fot. Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Terapia wstrząsowa

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W czwartek Legia rozegra mecz 3. rundy eliminacji Ligi Europy, w którym podejmie Dritę Gnjilane. Tego dnia na ławce trenerskiej mistrzów Polski zadebiutuje Czesław Michniewicz, przed którym od razu postawiono trudne zadanie rywalizacji w europejskich pucharach.

Nowe rozdanie
Ostatni przegrany mecz z Górnikiem Zabrze przelał czarę goryczy u włodarzy z Łazienkowskiej. Po ligowej porażce rozpoczęto nerwowe poszukiwania kogoś, kto w trybie natychmiastowym zastąpiłby Aleksandara Vukovicia. Po niedługich negocjacjach osiągnięto porozumienie z obecnym selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 21 - Czesławem Michniewiczem. Na papierze wybór tego trenera wydaje się być trafną decyzją - polski szkoleniowiec nie będzie potrzebował zbyt wiele czasu na aklimatyzację, a dodatkowo może pochwalić się kilkoma trenerskimi sukcesami osiągniętymi w przeszłości. Chociaż czasu nie miał zbyt wiele, bo ledwie kilka dni, to już na pierwszych treningach można było zobaczyć, że dużą wagę przywiązał do poprawy tego, co do tej pory nie funkcjonowało najlepiej. Chodzi tutaj przede wszystkim o schematy konstruowania akcji w ataku, a także przesuwanie się linii obrony oraz rozgrywanie przez nią piłki. Nad tym piłkarze pracowali m.in. na wtorkowych zajęciach.

LEGIA WARSZAWA - DRITA GNJILANE
1 1.26 X 6.50 2 10.50

Wszystko albo nic
Ze względów nie tylko wizerunkowych, ale również finansowych, Legia nie może pozwolić sobie na kolejną absencję w fazie grupowej europejskich pucharów. Z tego właśnie powodu zdecydowano się na terapię wstrząsową, którą była zmiana na stanowisku trenera na zaledwie kilka dni przed kluczowym meczem, a nie w czasie przerwy na zgrupowanie reprezentacji. W Legii nie jest to jednak żadne nowatorskie działanie, wcześniej pracę podobnych momentach tracili Klafurić, Magiera i Hasi. Trudno jest wyrokować, co w tak krótkim czasie może poprawić Michniewicz, lecz być może w przypadku Legii kolejny raz zadziała "efekt nowej miotły", który mogliśmy oglądać już w przeszłości. Bardzo dużo zależeć może od sfery mentalnej, nad którą nowy trener również powinien się pochylić.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

Jakim składem na Dritę?
Szkoleniowiec nie miał zbyt wiele czasu, aby przyjrzeć się zawodnikom podczas treningu, więc w czwartek nie należy spodziewać się zbyt wielu zmian w wyjściowej jedenastce w porównaniu do ostatnich meczów. Na poniedziałkowych zajęciach Michniewicz podzielił zawodników na dwie jedenastki, z których teoretycznie jedna z nich mogłaby wybiec w czwartek od pierwszej minuty. Nie licząc rezerwowego bramkarza, znaleźli się w niej: Karbownik, Jędrzejczyk, Wieteska, Mladenović - Rosołek, Gwilia, Slisz, Valencia, Wszołek - Pekhart. W takim ustawieniu mogłaby jedna zaskakiwać obecność Valencii, który w Legii jeszcze nie zadebiutował.

Czesław Michniewicz przede wszystkim powinien pomyśleć nad rozwiązaniami w środku pola. To właśnie tam ostatnio brakowało najwięcej kreatywności, przez co były problemy z kreowaniem akcji w ofensywie. Na treningach w rolę ofensywnego pomocnika wcielali się m.in. wspomniany wcześniej Valencia, a także Jose Kante. Możliwe jest jednak również przesunięcie w to miejsce Luquinhasa, który mimo tego, że ostatnio grało jako skrzydłowy, to w przeszłości wielokrotnie pokazał, że gra w środku pola nie jest dla niego większym problemem.

Dzień przed meczem treningu nie dokończył Artur Jędrzejczyk, który ucierpiał podczas jednej z gierek. Jeszcze nie wiadomo, czy będzie do dyspozycji szkoleniowca w czwartek wieczorem.

