Młodzież: mecze weekendowe

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Choć zbliża się połowa grudnia, dobra pogoda pozwala zawodnikom Legii rozgrywać sparingi w dobrych warunkach. Juniorzy starsi zremisowali 1-1 z III-ligową Legionovią. Juniorzy młodsi pokonali aż 10-2 Broń Radom'95. W identycznym stosunku Młode Wilki 2001 pokonały Ursus. Gracze z rocznika 96 rozgromili Jagiellonię aż 8-0, a ich o rok młodsi koledzy przegrali z "Jagą" 0-1. Legia 98 pokonała 6-1 Białe Orły '97. Piłkarze CWKS Legii 2001 i 2003 uczestniczyli ze zmiennym szczęściem w turniejach halowych.

Legionovia 1-1 Legia 93/4
1-0 40 min. Daniel Ziąbski (rzut karny po faulu Todorovicia na Jakubie Polniaku)
1-1 80 min. Kamil Kurowski (as. Karol Grudniewski)

Legia: Wienczatek (46' Brzeziański) - Mąka (46' Turzyniecki), Fabiszewski (70' Gołębiewski), Breś [92] (70' Przysowa), Todorović (46' Rozmus) - Bajdur (75' Sosnowski), Sokołowski, Kurowski, Janusiewicz, K. Grudniewski - Dzięgielewski (46' Kalinkowski)

Od pierwszych minut spotkania z III-ligowcami (którzy wszakże wystąpili w składzie uzupełnionym o kilku testowanych graczy), legioniści, w których składzie dominowali tradycyjnie gracze z rocznika 1994, starali się z dobrym skutkiem jak najdłużej utrzymać się przy piłce. Niestety poza groźnym uderzeniem Kamila Kurowskiego i paroma strzałami z dystansu, nie stwarzali sobie zbyt wielu ciekawych okazji. Także Oliwier Wieczatek był niemal bezrobotny, aż do 40. minuty, kiedy to po faulu na byłym graczu Legii II Jakubie Polniaku sędzia podyktował rzut karny, zamieniony na bramkę przez D. Ziąbskiego. Po przerwie było już nieco ciekawiej, a bramkarze obu drużyn, zwłaszcza gospodarzy, mieli więcej zajęcia. Legionisci uzyskali przewagę, ale na wyrównanie trzeba było czekać do 80. minuty kiedy to po przechwycie i podaniu Karola Grudniewskiego Kurowski nie dał szans golkiperowi "Novii". Cieszy dobra gra naszej drużyny i uzyskanie kontroli nad grą, martwi jeszcze nieco skuteczność i niezbyt duża aktywność z przodu. Warto odnotować powrót do gry po bardzo długiej przerwie (po urazie kolana) Jakuba Sosnowskiego, który zaliczył pierwszy symboliczny kwadrans na boisku w tym roku. W meczu wystąpił również wypożyczony jesienią do MKS Kutno Dawid Dziegielewski, dzięki czemu trenerzy mieli okazję dokonania oceny jego aktualnej dyspozycji. Za tydzień legioniści zagrają sparing wewnętrzny z rocznikiem 1995.

Broń Radom 95 2-10 (0-5) Legia 95
Gole dla Legii: Daniel Rosiński 4, Jakub Arak 3, Krystian Pomorski (karny), Alek Stolarz, Robert Śmigielski

Legia: Smyłek (41' Haluch) - Waszkiewicz (41' Okieńczyc), Pomorski, Dziewicki, Piwowarczyk - Mazik (41' Śmigielski), Zawal, Dmowski, Stolarz - Rosiński, Arak

Legia 96 8-0 (3-0) Jagiellonia 96
1-0 22 min. Damian Szczepański (as. Kamil Anczewski)
2-0 23 min. Kamil Anczewski b.a.
3-0 25 min. Eryk Rakowski (as. Grzegorz Tomasiewicz)
4-0 44 min. Grzegorz Tomasiewicz (as. Jakub Nidzgorski)
5-0 49 min. Grzegorz Tomasiewicz (as. Damian Szczepański)
6-0 55 min. Kamil Anczewski (as. Grzegorz Tomasiewicz)
7-0 59 min. Kamil Anczewski
8-0 65 min. Kamil Anczewski

