fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Koszykówka

Legia Warszawa 86-55 Kataja Joensuu

Woytek, źródło: Legionisci.com

W pierwszym meczu fazy grupowej FIBA Europe Cup koszykarze Legii Warszawa wygrali na Torwarze z fińskim Kataja Joensuu 85-55. Podopieczni Tanego Spaseva już od samego początku osiągnęli ogromną przewagę i przez cały mecz kontrolowali wynik. Spotkanie w hali Torwar obejrzało około 2 tysiące kibiców. Ostatecznie wszyscy zawodnicy Legii, którzy pojawili się na parkiecie zanotowali celne rzuty. Na Torwarze pojawiły się władze piłkarskiej Legii, sztab szkoleniowy i trzech piłkarzy - Arvydas Novikovas, Jose Kante i Walerian Gwilia.

Fotoreportaż z meczu - 83 zdjęcia Woytka
Fotoreportaż z meczu - 82 zdjęcia Michała Wyszyńskiego

Legioniści zaczęli bardzo dobrze, od prowadzenia 10-0 po udanych akcjach zespołowych. Rywalom niewiele się udawało, dodatkowo nie dopisywała im skuteczność. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy dorobek Finów otworzył rzutem z dystansu Omar Calhoun. Szybko tym samym odpowiedział Keanu Pinder, a kilkanaście sekund później Michael Finke. Imponujące pierwsze dziesięć minut pojedynku legioniści wygrali 22:5. Po krótkiej przerwie podopieczni trenera Tane Spaseva nie zamierzali spoczywać na laurach. Po przechwycie Sebastiana Kowalczyka wsadem akcję zakończył Jakub Nizioł, a niedługo po tym znów za trzy punkty trafił Michael Finke. Legia prowadziła już 37-8, a na przerwę schodziła wygrywając 43-17.

Tempo gry po przerwie nieco spadło, ale legionistom wystarczyło utrzymać odpowiedni poziom koncentracji, by nie dopuścić do nieoczekiwanych zwrotów wydarzeń. Swój świetny występ kontynuował Michael Finke, któremu pomagali co sił Filip Matczak, Drew Brandon i 20-letni Przemysław Kuźkow, który zaledwie kilka dni temu zadebiutował w ligowym starciu w Zielonej Górze. Młody koszykarz poczynał sobie na parkiecie bez żadnych kompleksów. Ostatnie dziesięć minut było przyjemną formalnością dla wojskowych. Powiększyli oni swoją przewagę o kolejne sześć oczek triumfując ostatecznie 86-55. Michael Finke zapisał na swoim koncie 26 punktów, stołeczny zespół zaliczył aż 45 zbiórek oraz cieszył się niemal 50% skutecznością rzutów z gry.

Drugi mecz w fazie grupowej FIBA EuropeCup Legia rozegra za tydzień, 30 października w węgierskim Kormend. Wcześniej jednak legionistów czeka ligowa potyczka z HydroTruck Radom – to starcie w sobotę, 26 października o godzinie 18:00 w hali Koło.

FIBA Europe Cup: Legia Warszawa 86-55 Kataja Joensuu
Kwarty: 22-5, 21-12, 17-18, 26-20

Legia Warszawa [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
43. M. Finke 26 (6)
3. D. Brandon 12 (1)
8. F. Matczak 8
77. J. Niziol 5
19. P. Nowerski 2
---
84. P. Kuźkow 12 (2)
25. K. Pinder 7 (1)
15. A. Linowski 4
33. J. Sadowski 3 (1)
35. R. Belemene 3 (1)
7. S. Kowalczyk 2
12. Sz. Kiwilsza 2

Kataja Joensuu [pierwsza piątka, punkty, (trójki)]
1. B. Walters 8
3. J. Ogungbemi-Jackson 9 (1)
23. J. Bradley 4
28. A. Alanen 13 (2)
55. F. Aidoo 1
---
6. J. Herrala 0
7. V. Leppanen 6 (2)
8. M. Ojala 4 (1)
12. S. Vanttaja 0
22. O. Calhoun 10 (1)
34. V. Pihlajamaki 0


Fotoreportaż z meczu - 83 zdjęcia Woytka
Fotoreportaż z meczu - 82 zdjęcia Michała Wyszyńskiego

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

REKLAMASklep Imperium
REKLAMA

Komentarze (15)

+dodaj komentarz
Kibic (L) - 24.10.2019 / 17:21, *.com.pl

Ze zdjęć fińskich koszykarzy, by mogło wynikać, że Finlandia leży w Afryce.

odpowiedz
Kibic (L) - 24.10.2019 / 17:15, *.com.pl

Dobry prognostyk przed ligą.

odpowiedz
Zdzisław - 24.10.2019 / 12:40, *.play-internet.pl

Brawo panowie brawo

odpowiedz
Kibic - 24.10.2019 / 11:52, *.play-internet.pl

AJ English nowym zawodnikiem Legii w miejsce Sosy. Ciekawy wybór zna nasza ligę 2 lata temu grał w Rosie ponadto Bundesliga liga włoska,Grecka. No i debiut w sobotę przeciwko... Rosie :D

odpowiedz
Zet - 24.10.2019 / 10:32, *.play-internet.pl

Sami narzekacze tutaj. Na Legię powinniście chodzić chociażby dla Matczaka ktory moze zagra w reprezentacji, albo Kuźkowa by zobaczyć jak się rozwinie w Legii i szacun dla Legii ze zglosili sie do rozgrywek i wypelnili kaledarz. Przypominam ze calkiem niedawno Legia utrzymala sie w lidze bo spuscili Czarnych Słupsk. Dajcie czas tej druzynie.