Drita
Poprzedni sezon Drita Gnjilane zakończyła na pierwszym miejscu w tabeli kosowskiej ekstraklasy. Dzięki temu obecny sezon rozpoczęła od rywalizacji w rundzie przedwstępnej, w której pokonała 2-1 Inter Club d'Escaldes z Andory. Potem drużyna prowadzona przez Ardijana Nuhijiego z nadziejami czekała na spotkanie rundy wstępnej z Linfield FC, jednak ostatecznie nie mogła zmierzyć się z późniejszymi przeciwnikami mistrzów Polski. Powodem tego było zarażenie koronawirusem w zespole Drity. W ten sposób zespołowi z Kosowa pozostała już jedynie rywalizacja w eliminacjach Ligi Europy.

W 2. rundzie eliminacyjnej piłkarze z Kosowa łatwo ograli macedoński FK Sileks po bramkach Fidana Gerbshiego oraz Ardiana Limaniego. To dwójka środkowych obrońców, którzy stanowią o sile defensywnej drużyny. Pierwszy z nich jest kapitanem, natomiast drugi może pochwalić się już 20-letnim doświadczeniem w zawodowej piłce. Najlepszym strzelcem drużyny w poprzednim sezonie był Betim Haxhimusa, który zdobył dziesięć bramek. Z kolei jedynym reprezentantem kraju jest 19-letni Albin Krasniqi. Pomocnik był w tym roku powołany do kadry Kosowa na mecze Ligi Narodów, a także mecz towarzyski przeciwko Szwedom.

Gdzie oglądać?
Mecz z Dritą Gnjilane rozpocznie się w czwartek o 20:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja TVP 2. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (56)

+dodaj komentarz
(L)eve(L)64 - 24.09.2020 / 18:41, *.cyfrowypolsat.pl

Czesio, fryzjer dwa bratanki i do szfindlu i do szklanki.

odpowiedz
998 - 24.09.2020 / 17:29, *.centertel.pl

do HW:
Dla ciebie rezerw już nie ma . Tylko gułag na Kamczatce. O ile wiesz co to jest !!! I jeszcze dobry psychiatryk.

odpowiedz
HW - 24.09.2020 / 16:52, *.orange.pl

Boruc do rezerw a Jedza na ławke

odpowiedz
Autor - 24.09.2020 / 16:18, *.vectranet.pl

Jakby ktos chcial im wpier...lic po tym jak nas wyeliminuja - to sa w hotelu Radisson obok Hotelu Westin :)

odpowiedz
L L L - 24.09.2020 / 14:26, *.as13285.net

Legia 3 Drita 0

odpowiedz
Jacky - 24.09.2020 / 14:05, *.warszawa.pl

Grosik do wzięcia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Szymon - 24.09.2020 / 16:59, *.t-mobile.pl

@Jacky: dorry oprzytomnij

odpowiedz
SEBO(L) - 24.09.2020 / 13:50, *.centertel.pl

To mityczne w Polsce przygotowanie fizyczne... Co to,ku.wa, ma być? Ktoś uprawia zawód zawodowego pipkarza czy piłkarza? W XXI wieku po dwutygodniowej przerwie ktoś nie ma siły grać w piłkę,lub nie umie w nią grać? Co to za usprawiedliwienie? Co trzeba jeść i pić na urlopowej przerwie, żeby nie być w stanie wykonywać swojej pracy,za całkiem interesujące pieniądze? Czy ktoś w innych ligach tak często jak u nas podnosi sztuczny problem przygotowania fizycznego? Nie,bo tam gra się w piłkę, a nie szuka wymówek,dlaczego nie gra się. I ciągle, wszędzie winny zawsze trener. Albo nadajesz się do gry jak zawodowiec, albo zrób innym miejsce...Niestety ci,co nie umieją ustępują miejsca innym - Tym,co nawet nie chcą...