Legia: Jędraszczak (60' Siedlecki) - Ozga (60' Turżonek), Najemski (60' Podsiadło), Makowski, Baranowski - Radziszewski, gracz testowany, Tomasiewicz (50' Mlonek), Rakowski (41' Nidzgorski) - Szczepański, Anczewski

Zaskakująco wysoka wygrana legionistów z Jagiellonią, z którą toczyli do tej pory wyrównane boje, ze zmiennym szczęściem. Goście stawiali z początku twarde warunki, ale w środku pola zdecydowanie dominowali podopieczni Bernarda Kapuścińskiego, przechwytując większość piłek i wyprowadzając szybkie zespołowe akcje. Po stracie trzeciego gola morale białostoczan podupadło i w drugiej połowie na boisku zdecydowanie dominowali już warszawiacy, wypełniając skrzętnie przedmeczowe założenia. Skutecznością popisał się Kamil Anczewski, dwa gole dołożył też Grzegorz Tomasiewicz. Zwycięstwo mogło mieć jeszcze wyższe rozmiary, ale co najmniej 7 dogodnych okazji sam na sam nie wykorzystali: Nidzgorski (poprzeczka), Anczewski, Radziszewski i Szczepański.

Legia 97 0-1 MOSP Jagiellonia 97

Legia: Jaroszko (36' Wojcieszak) - Wojczuk, Maj, gracz testowany, gracz testowany (30' Witkowski) - gracz testowany (Zaradny), Górka (25' Kostrzanowski), Podlecki, Wiśniewski (Mamla) - gracz testowany, Stasz (Gębalski)

Mecz rocznika 1997 był zacięty, ale oba zespoły rozegrały zapewne w tej rundzie lepsze spotkania. Widoczny w grze ofensywnej był brak Mateusza Wieteski i Eryka Więdłochy. Przebieg meczu wskazywał, że strzelcy pierwszego gola wygrają cały mecz, i tak też się stało. Niestety, gola zdobyli goście.

Legia 98 6-1 Białe Orły Warszawa 97 - Zdjęcia z meczu
1-0 11 min. Mateusz Hołownia (as. Kamil Wojtkowski)
2-0 23 min. Mateusz Hołownia (as. Kamil Wojtkowski)
2-1 31 min. Adrian Gapczyński
3-1 35 min. Mateusz Leleno (as. gracz testowany)
4-1 40 min. Kamil Wojtkowski (karny po faulu na Mateuszu Leleno)
5-1 58 min. Kamil Wojtkowski (wolny po faulu na Mateuszu Leleno)
6-1 64 min. Kamil Wojtkowski (as. gracz testowany)

grano 3x25 minut
Legia - I i II tercja: Ceran (26' Balawejder), Gregorczuk, Orłowski, Ostrowski, gracz testowany) - Leleno, Żyro, Waniek (25' Kaniecki), Wojtkowski, Hołownia - Wiszorowski

Legia - III tercja: Brylewski - Dikof, Orłowski, Ostrowski, Kaniecki - gracz testowany, Żyro, Waniek (72' Gregorczuk), Wojtkowski (72' Ceran), Leleno (72' Balawejder) - Wiszorowski

