nie udało się upilnować Dawida Nowaka i "wojskowi" odpadli z rozgrywek Pucharu Ekstraklasy.

Do tej pory wiosną pewne miejsce w wyjściowej jedenastce z dwójki Descarga – Rzeźniczak miał ten drugi. Ostatnie mecze pokazują jednak, że Urban ma coraz więcej powodów by postawić na Hiszpana. Czy więc spotkanie a Arką Gdynia "Rzeźnik" będzie obserwował z ławki rezerwowych?

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Inakiego Descargi i Jakuba Rzeźniczaka.

Inaki Descarga
Czas gry: 45 minut
Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 0
Podania celne: 22
Podania niecelne: 4
Faulował: 3
Faulowany: 0
Odbiory piłki: 1
Straty piłki: 1

Jakub Rzeźniczak
Czas gry: 45 minut
Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 0
Podania celne: 12
Podania niecelne: 1
Faulował: 1
Faulowany: 1
Odbiory piłki: 1
Straty piłki: 0
fot. Mishka
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.