odpowiedz
Stan - 24.09.2020 / 14:38, *.vectranet.pl

@SEBO(L): To takie nasze niechlujstwo ,jakoś to będzie i widzimy efekty ,

odpowiedz
Arek - 24.09.2020 / 15:04, *.master.pl

@SEBO(L): gorzej jak trenerem zostaje były "pipkarz"

odpowiedz
SEBO(L) - 24.09.2020 / 15:24, *.centertel.pl

@Arek: A jeszcze gorzej, gdy trenerzy się zmieniają co sezon,a tzw. 11stka-18stka meczowa niewiele się zmienia ( oczywiście są transfery do i z klubu,ale zazwyczaj znakomitą część drużyny gra ze sobą dłuższy czas..pół roku- rok) i gra u przynajmniej dwóch trenerów, a wyniki są podobne w podobnym okresie. Czy to nie jest zastanawiające?

odpowiedz
Real deal - 24.09.2020 / 12:37, *.02.net

3:0 Legia,I wstyd bedzie jak stracimy bramke .Tak powinno byc,I tak ma byc od teraz.Mam nadzieje ze Czeslaw potrzasnie panienkami z boiska.Albo graja albo wypad,THIS IS LEGIA .

odpowiedz
LewLegia - 24.09.2020 / 16:58, *.net.pl

@Real deal: THIS IS LEGIA ? czesio potrząśnie sakiewką pudla i tyle. Wypad z Legii prezesunio i jego głupie decyzje.

odpowiedz
Real deal - 24.09.2020 / 19:42, *.virginm.net

@LewLegia: Po wyplacie wykup klub.Zaplac pracownikom,pilkarzom,oplaty za utrzymanie obiektow itd.Ja nie pisze ze jest idealny( bo swoje musi wyjac,taki jest biznes).Problem to pilkarze,z ich mentalnoscia,zero ambicji sportowej I tyle w temacie.Spojrz na Bayern po zwyciestwie w LM,dalej chlopakom malo.Cala Europa gra I nie placze( Anglia co 3-4 dni,niekiedy),bo jest konkurecja w skladach.Kazdy wie ze jak da dupy w meczu ,kolega wskakuje na jego miejsce. W ekstraklapie pare kolejek przed koncem ,gdzie tytul pewien,porazka za porazka.Dlugo by pisac o tym I szkoda czasu,kazdy kto pracowal pod presja lub prowadzil jakis biznes ,zrozumie decyzje Mioduskiego.Jak kiedys powiedzial,,trenerzy sie zmieniaja,cele LEGII nie" proste.Czy on Sobie z tego klubu model korpo zrobi mam to w nosie,oni musza grac z czolowka Europy za pare lat.To mnie interesuje,zebym sie nie musial wstydzic na zapyzialym zachodzie za mistrza 40 mln( prawie) kraju,ze go wogole nie ma.Za Siebie nie musze,swoje robie,lata wychowania przez odpowiednich ludzi z okreslonymi wartosciami- dzieki BOGU

odpowiedz
Rado - 24.09.2020 / 12:11, *.47.119

Dla Luquiniasa gra w środku pola nie jest większym problemem? Nie jest żadnym problemem! To z nim na 10-tce Legia rozgrywała najlepsze mecze. Najwyższy czas do tego wrócić!!!

odpowiedz
Kamuflaż - 24.09.2020 / 11:46, *.tpnet.pl

Jeżeli problemem jest przygotowanie fizyczne, to żaden trener, choćby najlepszy nic nie zrobi w kilka dni. Pozostaje jedynie mobilizacja i liczenie na szczęście. Zaryzykuję stwierdzenie, że jak dzisiaj stracimy bramkę jako pierwsi, to meczu nie wygramy. 18 miesięcy panowania Vuko cofnęło ten zespół do ciemnych wieków, taktyka, przygotowanie fizyczne, mentalne, zgranie, morale, to wszystko leży. Pan prezes to dzisiaj siedzi na bombie, blamaż w tym meczu ściąga Legię do czarnej dziury z której będzie ciężko wyjść przez najbliższe lata. Mam jednak nadzieję, że wygra mistrz Polski, stawiam 2:1.

odpowiedz
Trampek - 24.09.2020 / 12:53, *.net.pl

@Kamuflaż: Cytat: "....18 miesięcy panowania Vuko cofnęło ten zespół do ciemnych wieków, ..." Trafne spostrzeżenie w 100% racja. Tyle w temacie.