Udany występ Młodych Wilków 98 w przedostatnim meczu sparingowym w tym roku. Przeciwnikiem były Białe Orły (rocznik 97), mające w swoich szeregach kilku reprezentantów Mazowsza. Legioniści wystąpili po raz kolejny bez kilku kontuzjowanych i chorych graczy (m.in. Napora, Iwański, Gardziński, Majewski, Korczakowski, Ławcewicz), ale nie przeszkodziło im to w odniesieniu zwycięstwa. Pierwszy kwadrans to ofensywa legionistów. Czterech doskonałych okazji nie zdołał wykorzystać bardzo aktywny w pierwszych minutach Wiktor Wiszorowski. W 11. minucie prostopadłe podanie doskonale dysponowanego dziś Kamila Wojtkowskiego wykorzystał pewnie Mateusz Hołownia i legioniści objęli prowadzenie. Chwilę potem sytuacja się odwróciła i to goście (m.in. Gapczyński i Olszewski) zmarnowali kilka idealnych sytuacji. Zemściło się to na nich w 23. minucie, gdy Wojtkowski i Hołownia skopiowali swoją poprzednią akcję, podwyższając na 2-0. Bardzo dobrze wyglądała gra legionistów w środku pola, dzięki czemu akcje Młodych Wilków miały duże tempo. Na początku drugiej tercji Białe Orły zdołały zdobyć w końcu gola kontaktowego, ale po kilku minutach golem odpowiedział Mateusz Leleno. Dalsza część meczu to kolejna odsłona wymiany ciosów, a bramkarze obu drużyn musieli się parokrotnie wykazać. Bardziej konsekwentni w grze i skuteczni okazali się legioniści, a właściwie Kamil Wojtkowski, który ustrzelił hat-tricka. Za tydzień legioniści zmierzą się prawdopodobnie z Piastem Gliwice.

Legia 2000 5-4 (2-1) SF Wilanów
Gole: Mikołaj Neuman 3, Michał Struzik, Daniel Cichocki (karny)

Legia: Białoruski, N. Zawistowski, Borychowski - Kucharek, gracz testowany, Struzik - Neuman oraz: Warszawski - M. Zawistowski, Cichocki - Kisielewicz (Nowak), Zaborowski, Fischer - Goljasz (Zieliński)

Legia 2001 10-2 Ursus
1-0 Maciej Anusik (as. Jakub Bartnicki)
2-0 Maciej Anusik (as. Jakub Bartnicki)
2-1
2-2
3-2 Jan Goliński
4-2 Dominik Zagajewski (as. Kacper Radkowski)
5-2 Maciej Anusik
6-2 Sebastian Duczek (as. Maciej Anusik)
7-2 Sebastian Duczek
8-2 Damian Sędzikowski
9-2 Alex Phan
10-2 Jakub Bartnicki (as. Damian Sędzikowski)

Legia 2003 - Ursus 2003

Legia: Wiktor Kowalczyk, Filip Brojek, Maciej Balcerak, Patryk Kurzajewski, Mateusz Lustyk, Alex Hodun, Christian Wilk, Jakub Kowalski, Karol Romer, Grzegorz Kalisiak, Aleksander Petsch.

Turniej "Gonzi Cup", Zielonka:

CWKS Legia 2001 zajęła piąte miejsce w turnieju organizowanym przez Orły Zielonka. Podopiecznym Dominika Przybyły zabrakło bardzo niewiele (niekorzystny bilans bezpośredniego pojedynku z Marcovią), by awansować do półfinału. Oba pojedynki o miejsca 5-8 padły już jednak łupem grających tego dnia w mocno okrojonym składzie legionistów. W meczu o 3. miejsce Marcovia po karnych pokonała gospodarzy, zaś w finale Józefovia wygrała 2-0 z Gwardią. Najwięcej goli dla "Wojskowych (4) zdobył Przemysław Szostak.

CWKS Legia 2-0 Piast Piastów

Skład CWKS Legia 2001 na turnieju: Krzysztof Bujak - Daniel Aduku, Wojciech Piotrowski, Jakub Trojanowicz, Julian Kocerka, Piotr Bujak [02], Maks Szydłowski, Kamil Apoczkin, Przemysław Szostak.

Legia 0-1 Zawisza Bydgoszcz
Legia 2-1 SMS I Łódź (Dawid Papazjan x2)

o 9. miejsce:
Legia 6-1 Lechia Gdańsk (Oliwier Marczuk x5, Dawid Papazjan x1)

Skład CWKS Legii 2003: Dominik Marnik - Filip Grygorczuk, Filip Wolski, Alan Długołęcki, Kacper Polak, Michał Wójcik, Antek Pawlak, Antek Sidor, Oliwier Marczuk, Dawid Papazjan