Koszykówka

Legia Warszawa 86-55 Kataja Joensuu

Woytek, źródło: Legionisci.com

W pierwszym meczu fazy grupowej FIBA Europe Cup koszykarze Legii Warszawa wygrali na Torwarze z fińskim Kataja Joensuu 85-55. Podopieczni Tanego Spaseva już od samego początku osiągnęli ogromną przewagę i przez cały mecz kontrolowali wynik. Spotkanie w hali Torwar obejrzało około 2 tysiące kibiców. Ostatecznie wszyscy zawodnicy Legii, którzy pojawili się na parkiecie zanotowali celne rzuty. Na Torwarze pojawiły się władze piłkarskiej Legii, sztab szkoleniowy i trzech piłkarzy - Arvydas Novikovas, Jose Kante i Walerian Gwilia.

Fotoreportaż z meczu - 83 zdjęcia Woytka
Fotoreportaż z meczu - 82 zdjęcia Michała Wyszyńskiego

Legioniści zaczęli bardzo dobrze, od prowadzenia 10-0 po udanych akcjach zespołowych. Rywalom niewiele się udawało, dodatkowo nie dopisywała im skuteczność. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy dorobek Finów otworzył rzutem z dystansu Omar Calhoun. Szybko tym samym odpowiedział Keanu Pinder, a kilkanaście sekund później Michael Finke. Imponujące pierwsze dziesięć minut pojedynku legioniści wygrali 22:5. Po krótkiej przerwie podopieczni trenera Tane Spaseva nie zamierzali spoczywać na laurach. Po przechwycie Sebastiana Kowalczyka wsadem akcję zakończył Jakub Nizioł, a niedługo po tym znów za trzy punkty trafił Michael Finke. Legia prowadziła już 37-8, a na przerwę schodziła wygrywając 43-17.

Tempo gry po przerwie nieco spadło, ale legionistom wystarczyło utrzymać odpowiedni poziom koncentracji, by nie dopuścić do nieoczekiwanych zwrotów wydarzeń. Swój świetny występ kontynuował Michael Finke, któremu pomagali co sił Filip Matczak, Drew Brandon i 20-letni Przemysław Kuźkow, który zaledwie kilka dni temu zadebiutował w ligowym starciu w Zielonej Górze. Młody koszykarz poczynał sobie na parkiecie bez żadnych kompleksów. Ostatnie dziesięć minut było przyjemną formalnością dla wojskowych. Powiększyli oni swoją przewagę o kolejne sześć oczek triumfując ostatecznie 86-55. Michael Finke zapisał na swoim koncie 26 punktów, stołeczny zespół zaliczył aż 45 zbiórek oraz cieszył się niemal 50% skutecznością rzutów z gry.

Drugi mecz w fazie grupowej FIBA EuropeCup Legia rozegra za tydzień, 30 października w węgierskim Kormend. Wcześniej jednak legionistów czeka ligowa potyczka z HydroTruck Radom – to starcie w sobotę, 26 października o godzinie 18:00 w hali Koło.

FIBA Europe Cup: Legia Warszawa 86-55 Kataja Joensuu
Kwarty: 22-5, 21-12, 17-18, 26-20