odpowiedz
Wolfik - 24.09.2020 / 11:40, *.mm.pl

Dokładnie jak w podtytule felietonu: wszystko (a w zasadzie mały krok do celu) albo nic. Ewentualna przegrana z zespołem z Kosowa będzie megakompromitacją właściciela, klubu i zawodników.

odpowiedz
Darek - 24.09.2020 / 11:21, *.chello.pl

Panowie gracie o wolne czwartki.Po co jeździć po europie i grać mecze jak można kebsa w tym czasie opie.dolić.

odpowiedz
Klakier - 24.09.2020 / 11:40, *.chello.pl

@Darek : w punkt

odpowiedz
Po(L)ubiony - 24.09.2020 / 12:31, *.chello.pl

@Darek : We Flamingu, karmią trochę lepiej.

odpowiedz
Felek - 24.09.2020 / 10:45, *.netfala.pl

Kolejna długofalowa wizja kudłatego upadła... Ciekawe czy Czesiek też odbiera na długich falach.

odpowiedz
Legiunia jazda z k... - 24.09.2020 / 17:26, *.plus.pl

@Felek: hahahaha post tygodnia! Pozdro

odpowiedz
Michał - 24.09.2020 / 10:39, *.plus.pl

CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM!! I taki teraz powinien przyświecac nam cel.CAŁEJ LEGII.Dziś do meczu powinniśmy podejść na pełnej koncentracji na pełnym skupieniu i taktyce mam nadzieję którą nakreśli nam trener Michniewicz.A więc musimy dzisiaj wygrać przede wszystkim najlepiej wysoko i cały mecz gryzdz trawę i pokazać wszystkim że LEGIA w piłkę grać potrafi i to efektownie efektywnie a zwłaszcza skutecznie.Strzelać i jeszcze raz strzelać i szybko z tą piłką.Zagrajmy dziś dla Aleksandra Vuko i dla całej LEGII!!!Bo CAŁA LEGIA ZAWSZE RAZEM.A więc kiełbasy do góry i golimy Kosowo.Powodzenia i jazda na pełnej ku...e!

odpowiedz
LewLegia - 24.09.2020 / 17:08, *.net.pl

@Michał: Weź mocniejsze proszki i kup sobie drugi karnet żeby pudel miał na dropsy i pomyśl : jak śpiewaka 711 można nazwać trenerem naszego klubu.

odpowiedz
Opoor - 24.09.2020 / 17:23, *.vectranet.pl

@LewLegia: możesz nazywać go jak chcesz ale prawda jest taka, że w tym akurat momencie to on odpowiada za to co będzie się działo na boisku.

odpowiedz
Legiunia jazda z k... - 24.09.2020 / 17:37, *.plus.pl

@LewLegia: jak ci coś nie pasuje w tym co napisał, to przerzuć się na Polonię. Michniewicz jest obecnie trenerem Legii i taka jest rzeczywistość. Jak się kiedyś potknie (oby nie w walce o awans do LE) to dostanie ekstra parę "szpilek" od kibiców Legii. O to się nie martw. Ale teraz najważniejszy jest awans Legii do LE, bo jeśli nie to w kolejnych latach będzie jeszcze trudniej. Nawet przy dobrej grze.

odpowiedz
grzesiek - 24.09.2020 / 10:31, *.centertel.pl

Kto to kurde pisał? Po meczuz gornikiem? Pudel po meczu z omonia juz rozpoczal poszukiwania za pewne. A nie dajac szansy Vuko odegrania sie z Drita pokazal ze jest amatorem w pilce noznej. Efekt nowej miotly niz nie pomoze kiedy druzyna od 5 lat gra zle w sierpniu i we wrzesniu a bardzo dobrze w trakcie sezonu. Przyczyna musi lezec glebiej

odpowiedz
LewLegia - 24.09.2020 / 10:18, *.net.pl

,,Terapia wstrząsowa,, ? tzn. co pudel idzie do fryzjera ?

odpowiedz
Rysiek F. - 24.09.2020 / 17:52, *.plus.pl

@LewLegia: A to dobre jest:) Mioduski szuka fryzjera i tak przypadkiem pomyślał, że dobrego zna Czesław 711.