odpowiedz
KAMIL - 24.10.2019 / 07:36, *.com.pl

emocje jak na grzybach , co to za pseudopuchar jest to nie mam pojęcia i gdzie wy tam 2 tys. ludzi widzieliście no ale może ta wygrana była potrzebna na przełamanie i w lidze zaczną się zwycięstwa . Sosa kiedy wraca ?

odpowiedz
Kibic - 24.10.2019 / 09:24, *.play-internet.pl

@KAMIL: podobno odpalony już i w jego miejsce ma być nowy zagraniczny zawodnik ale z tego co czytam informacja nieoficjalna.

odpowiedz
AA w temacie - 24.10.2019 / 00:22, *.centertel.pl

Słabo to wszystko wygląda. Jaracie się nagrodami za promocję (kogo to obchodzi poza działaczami ?), a gra z poważnymi przeciwnikami (nawet w plk - 4 mecze - 4 przegrane) pokazuje wartość zespołu-cieniutko. Zwłaszcza mecz z Astorią (beniaminek!!! ) pokazał ile jesteśmy warci. Pseudo trener z Bałkanów na wizję zespołu ale raczej nie na ten poziom. Daruję sobie tu ocenę działań pana Jankowskiego bo szkoda mojego czasu. Ta wygrana z amatorami z Finlandii poprawi chumor działaczom i PIAR - owi ale sytuacja jest prosta - drużyna jest słaba a zaklinanie rzeczywistości nie pomoże. Gra w pucharach za kasę z miasta (1 mln zł) będzie raczej gwoździem do trumny dla zespołu. Fajnie jest mieć bańkę i bawić się nie za swoje ale, ku...wa jesteście Legią i wk...wia mnie gdy widzę uśmiechnięte ryje kolesi pier... lących o potędze a tu wpierw...ol za wpier...lem. Jak nic się nie zmieni to sen o potędze zmieni się w koszmar spadku.
À propos Eskimosów - jakby trochę potrenowali, to kto wie....

odpowiedz
Jan W. - 24.10.2019 / 08:37, *.net.pl

@AA w temacie:
Jaki pseudo trener? przecież to gracze nie wykonują założeń. widać, że jest pomysł, ale brak wykonania podstaw koszykówki. to przez jakość koszykarską, a nie przez brak pomysłu na grę.
oprócz gry z beniaminkiem (nie da się tego racjonalnie wytłumaczyć), reszta to za mocne drużyny na nasze możliwości. niestety Ci gracze, których mamy, to nawet nie minimum. ktoś ostatnio tęsknił za Rusłanem, to chyba najlepsze podsumowanie.

odpowiedz
p10 - 24.10.2019 / 09:46, *.chello.pl

@AA w temacie: Ja bym trenera nie winił. Problemów tutaj aż nadto. Przede wszystkim rozpadł się skład po poprzednim sezonie. Prewitt, Karolak dwóch skrzydłowych stanowiących o sile drużyny. Obecnie brak skrzydłowego z prawdziwego zdarzenia. Doszli zawodnicy niestety z niewielką jakością oprócz Finke. Gracze typu Sosa, czy Brandon zupełnie mnie nie przekonują. Obecnie nie mamy zawodnika, który gwarantowałby regularnie 15 punktów w meczu. Ciężar drużyny krąży na graczach typowego drugiego planu, których max to 10 punktów w meczu średnio. Nie ma lidera drużyny. Z takim składem więcej się nie wykręci. Dodatkowo brak własnej hali i rozgrywanie meczów w 3 halach nie jest korzyzstne dla zespołu. Bilans 4:0 nic nie mówi tak naprawdę, bo terminaż był ciężki. Mieliśmy 3 mecze z Anwilem, Stelmetem i Cukrem Toruń i raczej brak zwycięstwa w tych meczach to nie zaskoczenie. Meczu z Astorią szkoda w kontekście tabeli. Tak naprawdę teraz przychodzi mecz prawdy w sobotę. Porażka w tym meczu może oznaczać, że o utrzymanie w tym sezonie może być ciężko.

odpowiedz
KLW - 25.10.2019 / 15:57, *.62.93

@Jan W.: a kto buduje skład jak nie trener?

odpowiedz
Roberto - 23.10.2019 / 23:50, *.virginm.net

O jak milo znowu widziec w skladzie czirliderek ta ladna Pania czarnulke,dawno jej nie bylo :):) moja ulubiona :) pozdrawiam

odpowiedz
B - 24.10.2019 / 11:06, *.com.pl

@Roberto: Pani od zagubionego kapselka? :)

odpowiedz
1916 - 24.10.2019 / 11:16, *.236.121

@B: rozwin temat;) bo nie wiem ocb

odpowiedz
LegiaFan - 23.10.2019 / 22:35, *.centertel.pl

A eskimosami też wygrają !!! Hurraaa!!!

odpowiedz