Stadio Pierluigi Penzo - fot. Hagi
REKLAMA

Stadiony: Stadio Pierluigi Penzo

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Stadion Pierluigi Penzo w Wenecji nie imponuje z pewnością nowoczesnością ani pojemnością. Jest jednak jedynym obiektem we Włoszech, a także jednym z niewielu na świecie, na który piłkarze i kibice muszą... płynąć łodzią. Znajduje się bowiem na wyspie Sant'Elena.

Zdjęcia stadionu - 35 zdjęć Hagiego

Wysłużony obiekt, zbudowany w 1913 roku, niebawem będzie obchodził 100-lecie istnienia. Swoje mecze rozgrywa na nim SSC Venezia, występująca w Serie C1. Obiekt może pomieścić 10,5 tysiąca widzów.

Już z zewnątrz widać, że nie jest to stadion nowoczesny. Mur dzielący trybuny od ulicy jest mocno odrapany. Część miejsc znajduje się pod dachem. Większość miejsc jest siedzących, ale jedna trybuna za bramką posada tylko miejsca stojące. Trochę dziwnie wyglądają narożniki, w których zamiast trybun znajdują się maszty oświetleniowe. Kibiców od murawy oddziela około dwumetrowy płot. Za bramkami natomiast znajdują się znane choćby z naszego stadionu siatki chroniące kibiców przed niecelnymi strzałami piłkarzy.

Stadion Viktorii Żiżkov
Stadion im. Ferenca Puskasa
Stadion Olimpijski w Berlinie
Amsterdam ArenA
Rasunda
San Siro
Stadio Renato Dall'Ara
Estadio Hernando Siles
Otwarcie Juventus Arena już za kilka miesięcy
Gradski stadion u Poljudu - obiekt Hajduka
Stadiony MŚ w RPA
Stadiony Euro 2008: St. Jakob-Park
Stadiony Euro 2008: Ernst-Happel Stadion
Stadiony Euro 2008: KlagenfurtREKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.