odpowiedz
Misiek87 - 24.09.2020 / 10:13, *.centertel.pl

Ja tylko podpowiem, Grosicki jest na wylocie z Premier League. Czesiek, Ty wiesz co masz robić...

odpowiedz
Semper Fi - 24.09.2020 / 10:10, *.cyfrowypolsat.pl

Lech pier olnal Cypr 5 do 0 w swietnym stylu.
Czemu to nie gra w Legii?

odpowiedz
... - 24.09.2020 / 13:35, *.master.pl

@Semper Fi: bo miała vuko !! "trenera" na lata z legijnym kodem DNA(o), bardziej legijnym niż założyciele Legii.

odpowiedz
Po co nam mladenovic mamy swoich mlodych - 24.09.2020 / 09:55, *.play-internet.pl

Co znaczy wychowankowie glodni wielkiej pilki pokazala wczoraj amica... Ale po ch....j stawiac na mloduch lepiej sciagnac emerytow mielismy byc ja RB SALSBURG kupowac lub wychowywac mlodych a stajemy sie domem dla nierobow dobrze oplacanych typu jedza boruc lewczuk cholewiak ... Wstyd najleepszy klub w polsce od przynajmniej 6 lat mamy zjazd regularny w dol...

odpowiedz
On L - 24.09.2020 / 10:47, *.25.51

@Po co nam mladenovic mamy swoich mlodych: az ciezko czytac takich januszy jak ty. My musimy siegac po innych bo mamy pseudoakademie z pseudotrenerami i wyzelowana mlodziez. Amika ma prawdziwa akademie wiec moze stawiac na mlodych.

odpowiedz
singspiel - 24.09.2020 / 11:24, *.centertel.pl

@Po co nam mladenovic mamy swoich mlodych: żaden z tych grajków - bednarek, puchacz, kamiński, czy moder nie są wychowankami Lecha. tylko jeden z nich jest z regionu. kamiński to ślązak. po prostu pyry mają lepszy pion poszukiwań niż my

odpowiedz
obserwator - 24.09.2020 / 11:41, *.tpnet.pl

@Po co nam mladenovic mamy swoich mlodych: jakbyśmy grali samymi młodymi to byś płakał że zrobili z Legii przedszkole

odpowiedz
Po co nam mladenovic mamy swoich mlodych - 24.09.2020 / 11:54, *.play-internet.pl

@obserwator: jak dla mnie jak maja grac jak graja obecnie to moga grac tylko mlodzieza popatrz co wyprawiaja ci wielcy nasi kopacze wymien 3 zawodnikow ktorzy naprawde sie staraja na boisku ????

odpowiedz
Po co nam mladenovic mamy swoich mlodych - 24.09.2020 / 12:00, *.play-internet.pl

@singspiel: ale wlasnie o tym pisalem mamy wylawiac szukac takich mlodych a amika to robi od kilku lat bardzo skutecznie i madrze ( co nie zmienia faktu ze ich szczeze nienawidze )

odpowiedz
singspiel - 24.09.2020 / 13:13, *.centertel.pl

@Po co nam mladenovic mamy swoich mlodych: może, ale porównaj, co wygrywają pyrki, a co my. oni idą drogą ajaxu (zachowując różnicę skali), czyli handel ludźmi w zamian za brak sukcesów. jak ostatnio grali w lm, to jakoś nikt nie zauważył, że najpierw ruszyli na zakupy. po udanym sezonie - wyprzedaż i znowu brak sukcesów przez 5-8 lat. my też chcemy czekać na kolejny tytuł 8-10 lat?

odpowiedz
Po co nam mladenovic mamy swoich mlodych - 24.09.2020 / 15:19, *.play-internet.pl

@singspiel: aktualnie nie mamy dobrego : bramkarza stopera napastnika boki obrony sa w miare a co z przodu ???

odpowiedz
Gienek - 24.09.2020 / 09:48, *.netfala.pl

Mam nadzieję, że Czesław to wszystko poukłada. Nie liczę na cuda, bo to za krótko, żeby diametralnie zmienić grę, ale liczę na poprawę i zaangażowanie na maxa a nie człapanie po boisku jak ostatnio.

odpowiedz
Maryjan - 24.09.2020 / 08:52, *.chello.pl

Mam dość. Kocham ten klub, ale mam dość ciągłych porażek w Europie. Legia stała się negatywnym bohaterem memów, reszta Polski z niej żartuje, nawet Amica pokazała jak sie gra w LE. Jeszcze ta/ten margot chwali sie ze rozgonil kibiców Legii. Zero szacunku. Niech pokażą dzisiaj styl, klase i rozgromią, nie zwyciężą, ale rozgromią conajmniej 7:0 tych z Kosowa. Nie che jakiegos 2:1 po męczarniach. Ma byc ostry eurowpier... dla Kosowa. Czy ich na to stać?

odpowiedz
Legion1978 - 24.09.2020 / 09:01, *.198.100

@Maryjan:
Masz w zupełności rację. Choć to Amica to miło było na ich grę popatrzeć i wiele bym dał aby choć w połowie dzisiaj nasza Legia taki styl zaprezentowała!!!

odpowiedz
Sputnik 44 - 24.09.2020 / 09:31, *.t-mobile.pl

@Legion1978: a ja przyjmę nawet minimalne zwycięstwa dziś i za tydzień aby tylko oglądać europuchary do grudnia. Tego samego życzę też amice i Piastowi - nasz ranking europejski jest tak żenujący, że klubowe animozje schodzą na plan dalszy...

odpowiedz
Legion1978 - 24.09.2020 / 10:27, *.198.100

@Sputnik 44: W 100% popieram. Dobra gra w euro pucharach niezależnie jakiego zespołu skutkować będzie pozytywami dla wszystkich. Dlatego w tych rozgrywkach po prostu kibicujmy polskiej piłce.
Pozdrawiam

odpowiedz
Po(L)ubiony - 24.09.2020 / 12:34, *.chello.pl

@Maryjan: A ja mam dość ciągłych porażek w domu. Pięć ostatnich meczów ligowych u siebie dostaliśmy w pysk.

odpowiedz
Jano - 24.09.2020 / 08:50, *.orange.pl

Raczej tydzień łomotu!!! coś mi się zdaje że w pucharach to tylko Lech zostanie po dzisiejszym dniu a i w niedzielę Śląsk nas pojedzie....... ech chyba pójdę do lasu na grzyby żeby na to nie patrzeć!

odpowiedz
Ja - 24.09.2020 / 10:12, *.cyfrowypolsat.pl

@Jano: o 20 na grzyby?

odpowiedz
singspiel - 24.09.2020 / 11:12, *.centertel.pl

@Ja: przecież widzisz jego wpis. można sie domyślić jakie grzybki preferuje

odpowiedz
kkk - 24.09.2020 / 08:48, *.vectranet.pl

Strasznie jestem ciekawy tego meczu,kto wyjdzie w pierwszym składzie,na jakich pozycjach i z jakimi założeniami taktycznymi,mam nadzieje że Michniewicz trochę zamieszał w tym kotle.

odpowiedz
Szymon - 24.09.2020 / 08:10, *.t-mobile.pl

Terapia wstrząsowa. Tytuł idealny. Tylko dla Kogo? Dla gry Legionistów czy dla Pudla? Lipa gdyby odpadli ale z drugiej strony zobaczyć minę Pudla po blamażu coś jak miód na serce, za to jego frajerskie zarządzanie klubem. A więc będzie interesująco.

odpowiedz
Michał - 24.09.2020 / 08:43, *.com.pl

@Szymon: A czym kolega Szymon zarządza? Proszę się pochwalić ;)

odpowiedz
LewLegia - 24.09.2020 / 10:12, *.net.pl

@Szymon: Wpis w punkt. Tylko brak kasy, zmusi go do odejścia z Legii.

odpowiedz
Jimmy L - 24.09.2020 / 10:19, *.t-ipconnect.de

@LewLegia: Jak Prezes odejdzie to kto? Nie jestem jego fanem powiem wiecej nie Po drodze mi z nim. Pytanie co dalej?

odpowiedz
Szymon - 24.09.2020 / 14:40, *.t-mobile.pl

@Michał : na wariackich papierach? Niczym

odpowiedz